Osiągnięcia sportowe rok szkolny 2017/2018

Sukces Lekkoatletów na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Reprezentacja lekkoatletów naszej szkoły, której  opiekunem  był p. Andrzej Matwiejczuk wzięła udział  dnia 6 czerwca w zawodach w Płocku. Do etapu  wojewódzkiego awansowała sztafeta chłopców  starszych, krótkodystansowcy oraz długodystansowiec. I to właśnie oni zdobyli miejsca na podium oraz premiowane duża ilością punktów.

• Sztafeta chłopców 4x100m wywalczyła  II miejsce - w składzie - Jakub Wymiatał klasa 3a, Bartosz Redzik klasa 3e, Robert Hodovaniuk klasa 2b, Kaimov Salah klasa 3e.
  • II miejsce zdobył Bartosz Żuk w biegu na 1000m klasa 2b
  • IV miejsce Szymon Cydejko w biegu na 300m klasa 2b
  • VI miejsce Bartek Redzik  w biegu na 200m

Rywalizacja podczas zawodów była duża. W niektórych wynikach chłopców zabrakło bardzo niewiele do lepszych miejsc. Należy jednak  im pogratulować, bo jest to znaczący sukces. Gratulujemy!!!

Miejsko - Powiatowa Gimnazjada w Lekkiej Atletyce

16 maja 2018r. na stadionie OSiR - u odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ani Arciuch, p. Andrzeja Matwiejczuka i p. Pawła Michalaka. Konkurencje rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych - klasy 3 gimnazjum i klasy 2 gimnazjum z  7 sp. Wśród rywalizacji sportowcy naszej szkoły zdobyli - 4 złote medale, 3 srebrne  i 5 brązowych. Są to:

• Weronika Arciuch - 300m

Gratulujemy sportowcom zajętych lokat oraz awansu do zawodów wyższego szczebla!!

Biegi przełajowe z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Siedlcach odbyły się biegi uliczne. Start i meta znajdowały się na ul. Pułaskiego przy Urzędzie Miasta Siedlce. Na starcie pojawiło się kilkuset biegaczy z Siedlec i regionu.
Reprezentacja chłopców naszej szkoły pod opieką p. A. Matwiejczuka wzięła w nich udział. W wyniku zaciętej rywalizacji chłopcy wywalczyli drużynowo II miejsce. Na sukces drużyny złożyły się indywidualne miejsca chłopców.
III miejsce zajął Szymon Marciniak z klasy4b, który rywalizował z klasami VI, II miejsce - Bartek Żuk, III m Szymon Cydejko, VII - Maciek Kanecki, a VIII - Sebastian Dziedzic.
Każdy uczestnik, który ukończył zawody do 25 miejsca, otrzymywał pamiątkowa koszulkę a drużyna puchar i dyplom.
Gratulujemy całej drużynie!!

Srebrny medal dla Bartka Żuka

Dnia 27.04.2018 r. w Kamionie k. Soczaczewa odbyły się XX Mazowiecki Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. W wyniku regionalnych kwalifikacji do zawodów tych awansowali Bartek Żuk i Szymon Cydejko. Zawody odbyły się przy sprzyjającej aurze. To właśnie w tych zawodach trzykrotnie przed laty startował doskonale wszystkim znany sportowiec, Robert Lewandowski. Jednym z punktów tegorocznej imprezy było uroczyste nadanie nazwy „Trasy Rekreacyjno – Biegowej im. Roberta Lewandowskiego” Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonała mama piłkarza - Iwona Lewandowska, która wspomniała czasy startów "Lewego" w igrzyskach.
Bardzo duży sukces odnotował Bartek Żuk, który zajął II miejsce.
Gratulujemy Bartkowi i opiekunowi p. Andrzejowi Matwiejczukowi!

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej W Unihokeja Chłopców

Reprezentacja chłopców wywalczyła III miejsce w zawodach szkół podstawowych w unihokeju. Oprócz umiejętności technicznych, które chłopcy zaprezentowali, ich  przygotowanie kondycyjne było kluczem do zwycięstwa. Dawid Księżopolski, Dawid Lis, Mikołaj Soczewka, Bartek Redzik, Sebastian Dziedzic, Bartek Kochan, Szymon Cydejko, Kuba Janiszek, Kacper Krupa, Kacper Boruc - to skład drużyny, która pod opieką p. Andrzeja Matwiejczuka stanęła na podium.

Gratulujemy chłopcom woli walki!

Łyżwiarstwo Szybkie

Łyżwiarstwo Szybkie Nie straszny nam mróz i śnieg ani wiatr gdy reprezentacja naszej szkoły stratuje w jeździe szybkiej na lodzie.
Dnia 22 lutego 2018 r. po raz pierwszy wzięliśmy udział w organizowanych przez UKS 7 w zawodach w łyżwiarstwie. Każda szkoła mogła wystawić reprezentację dziewcząt i chłopców, w skład której wchodziły - 4 dziewczęta i 4 chłopców. Dystansem, na którym rozgrywane były zawody to 3 okrążenia siedleckiego lodowiska. Do punktacji drużynowej liczone były czasy 3 najlepszych zawodników.
Nasza reprezentacja chłopców zajęła I miejsce a dziewczęta IV. Są to - Oliwia Dragun, Karolina Sienkiewicz, Ola Mroczyńska, Paulina Zarzycka, Ola Jówko i Krzysztof Księżopolski, Grześ Księżopolski, Max Brejer, Kuba Jastrzębski.
W klasyfikacji indywidualnej zdobyliśmy 2 medale:

• Oliwia Dragun - III miejsce
  • Krzyś Księżopolski II miejsce

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Miejska Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia 27 września, przy pięknej pogodzie rozegrane zostały zawody w indywidualnych biegach przełajowych. Zawodnicy startowali nad siedleckim Zalewem pokonując odpowiednio - dziewczęta 1000m, chłopcy 1500m.
Reprezentacja naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - p. A.Szyszkowskiej, p. A. Arciuch, p. A. Nowosielskiego, p. A. Matwiejczuka i p. P. Michalaka zaprezentowała się bardzo dobrze. Awans do zawodów rangi regionu wywalczyło 5 chłopców i 4 dziewczynki.