Harc-Disney

„W każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko,
którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły,
którym kiedyś będzie.
(John Connolly - Księga rzeczy utraconych).

W dniach 24-26 stycznia karcerze Błękitnej Szóstki udali się do „Disneylandu”. Na trzy dni Zespół Oświatowy w Białkach zamienił się w magiczną krainę bajek. To właśnie filmy Walta Disneya były tematem Zlotu karnawałowego Drużyn Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach. W programie znalazły się: Top Model – I miejsce zajęła nasza drużyna, gra terenowa podczas której wcielaliśmy się w Mulan, Małą Syrenkę, Herkulesa, Mowgliego i inne disneyowskie postacie. Jednym z zadań było skonstruowanie katapulty. Prawdziwymi atrakcjami było niespodziewane spotkanie z żołnierzami OTK oraz wspinaczka na ściankę. Znaleźliśmy także czas na refleksje nad przyszłością naszej błękitnej planety – Ziemi.

Zlot dostarczył nam wielu wrażeń oraz wielu nowych umiejętności i wiadomości.
Z harcerskim pozdrowieniem - Czuwaj!
Drużynowa 106 WPDH Błękitna Szóstka.

12 stycznia 2020 r.‼️ po raz kolejny NASZA Błękitna Szóstka❣️ włączyła się w kwestę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 💓

Celem 28. Finału jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, a prościej - zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Patrol Błękitnej Szóstki zebrał 1434,67 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kwestę. Brawo Wy, Brawo My! „Sie ma” do przyszłego roku

HASŁO: „Światło, które daje moc”

Jak co roku, od wielu lat, harcerze Błękitnej pełnili służbę ambasadorów Betlejemskiego Światła Pokoju. Dobrą Nowinę zanieśli do Nadleśnictwa Siedlce , przekazali Światło do rąk Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego i Biskupa Diecezji Siedleckiej. Zagościli także na spotkaniu opłatkowym Pracowników naszej Szkoły.

Kilka słów o historii i idei BŚP.
Akcja Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w Austrii w 1986 roku, realizowana jest także przez harcerzy ZHP od 1991r.. Początkiem sztafety jest Betlejem. W grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Pełnych ciepła, spokoju i radości świąt Bożego Narodzenia oraz Błogosławieństwa Bożego życzą Instruktorzy, harcerze oraz zuchy Hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach.

Zlot Bożonarodzeniowy

W dniach 6-8 grudnia 2019r. członkowie Błękitnej Szóstki uczestniczyli  w Zlocie Bożonarodzeniowym, który odbył się w Zespole Szkolno-Oświatowym w Skórcu. W piątek po zakwaterowaniu, wspólnym apelu oraz kolacji wykonywaliśmy ozdoby świąteczne, które miały posłużyć do wystroju sali gimnastycznej. W sobotę po śniadaniu wzięliśmy udział w grze terenowej sprawdzającej naszą wiedzę o tradycjach i zwyczajach Bożonarodzeniowych. W sobotnie popołudnie mieliśmy także możliwość poszerzenia wiedzy harcerskiej poprzez uczestniczenie w blokowych zajęciach grupowych (świąteczny kahoot, śpiewanie kolęd, pierwsza pomoc, pląsy, warsztaty plastyczne – kartki świąteczne, majsterka). W międzyczasie trwały przygotowania do uroczystej kolacji. O godzinie 19 przy wigilijnym stole zasiadło niemal 300 harcerzy, instruktorów oraz zaproszeni goście. Po życzeniach świątecznych oraz podzieleniu się opłatkiem, przystąpiliśmy do spożywania świątecznych smakołyków. Na koniec wieczerzy odwiedził nas Mikołaj, przynosząc każdemu miły upominek. Do późnych godzin wieczornych trwało wspólne biesiadowanie i śpiewanie kolęd.

XVII Nadliwczański Rajd Pieszy Drużyn Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach

W dniach 18-20 października 2019 r. odbył się XVII Nadliwczański Rajd Pieszy Drużyn Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach. Jak co roku nie zabrakło drużyny z SP 3 "Błękitnej Szóstki". Głównym celem zlotu była wędrówka na trasie rajdu z mapą. Trasa marszu wynosiła 14 i 17 km.
Po przybyciu do Mokobód i zakwaterowaniu odbył się apel powitalny w pełnym umundurowaniu, a następnie kolacja. Po posiłku każda z drużyn przystąpiła do pieczenia ciast: marchewkowego i szarlotki. Wszystkie wypieki były przepyszne.
W sobotę rano nastąpiła pełna mobilizacja wszystkich uczestników rajdu. Drużyny miały za zadanie pokonać trasę, posługując się mapą i meldując się w punktach kontrolnych, gdzie należało wykonać zadania takie jak: kamuflaż, strzelanie z łuku, gotowanie makaronu w warunkach polowych, chodzenie po linie, szyfrowanie, odgadywanie tytułów piosenek harcerskich wykonywanych w innym języku. Jednym z zadań było nagranie własnego filmiku z relacją z pokonywanej trasy i wykonywanych zadań. Na jednym z punktów kontrolnych przygotowane było ognisko i pieczone kiełbaski. Wędrówkę umilała przepiękna pogoda. Uroczyste podsumowanie rajdu odbyło się na apelu, gdzie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci gier. Pomimo zmęczenia  długą wędrówką uczestnicy zlotu bawili się jeszcze wieczorem przy dźwiękach muzyki oraz wykonali kartki dla Powstańca, włączając się tym w akcję BohaterON - włącz historię.
W niedzielę zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów. Warto było! Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd.
Z harcerskim pozdrowieniem - Julia Stańczuk, kl.6b