Osiągnięcia sportowe rok szkolny 2015/2016

Sukcesy na Rejownowej Gimnazjadzie z Lekkiej Atletyki

23.05.2016 r. na stadionie lekkoatletycznym odbył sie kolejny etap zawodów sportowych. Tym razem uczniowie walczyli o miejsca na podium w rejonowej gimnazjadzie. 
Nasza szkoła była reprezentowana przez 25 osobowa drużynę zarówno dziewcząt i chłopców. Możemy pochwalić się kilkoma miejscami na podium.
I tak najwyższe miejsce zdobył Bartek Dyńka w skoku wzwyż oraz sztafeta chłopców rocznik 2001 4x100 w składzie -Krystian Adamiak, Piotrek Husarek, Grzegorz Skiermunt i Maciek Zawadzki. II miejsce w skoku w dal wywalczył Maciek Kadłubek III miejsca zdobyli - Ola Brodowska w biegu na 800m, Krystian Adamiak w biegu na 300 m, Adrian Jastrzębski w biegu na 400 m. Warto odnotować też rezultat Piotra Husarka , który zajął IV m w biegu na 300m oraz sztafeta olimpijska chłopców.
Gratulujemy wszystkim sportowcom oraz opiekunom - p.A. Matwiejczukowi, p.A.Arciuch , p.P.Michalakowi .

Miejsko - Powiatowa Gimnazjada w Lekkiej Atletyce 10.05.2016

Po zimowej przerwie rozpoczęli rywalizację lekkoatleci. Na stadionie przy ul.Prusa startowali uczniowie z Siedlec oraz powiatu siedleckiego. Piękna pogoda sprzyjała osiąganiu bardzo dobrych miejsc. W zawodach wystartowali reprezentanci naszej szkoły. 
Czołowe miejsca oraz awans do zawodów rejonowych wywalczyli:

 • Dominika Myrcha IV m w skoku w dal
 • Monika Paskudzka VI m w pchnięciu kulą
 • Sylwia Prachtl III m w biegu na 100m
 • Ola Brodowska II m w biegu na 800m
 • Magda Wąsiewska Im w skoku wzwyż
 • Weronika Gemzo II m w skoku wzwyż
 • Ola Ścichocka III m w skoku wzwyż
 • Ania Pastor IV m w pchnięciu kulą
 • Grzegorz Skiermunt I m w biegu na 300m
 • Krystian Adamiak II m w biegu na 300m
 • Piotrek Husarek III m w biegu na 300m
 • Maciek Kadłubek I m w skoku w dal
 • Bartek Dyńka I m w skoku wzwyż
 • sztafeta chłopców 4x100 I m
 • Mateusz Czyżewski IV m bieg na 200 m
 • Adrian Jastrzębski IV m bieg na 400m
 • Bo Do Duc III m w biegu na 800 m
 • Filip Zalewski III m w biegu na 1500 m
 • Hubert Okniński IV m w skoku w dal
 • Adrian Mogielnicki I m w pchnięciu kulą
 • sztafeta olimpijska

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta wywalczyły III miejsce a chłopcy II.

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy sukcesów na szczeblu rejonowym!!!

Parafiada 2016 w Białej Podlaskiej

6 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Parafiadzie Diecezji siedleckiej, która odbyła się w Białej Podlaskiej. 35 osobowa drużyna pod opieką ks. Grzegorza Bindziuka, p. Anety Sobierajskiej, p. Alicji Szyszkowskiej i p. Aldony Rosy rywalizowała na pięknych obiektach Akademii Wychowania Fizycznego.
Rozpoczęcie zawodów poprzedzone było Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy a uroczyste zapalenie znicza i wciągnięcie flagi na maszt odbyło się na stadionie lekkoatletycznym. Zawodników witali - Prezydent Białej Podlaskiej - Dariusz Stefaniuk oraz rektor AWF prof. Jerzy Sadowski.
W rywalizacji wzięło udział 15 parafii. Siedlce reprezentowała parafia pw. Ducha Świętego, do której uczęszczają nasi uczniowie. 
Zawody pływackie odbywały się na krytej pływalni. Tutaj Bartek Dyńka zajął III miejsce a Wiktoria Marczyńska IV miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.
Na stadionie zmagali się lekkoatleci. Najlepszy rezultat osiągnął Hubert Okniński , który wygrał skok w dal rekordem życiowym oraz sztafeta chłopców 4x400m, która zajęła I miejsce biegnąc w składzie - Hubert Okniński, Piotrek Husarek, Artur Suprun i Adrian Jastrzębski. 
Nasi kulomioci zajęli odpowiednio - Ania Pastor III miejsce a Adrian Mogielnicki II miejsce.
Pozostali nasi zawodnicy nie zajęli znaczących miejsc jednak ich występy zarówno siatkarek, koszykarek jak i piłkarzy nożnych przyczyniły się do tego, że nasza parafia zdobyła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej przegrywając miejsce o podium 6 pkt.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Biegi z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 MAJA

