Zajęcia Specjalistyczne

Terapia logopedyczna

Na zajęcia logopedyczne w naszej szkole uczęszczają uczniowie posiadający opinie i orzeczenia wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną bądź skierowani na wniosek wychowawcy i zespołu specjalistów.

Główne cele terapii to: korekta wadliwej artykulacji, ćwiczenia posługiwania się prawidłowym torem oddechowym, powiększanie zasobu słownictwa czynnego i biernego, doskonalenie słuchu fizycznego i fonemowego oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnej i kompetencji językowej.

W trakcie zajęć wykorzystujemy: gry, pomoce dydaktyczne, karty pracy oraz zadania związane z rozwijaniem sprawności małej motoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Podstawowym i nadrzędnym celem terapii jest umiejętność sprawnego posługiwania się mową i komunikowana z innymi w różnych sytuacjach społecznych.

logopeda

Joanna Węglarska-Struczko