Szkolne Koło Turystyczno - Geograficzne "TRÓJKA"

Nasza działalność w roku szkolnym 2016/2017

OMTTK Siedlce 2017

Dnia 02.04.2017 przedstawiciele naszego szkolnego kola turystycznego pod opieką i przewodnictwem pana Marka Madziara udali się na turniej na orientację zorganizowany w Siedlcach w tym roku w budynku Urzędu Miasta.
Uczestnicy turnieju z różnych szkół zostali na początku przywitani, a następnie przystąpili do testu z części teoretycznej składającej się z 55 pytań o historii Siedlec, regionu i zasadach ruchu drogowego. Po napisaniu testu przystąpiliśmy do części praktycznej składającej się z toru rowerowego z przeszkodami oraz miejskiego biegu na orientacje. Ostatnią konkurencją był konkurs z samarytanki. Po wykonaniu tych zadań komisja udała się na podliczenie punktów uzyskanych przez nas, a my udaliśmy się na smaczny posiłek zorganizowany w Urzędzie Miasta. Na koniec wysłuchaliśmy wykładu o ekologii. Gdy wyniki zostały ogłoszone nastąpił koniec turnieju.
Podczas turnieju poznaliśmy wielu nowych znajomych , doskonale się bawiliśmy a wszystko to w duchu zdrowego wysiłku fizycznego i zabawy. Do domów powróciliśmy około godz. 15. Przemysław Suchodolski

Rajd Integracyjny Bale 2016

Dnia 25.09.2016 reprezentacja naszego Szkolego Koła Turystyczno- Geograficznego pod opieką i przewodnictwem pana Marka Madziara udała się na piknik integracyjny zorganizowany nieopodal Siedlec w miejscowości Bale. Uczestnicy rajdu rowerowego ze wszystkich szkół gimnazjalnych oraz podstawowych spotkali się na zbiórce punktualnie o godz. 8:15 na boisku szkolnym w Publicznym Gimnazjum nr 1. Tam zostały nam przedstawione reguły rajdu Następnie pod eskortą policji przejechaliśmy ulice miasta i dalej pojechaliśmy do wyznaczonego celu. Tam zaplanowane zostało ognisko. Następnie wszyscy zjedli smaczny posiłek turystyczny ,a atrakcją był wykład na temat lasu oraz pokaz sprzętu myśliwskiego i poroża jeleni. Podczas rajdu poznaliśmy wielu nowych znajomych i doskonale się bawiliśmy, a wszystko to w duchu zdrowego wysiłku fizycznego i zabawy. Do domów powróciliśmy około. godz. 15, zadowoleni i uśmiechnięci i już planujemy kolejne rajdy.
Przemysław Suchodolski

Rajd Doliną Muchawki 8.09.2016

Dnia 08.06.2016 uczniwie naszego gimnazjum wraz z panem Markiem Madziarem uczestniczyli w rajdzie rowerowym. Wycieczka rozpoczęła sie ok 15:30. Wyruszyliśmy spod naszej szkoły i pełni chęci wystartowaliśmy. Z Siedlec wyjechaliśmy bez żadnych problemów i dość szybko dojechaliśmy do Stoku Lackiego. Tam był pierwszy postój. Odpoczęliśmy i niebawem pojechaliśmy w dalszą drogę. Jechaliśmy cały czas szklakiem rowerowym. Po kilkunastu minutach ujrzeliśmy Mościbrody. Tam był drugi postój. Zatrzymaliśmy się w Dworku. Leży on na wyróżnionym Szlaku Kulinarnym Mazowiecka Micha Szlachecka, Szlaku Folkloru i Smaków Mazowsza. Tam zregenerowaliśmy siły i ruszyliśmy w dalszą podróż. Mijaliśmy wiele wsi i pięknych krajobrazów. Po niedługim czasie dotarliśmy do głównej drogi prowadzącej do Siedlec. Teraz było już tylko coraz łatwiej. Nie minęło 30 minut i byliśmy pod naszą szkołą. Tam zakończyliśmy nasz rajd. Uważam go za w pełni udany. Liczę na więcej takich wycieczek.
Albert Wiśniewski