Dnia 3 maja reprezentacja naszego gimnazjum pod opieka p. Alicji Szyszkowskiej i p. Andrzeja Matwiejczuka wzięła udział w zawodach biegowych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy mieli do pokonania 1000m. 
Indywidualnie nie zarejestrowano znaczących wyników jednak drużynowo dziewczęta jak i chłopcy zajęli II miejsca. 
Reprezentantami naszej szkoły byli - Iza Kosyl, Julka Górecka, Kasia Fit, Ula Lewczuk, Ala Augustyniak, Milena Mościcka, Klaudia Olejnik, Natalka Olkowicz, Dominika i Weronika Żukowskie, Paula i Blanka Król, Klaudia Trochimiak, Julka Szot oraz Piotr Husarek, Maciej Mościcki, Hubert Czapligo, Mateusz Schoonens, Kuba Michalak, Filip Zalewski, Artur Suprun, Konrad Kucharuk, Kamil Plewka, Olek Wiącek, Damian Strzałek, Mateusz Potera, Ernest Kalaciński, Marcel Ciuhak, Krystian Riccadriello, Maciek Szczepanik, Bartek Dyńka, Bartek Bulik, Maciek Szczepanik.
Gratulujemy!!!

VI Międzyszkolny Turniej Piłki Stołowej w Siedlcach - sukces naszych uczennic!!!

W dniu 11.04.2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Siedlcach odbył się VI Międzyszkolny Turniej Piłki Stołowej organizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: Kaja Czupryńska i Wiktoria Teperek oraz Julia Szot i Mateusz Gajewski. Turniej zakończył się dużym sukcesem! W klasyfikacji szkół gimnazjalnych II miejsce zajęły Kaja Czupryńska i Wiktoria Teperek. Na wyróżnienie zasługuje również IV miejsce Juli Szot i Mateusza Gajewskiego. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Miejska gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

Zakończyły się rozgrywki piłki siatkowej. Nasze gimnazjum reprezentowały 3 drużyny w tych zawodach - 2 dziewcząt oraz 1 chłopców. Pojedynki prowadzone były w grupach i do dwóch zwycięskich setów. W finale zagrały 4 drużyny . Reprezentacja dziewcząt PG3 II prowadzona przez p. Alicję Szyszkowską złożona z uczennic klas I i II po zaciętej grze o 3 miejsce niestety przegrała. Podobna sytuacja spotkała reprezentację chłopców, którą prowadził p. Paweł Michalak.
Zwycięstwo odniosła drużyna siatkarek PG3 I , w której zagrały reprezentantki klas 3 - Ola Brodowska, Magda Wąsiewska, Paulina Marciszewska, Sylwia Prachtl, Wiktoria Gruszka, Julka Bizowska, Ola Ścichocka oraz Zuzia Łęczycka.
Gratulujemy awansu do dalszego etapu dziewczętom oraz trenerowi p. Robertowi Malonowi!!!

Rejonowa gimnazjada w pływaniu indywidualnym i drużynowym

Dnia 14 marca 2016 r. w Mińsku Mazowiecki 8 osobowa reprezentacja naszego gimnazjum startowała w zawodach. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Pomimo dużej konkurencji uczniowie naszej szkoły podjęli walkę. Najlepiej zaprezentował się Bartosz Dyńka , który na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął I miejsce i w konkurencji 50 m stylem klasycznym II miejsce. 
Na uznanie zasługuje również występ naszej sztafety na dystansie 6x25m, która zajęła 5 miejsce. Starowali w niej - Ernest Kalaciński, Karol Mateńko, Artur Suprun, Bartosz Dyńka, Konrad Wyczółkowski.
Gratulujemy zawodnikom!!!

