Rok Szkolny 2023/2024

Celem Rady Rodziców jest reprezentowanie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach. Głównym zadaniem Rady jest podejmowanie działań mających wspomagać statutową działalności szkoły. Odbywa się to poprzez gromadzenie i wydatkowanie funduszy pochodzących ze składek rodziców i innych źródeł.

Rada Rodziców wydatkuje środki na następujące cele:

• organizację etapów szkolnych konkursów i zawodów, dofinansowanie konkursów i zawodów, umożliwianie uczniom udziału w etapach ponad szkolnych konkursów i zawodów;
  • organizację imprez, przedsięwzięć i projektów o charakterze ogólnoszkolnym, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym;
  • dofinansowanie działalności organizacji szkolnych;
  • zakup nagród rzeczowych i dyplomów dla wyróżniających się uczniów;
  • doposażenie biblioteki szkolnej w nowości w celu promowania czytelnictwa;
  • doposażenie pracowni i gabinetów terapeutycznych w pomoce, sprzęt, urządzenia i materiały, w celu zapewnienia dzieciom jak najlepszych warunków rozwoju;
  • pokrywanie kosztów przejazdu uczniów na konkursy przedmiotowe i zawody sportowe;
  • zakup sprzętu i materiałów do prowadzenia zajęć kreatywnych (robotyka, szachy, i inne);
  • organizację imprez szkolnych- dyskoteki, bale okolicznościowe;
  • dokupowanie, naprawa szafek uczniów;
  • pomoc uczniom w trudnej sytuacji materialnej.

Aby nasze plany i pomysły mogły być zrealizowane, musimy posiadać na to odpowiednie środki.

Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz darczyńcom za wpłacane pieniądze i podkreślamy, że wracają one do naszych dzieci, uatrakcyjniając i wzbogacając szkolne życie.

przy SP3 w Siedlcach

Uchwałą Rady Rodziców składka roczna na Fundusz Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 150 zł od ucznia. Może być ona wpłacona w sekretariacie szkoły, do wychowawcy lub na konto Rady Rodziców jednorazowo lub w ratach.

Konto do wpłat: Bank Spółdzielczy o/Siedlce - nr 03 9194 0007 0000 1850 2000 0010
Tytułem: Nazwisko i imię ucznia oraz klasa, z dopiskiem „Rada Rodziców”

Uchwałą Rady Rodziców, nowo przyjęci uczniowie, w szczególności klas 1, proszeni są o uiszczenie  wpłaty 120zł – jednorazowa (za cały okres edukacji dziecka w naszej szkole) wpłata na poczet amortyzacji szafek. Może być ona wpłacona w sekretariacie szkoły, do wychowawcy lub na konto Rady Rodziców.

Tytułem: Nazwisko i imię ucznia oraz klasa, z dopiskiem „szafka”

Ubepieczenie: 53 zł