Sobota 22.06.2024

Sobota 22.06.2024

Kalendarz 2023/2024

Aktualności

 • W mijającym roku szkolnym uczniowie klas 1d, 2c, 2d oraz 3d brali udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Angielski jest Fun-tastyczny". Projekt ten obejmował szereg ciekawych i kreatywnych zadań, które nie tylko bawiły, ale również uczyły języka angielskiego. W ramach projektu uczniowie: - Tworzyli flagę Wielkiej Brytanii - Przygotowywali książeczki o sobie po angielsku - Pisali o swoich ulubionych potrawach i zabawkach - Brali udział w konkursie "Jaka to melodia?" po angielsku - wysłali list z własnoręcznie wykonanymi portretami Króla do Karola III Dzięki tym aktywnościom, uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę językową w przyjemnej i angażującej formie. Nauka poprzez zabawę okazała się być niezwykle skuteczna, a przy tym dostarczyła wszystkim uczestnikom mnóstwo radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję projektu, która wystartuje już jesienią tymczasem życzymy wszystkim wspaniałych wakacji ! See you in September! p. Katarzyna Lichograj i p. Marta Mazur-Mańko

 • 20 czerwca w siedzibie MSCDN w Siedlcach odbyło się podsumowanie VII edycji konkursu fotograficzno-językowego "Jestem stąd". Jest to konkurs o zasięgu ponad powiatowym, którego celem jest dokumentacja przejawów niematerialnego dziedzictwa kulturowego naszego regionu.
  Adam Filipiuk z klasy 4d zdobył 3 miejsce w kategorii klas 4-8 a Marcelina Rucińska z kl 3a wyróżnienie w kategorii klas 1-3. Zapraszamy do obejrzenia galerii pokonkursowej:

  >>>>>https://sway.cloud.microsoft/nv6i5iOBs05qblrT?ref=Link

 • Za nami kolejny rok pełen przygód. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a więc pora na małe podsumowanie działań naszych świetliczaków. W semestrze letnim dzieciaki przez większość czasu spędzali czas na świeżym powietrzu, jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie namalowali wiosennych kwiatów czy letnich pejzaży. Uczniowie przebywający na świetlicy wielokrotnie wykazywali się kreatywnością oraz talentem plastycznym tworząc za pomocą papierowych talerzyków różne zwierzątka. Był też czas na tańce, które towarzyszą nam codziennie. Wspaniałą atrakcją okazały się także zajęcia senso-plastyczne, na których nieźle się brudziliśmy, ale jak się mawia: „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”, a na naszej świetlicy pragniemy, aby każdy był zadowolony. Gdy pogoda za oknem płatała nam figle, ciesząc się, że deszczyk zieleni listki na drzewach, mogliśmy w tym czasie tworzyć kolorowe foto budki i chętnie robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Świetlica to również czas na swobodną zabawę, w której wychowawcy mogli obserwować, jakie zainteresowania mają nasi podopieczni oraz kto, z kim najchętniej nawiązuje relacje. Z okazji zbliżających się wakacji życzymy Wam udanego wypoczynku, wielu ciekawych przygód, które z chęcią zechcecie opowiedzieć nam we wrześniu. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!
  Wychowawcy świetlicy: Justyna Wieczorek, Karolina Niewiadomska, Monika Szczęch, Patrycja Wereda