Powiatowa gimnazjada w pływaniu indywidualnym i sztafetowym

Dnia 1 marca 2016 r. na pływalni Parku Wodnego rozegrano zawody w pływaniu. Reprezentacja naszego gimnazjum pod opieką p. Andrzeja Matwiejczuka i p. Pawła Michalaka wzięła udział w tych zawodach.
Wśród dziewcząt najlepszą lokatę zajęła Ola Brodowska z klasy 3A, która na dystansie 50 m stylem klasycznym zajęła 4 m i awansowała do rejonowych zawodów.
Reprezentacja chłopców naszego gimnazjum wywalczyła aż 6 awansów do kolejnego szczebla zawodów. Są to: Bartosz Dyńka, który na dystansie 50m stylem klasycznym i dowolnym zajął I miejsceArtur Suprun - 4m na dystansie 50 m stylem klasycznym, Mateusz Potera -4m na dystansie 50 m stylem klasycznym (rocznik 2001), Ernest Kalacinski - 5m na dystansie 50 m stylem dowolny (rocznik 2002) oraz sztafeta 6x25m - 2m w składzie -Ernest Kalaciński, Karol Mateńko, Artur Suprun, Bartosz Chazan, Bartosz Dyńka, Konrad Wyczółkowski.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Miejska gimnazjada w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Dnia 26 lutego 2016 r. w hali ARMS odbyły się zawody z tenisa stołowego. Miejskie gimnazja rywalizowały ze sobą w zawodach drużynowych. Reprezentacja naszego gimnazjum rywalizowała w kategorii dziewcząt i chłopców. W każdej kategorii grało po 9 zespołów. 
Zespół dziewcząt wygrał wszystkie swoje mecze i tym samym wygrał rywalizację zajmując I miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Ania Pastor, Oliwia Jasińska i Kinga Lendzion. Dziewczęta awansowały do zawodów rejonowych.
Reprezentacja chłopców - Damian Strzałek i Maciek Mościcki, bo wyrównanej rywalizacji niestety odpadła w ćwierćfinale.
Gratulujemy dziewczętom!

Mistrzostwa gimnazjum w tenisie stołowym chłopców

Dnia 22 lutego 2016 r. zakończyły się rozgrywki w tenisie stołowym chłopców. W rywalizacji wzięło udział 30 chłopców. Byli to reprezentanci wszystkich oddziałów - klasy I, II i III. Walka toczyła się systemem do ,,dwóch przegranych" spotkań oraz do dwóch wygranych setów.

Najlepszym zawodnikiem został Damian Strzałek z klasy f - I miejsce. W rywalizacji II miejsce zajął Maciek Mościcki z klasy 3a,III miejsce - Kacper Starak z klasy 2b.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności zwycięzcom!

Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Pływaniu im. Marii Żyburowej

Obchodom 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości towarzyszyły różne imprezy sportowe. 10 listopada 2015 r. reprezentacja chłopców uczestniczyła w zawodach pływackich.Bartosz Dyńka na dystansie 50 m stylem klasycznym klas 2 zdobył I miejsce, Mateusz Potera - V miejsce. Ernest Kalaciński wśród klas 1 na tym samym dystansie zajął V miejsce. Gratulujemy chłopcom i ich opiekunowi - p. Andrzejowi Matwiejczukowi.

Miejska gimnazjada w 6-tkach piłkarskich dziewcząt

26.10.2015 r. został rozegrany finał 6-tek piłkarskich dziewcząt. Zespół pod egidą p. Andrzeja Matwiejczuka wygrał te zawody pokonując wszystkie drużyny miejskie. W zawodach brały udział: Ania Pastor, Ola Bochaj, Iwona Kozieł, Ewelina Stępnik, Dominika Warpas, Klaudia Ryś, Kasia Fit, Dominika Myrcha, Sylwia Gruda, Kinga Lendzion, Ala Augustyniak.
Dziewczęta awansowały do międzypowiatowej gimnazjady.

