Wydarzenia w bibliotece rok szkolny 2018/2019

 

8 - 15 maj Tydzień Bibliotek

W tym tygodniu w naszej bibliotece można było nie tylko poczytać i wypożyczyć książkę📕📗📘📙 ale także zjeść pyszne ciasteczko. 🍰🥧🍪🍩

Dostępne były też książkowe niespodzianki dla mam. Pomysł bibliotecznej kawiarenki wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów.

📖Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej📚

Na początku drugiego semestru odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Najpierw jednak dzieci dowiedziały się w jaki sposób gromadzi się i opracowuje zbiory oraz jak należy dbać o książki.

Zapoznały się też z regulaminem biblioteki i rozwiązały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Następnie pierwszoklasiści zobowiązali się, że będą kochali ❣️oraz szanowali książki i zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Na zakończenie otrzymali zakładki i wypożyczyli książki.😍

Dzień Pluszowego Misia 

25  listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Nasza szkoła postanowiła uczcić kolejną rocznicę urodzin pluszaka.
W bibliotece szkolnej przygotowano zajęcia dla najmłodszych podczas których dzieci poznały historię Pluszowego Misia,  wykazały się znajomością literatury i filmów, których bohaterem był miś, mogły posłuchać ciekawych opowiadań przygotowanych przez koleżanki z gimnazjum. Każdy uczestnik zajęć mógł skosztować pysznych miniowych pierniczków.
 

Konkurs „Mistrz Czytania”

W listopadzie zorganizowano szkolne eliminacje konkursu "Mistrz Czytania", którego organizatorem  jest SCDiDN w Siedlcach. Celem konkursu jest popularyzacja książki i czytelnictwa wśród uczniów, propagowanie idei pięknego czytania, oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem. 
W szkolnym etapie wzięło udział 22 uczniów do drugiego etapu zakwalifikowali się Jan Suchodolski z IV d, Natalia Nesteruk z klasy Va, Aleksandra Golec z VII c  i Wiktoria Dębczyńska z IIIc. 
Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale.

 „Jesień w literaturze i sztuce” – zajęcia biblioteczne

Jesienna aura zadomowiła się na dobre. Nawet jednak najbardziej pochmurne dni nie będą smutne, gdy można poczytać ciekawą książkę. Stąd pomysł na zajęcia biblioteczne „Jesień w literaturze i sztuce”, których celem było promowanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Uczniowie klasy IV b, którzy wzięli udział w zajęciach mogli posłuchać utworów literackich i muzycznych o tematyce jesiennej oraz obejrzeć obrazy namalowane przez artystów zakochanych w tej porze roku. Samodzielnie wykonali tez jesienną kompozycję z wykorzystaniem liści i farb plakatowych. 
 

„Papier z wyobraźnią” – warsztaty tworzenia papieru czerpanego


9 listopada w naszej bibliotece odbyły się warsztaty czerpania papieru, w których wzięli udział  uczniowie klasy IV c. Dzieci mogły zapoznać się z dawną sztuką wytwarzania papieru i samodzielnie wykonać arkusz papieru czerpanego, zdobiąc go według własnego pomysłu np. suszonymi listkami czy roślinkami.
Zajęcia miały na celu przybliżenie historii papiernictwa i uświadomienie uczniom, jak ważną rolę w dobie Internetu  odgrywa papier.

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć