III Szachowe Mistrzostwa Oświaty-sukces naszej szkoły!

13.12.2023r. w I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach odbył się Finał III Szachowych Mistrzostw Oświaty. Turniej zakończył się dużym sukcesem naszych szachistów zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej!!! W klasyfikacji indywidualnej klas 4-8 II miejsce zajął Michał Skolimowski, a III miejsce Krzysztof Krasuski. W klasyfikacji drużynowej klas 4-8 nasza szkoła zajęła I miejsce!!! Skład zwycięskiej drużyny: Anna Ostaszewska, Agata Kamińska, Amelia Kalicka, Michał Skolimowski, Krzysztof Krasuski, Franciszek Radzikowski. Ich opiekunem był p.Michał Hryciuk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

SZACHIŚCI NA MAZOWIECKICH IGRZYSKACH

Zespół szachistów naszej szkoły z rocznika "Dzieci” – 2011 i młodsi reprezentowali  szkołę w XXVI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Zawody odbyły się w Leśniakowiźnie k. Wołomina. Był to debiut naszych uczniów, w którym poradzili sobie bardzo dobrze zajmując po zaciętej rywalizacji 🏆 4 miejsce. Są to: Agata Kamińska z klasy 5d, Krzysztof Krasuski i Franciszek Radzikowski, Wiktor Kurek z klasy 6c, Michał Skolimowski z klasy 6b. Opiekunem drużyny był p. Arkadiusz Nowosielski.

XXXIV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości-sukces naszych uczniów!!!

11.11.2023 roku w naszej szkole odbył się XXXIV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości, którego organizatorem był Klub Szachowy "Skoczek" Siedlce. Turniej zakończył się dużym sukcesem!!! W kategorii chłopców do lat 12 bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Krasuski, który zajął I miejsce!!!  Rewelacyjnie spisał się również Michał Skolimowski, który zajął II miejsce w kategorii Senior (w tej kategorii grają zawodnicy powyżej 18 roku życia i juniorzy z minimum II kategorią szachową). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! P.Michał Hryciuk

I miejsce w konkursie szachowym Michała Skolimowskiego ucznia klasy VI b 2023/2024 na 59. Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina w grupie F.
Tabela wyników