Gratulacje dla naszych piłkarek!!!

Powiatowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych

16.10.2015 r. - temperatura 7°C, mżawka oraz silny wiatr powitały nad Zalewem biegaczy, którzy wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentacja naszego gimnazjum wystawiła drużynę dziewcząt i chłopców.
Pomimo niesprzyjającej aury, optymizm i wola walki nie opuszczały ich. Doping i zagrzewanie do walki pomogły w bardzo dobrym występie sportowców. 
Dziewczęta startujące na dystansie 10x800 m wywalczyły III miejsce. Były to - Iwona Kozieł, Ola Brodowska, Natalka Zwierzyńska, Lena Głusek, Ala Augustyniak, Iza Mierzejewska, Milena Mościcka, Jula Górecka, Kaja Czupryńska, Klaudia Ryś.
Chłopcy zaprezentowali się jeszcze lepiej, ponieważ wywalczyli II miejsce. Startowali na dystansie 10x1000m w następującym składzie: Artur Suprun, , Bartek Koć, Filip Cedejko, Olek wiecek, Filip Zalewski Grzegorz Skiermunt, Mikołaj Soczewka, Mateusz Czyżewski, Kacper Marcinkowski, Krystian Adamiak.
Swoimi lokatami obie drużyny zapewniły sobie awans do zawodów międzypowiatowych.
Gratulujemy!!!

Indywidualne Biegi Przełajowe

7.10.2015 r. w Międzypowiatowej Gimnazjadzie w Indywidualnych Biegach Przełajowych wzięło udział 4 sportowców naszej szkoły. II miejsce Aleksandry Brodowskiej dało jej awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Gimnazjalnej.
29.09. 2015 r. odbyły się przy siedleckim Zalewie zawody, w których zmierzyły się najlepsze biegaczki i biegacze ze szkół gimnazjalnych. Sportowcy naszej szkoły wywalczyli awans do międzypowiatowych indywidualnych biegów przełajowych. Są to: II miejsce Aleksandra Brodowska, V miejsce - Iza Mierzejewska, VIII miejsce - Klaudia Ryś oraz VII miejsce Artur Suprun.

Gratulujemy !!!

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. H. Jakimiaka

22.09.2015 r. odbyły się zawody lekkoatletyczne dla szkół gimnazjalnych. Impreza zgromadziła na stadionie bardzo dużą liczbę młodzieży. Również sportowcy naszej szkoły uczestniczyli w tych zawodach.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
rocznik 2000

 • I miejsce - pchnięcie kulą - Adrian Mogielnicki,
 • III miejsce - sztafeta 4x100 m - Tomasz Budzyński, Hubert Okniński, Konrad Bankiewicz, Mateusz Czyżewski
 • IV miejsce - 300m - Aleksandra Brodowska
 • IV miejsce - pchnięcie kulą - Anna Pastor

 

rocznik 2001

 • III miejsce - sztafeta 4x100 m - Igor Tokarski,Krystaian Adamiak, Maciej Zawdzki, Kuba Michalak

 

rocznik 2002

 • IV miejsce - sztafeta 4x100m - Mikołaj Soczewka, Dawid Księżopolski, Kuba Wymiatał, Krystian Stańczuk.

Gratulujemy sportowcom!!!

Rok sportowy 2015/2016 rozpoczęty

Dni Siedlce zainaugurowały w gimnazjum rok sportowy 2015/2016. Reprezentacja koszykówki dziewcząt i chłopców, piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, piłki nożnej chłopców oraz lekkoatletów wzięła udział w zawodach sportowych z okazji święta naszego miasta. W rywalizacji drużynowej wywalczyli dla szkoły III miejsceDrużyna dziewcząt piłki siatkowej zajęła I miejscedrużyna koszykówki dziewcząt III miejsce, sztafeta 4x400m dziewcząt III miejsce.

Gratulujemy naszym sportowcom i ich opiekunom!

 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
  ul. Sekulska 10
  08-110 Siedlce,
 • +48 25 794 34 31;
  +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć