Osiągnięcia sportowe rok szkolny 2019/2020

Medal w Igrzyskach Dzieci w mini koszykówce chłopców

Kolejny sukces odnieśli podopieczni p.A.Matwiejczuka na zawodach koszykówki. W finale miejskich igrzysk wywalczyli II miejsce. Zdobycie miejsca medalowego jest punktowane awansem do rejonowych zawodów.
Gratulujemy chłopakom, którzy uczestniczyli w rozgrywkach i życzymy najlepszej lokaty w kolejnym etapie.
Srebrna drużyna to: Jakub Bułakowski, Wiktor Artych, Kamil Krasuski, Jakub Nawrocki, Aleksander Szpura, Jan Pawlak, Oliwier Zadrożniak, Igor Godziewski, Mikołaj Wielogórski, Krystian Troć, Marcel Postrzygacz, Igor Suchodolski, Karol Suliński, Miłosz Wójciuk.

Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Pływaniu Im. Marii Żyburowej

15 listopada reprezentacja SP 3 wzięła udział w Parku Wodnym w zawodach pływackich. Opiekunami byli p. A. Matwiejczuk i p.P.Michalak.
Najlepszy rezultat osiągnął Jan Pawlak, kóry na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął I miejsce oraz VI m w stylu klasycznym.
Wśród klas 1-3 Matylda Niedziółka zajęła 4 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym, a Maja Puszcz V miejsce 25 m stylem dowolnym.
Sportowcy, którzy reprezentowali naszą szkołę to:
Jakub Jastrzębski, Mikołaj Wielogórski, Max Kozłow, Karol Suliński, Aleks Biernacki , Maksym Kordys, Igor Żero, Filip Artwicht, Igor Żurawski, Aleksander Głuchowski, Szymon Żurawski, Maja Kulikowska, Paulina Zdunek, Amelia Mańkowska, Ewa Szczygieł, Zuzia Kolczak.

Biegi Uliczne z Okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada sportowcy naszej szkoły uczcili odzyskanie przez Polskę niepodległości startując w biegach ulicznych. Reprezentacja chłopców drużynowo wywalczyła I miejsce. Na sukces zespołu zapracowali:
Klasy 1-3
III m – Dawid Chromiński
Aleksander Chromiński, Maksym Wielogórski, Filip Artwicht, Franciszek Radzikowski, Alan Figarski.
Klasy 4-6
II m – Szymon Marciniak
III m – Mikołaj Wielogórski

Oliwier Zadrożniak, Piotr Kozieł, Jan Suchodolski, Aleksander Mazurko, Adam Gnat, Mateusz Piechowicz, Aleksander Ostaszewski, Alan Zabuski, Marcel Brodacki.
Klasy 7-8
III m - Jakub  Jastrzębski
Kamil Urban, Paweł Twardziak, Konrad Soćko, Mateusz Postrzygacz, Marcel Wróbel, Mateusz Skiba, Mikołaj Zadrożniak, Artur Prus, Kajetan Redesiuk, Patryk Pobikrowski.

Zwycięstwo Drużyny Unihokeja Chłopców

Podczas rozgrywek w unihokeju chłopców klas 4 -6 nasza reprezentacja wywalczyła I miejsce pokonując tak znaczące w tej dyscyplinie szkoły jak SP9, SP11, SP4. Tym samym hokeiści awansowali do Rejonowych IMS.
W składzie naszej drużyny znaleźli się:

• Jakub Bułakowski, Wiktor Artych, Oliwier Zadrożniak – klasa 6a
  • Szymon Marciniak, Kacper Górzny – klasa 6B
  • Grzegorz Księżopolski, Kacper Wiśniewski – klasa 6c
  • Miłosz Wójciuk – klasa 5d.

Trenerem i opiekunem zespołu jest p. Andrzej Matwiejczuk.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych rozrgrywkach!

Awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Czworo uczniów naszej szkoły brało udział w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Do Mistrzostw Województwa awans wywalczyło troje z nich. Są to:

• I miejsce Mikołaj Wielogórski 5a
  • IV miejsce Hania Banaszewska 5a
  • IX miejsce Kuba Jastrzębski 8b

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia na MIMS!!!

‼️Awans‼️ na Rejonowe Igrzyska w Sztafetowych Biegach Przełajowych‼️

Reprezentacja chłopców naszej szkoły klas 7 - 8 pod opieką p. A. Matwiejczuka wywalczyła awans do zawodów rejonowych zajmując 3 miejsce. Chłopcy startowali na dystansie 10x1000m. Byli to: Jakub Jastrzębski, Mateusz Grzymała, Kamil Urban, Władek Stańczuk, Max Woźnicia, Mikołaj Mościcki, Bartek Piekarski, Grzegorz Kapuściński, Mateusz Postrzygacz, Paweł Twardziak, Szymon Kadej.

Gratulujemy chłopcom sukcesu‼️

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Im. Henryka Jakimiaka

26 września stadion lekkoatletyczny gościł sportowców min. z Białorusi, Litwy, Warszawy, Jedlińska, Maciejowic, Siedlec. Reprezentacja naszej szkoły z opiekunami: p.A.Szyszkowską, p.A.Matwiejczukiem, p.A.Nowosielskim, p.P.Michalakiem również wzięła w nich udział. Deszczowa pogoda nie sprzyjała biciu rekordów. W zawodach startowało 50 szkół. Sportowcy naszej szkoły uplasowali się na 13 miejscu. Do punktacji  drużynowej liczyły się miejsca 1 - 8.

SEZON SPORTOWY 2019/2020 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 ROZPOCZĘTY

Piękna pogoda powitała nad Zalewem  biegaczy. Dnia 24 września reprezentacja naszej szkoły brała udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Dziewczęta i chłopcy mieli do pokonania trasę długości - 800 m i 1000m w zależności od kategorii wiekowej.

W roczniku najmłodszych dziewcząt (klasa 5) Hania Banaszewska z klasy 5A zdobyła I miejsce, pokonując na finiszu swoja rywalkę. Wspaniale zaprezentował się Hani kolega z klasy  - Mikołaj Wielogórski, zdobywając w roczniku 2008  - III miejsce. Swoją formę pokazał Szymon Marciniak z klasy 6B, który od startu do mety prowadził cały peleton i oczywiście …..wygrał! Na duże brawa zasługuje również nasz zawodnik, który biegał w najstarszej kategorii – 8 klas – Kuba Jastrzębski. Mocny finisz uplasował go na II miejscu. Awans do zawodów rejonowych oprócz wyżej wymienionych uczniów zdobył również: Mateusz Grzymała rocznik 2005.

Zawody zgromadziły bardzo dużą liczę dzieci i młodzieży z siedleckich szkół. W każdej kategorii wiekowej startowało ok. 100 lub więcej osób.

Opiekunami, którzy pomagali naszym sportowcom byli nauczyciele wychowania fizycznego – p.A.Szyszkowska, p, A.Nowosielski, p.P.Michalak i p.A.Matwiejczuk.