 • Dnia 5 czerwca uczniowie klasy 6b mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce do Łodzi. Był to dzień pełen atrakcji, wspaniałej zabawy, a przy okazji nauki. Pierwszym punktem programu była wizyta w Oceanarium, które jest uznawane za najnowocześniejsze ZOO w Europie. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia wielu egzotycznych zwierząt oraz uczestniczyli w fascynującym pokazie kąpieli słoni, który wzbudził ogromne zainteresowanie i radość. Następnie klasa 6b odbyła spacer po ulicy Piotrkowskiej z przewodnikiem, który przybliżył historię i ciekawostki związane z tym słynnym miejscem. Spacer zakończył się na Księżym Młynie, gdzie uczniowie wzięli udział w emocjonującej grze miejskiej, podczas której musieli rozwiązywać zagadki i współpracować w grupach. Ostatnim przystankiem na trasie wycieczki było Centrum Nauki i Techniki. Uczniowie mieli tam okazję zobaczyć wiele interesujących eksponatów, uczestniczyć w interaktywnych wystawach i dowiedzieć się więcej o różnych dziedzinach nauki. Po pełnym wrażeń dniu uczniowie wrócili do domu w świetnych nastrojach, pełni nowych doświadczeń i wspomnień. Była to wycieczka, która nie tylko bawiła, ale także edukowała, pozostawiając uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników.

 • W dniu 13.06.2024r klasa VB z nauczycielami wybrała się z Panią przewodnik Natalią Zyśk na zwiedzanie Siedlec. Pani przewodnik odkrywała przed nami jak wiele tajemnic kryje nasze miasto. Poznaliśmy historię miasta, postacie z nim związane, najstarsze budynki. Pani Natalia umie zaciekawić słuchaczy, opowiadać bardzo ciekawie. To była interesująca wyprawa.

 • Podsumowanie całorocznego projektu klasy 2b „Skąd nasz ród?”

  W ramach całorocznego projektu klasy 2b uczniowie dowiedzieli się jak powstawało państwo polskie, co to są insygnia królewskie, poznali wybrane postaci z dynastii Piastów i Jagiellonów (Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełłę), królową Jadwigę Andegaweńską i króla Jana III Sobieskiego. Zapoznali się z wydarzeniami związanymi z początkami państwa polskiego (począwszy od Chrztu Polski, Zjazdu Gnieźnieńskiego, a kończąc na Bitwie pod Grunwaldem i zwycięstwie Polaków w Odsieczy Wiedeńskiej). Sięgnęli do materiałów źródłowych Kroniki Galla Anonima, Wincentego Kadłubka i Jana Długosza. Zaznajomili się ze sposobami budowy grodów, zamków, elementami uzbrojenia rycerzy. Usłyszeli liczne legendy i podania m.in. Legendę o początkach państwa polskiego, O królu Popielu, Podanie o Piaście Kołodzieju, Wdowi grosz, O chrześcijańskich korzeniach Polski, Złoty krzyż z relikwiami Krzyża Świętego, Grunwaldzkie zwycięstwo, Tryumf Zawiszy Czarnego, Uczta u Wierzynka. Odkryli jak żyli mieszkańcy grodów na przykładzie Biskupina i polskich zamków. Poznali historię Zjazdu Gnieźnieńskiego, miecza koronacyjnego polskich królów – Szczerbca, wyglądu herbów królów i książąt polskich. Obejrzeli rekonstrukcję 3D zamku w Malborku, liczne prezentacje historyczne: Skąd nasz ród – początki polskiej państwowości, Na zamku rycerskim, Orle gniazda, fotografie pieczęci i monet wybijanych przez polskich władców oraz liczne animacje m.in.: Jak powstawało państwo polskie, Jak budowano

 • W dniu 14.06.2024 r. zespół "Cool Dance" odebrał ostatnią nagrodę🥇 za zajęcie 1 MIEJSCA w XII Festiwalu Kultury w Ostrówku. W tym roku szkolnym, nasze pierwszaki odebrały, aż 4 STATUETKI za swoje, liczne osiągnięcia🏆🥰 Gratulacje dla naszych Artystów z klasy 1a ❤️❤️❤️

 • W roku 2023/2024 w Świetlicy szkolnej realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Kreatywne Dni Nietypowe”. Celem głównym projektu był wszechstronny rozwój dzieci, poprzez stwarzanie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu myślenia, rozwijaniu kreatywności oraz budowaniu poczucia własnej sprawczości.
  Realizacja projektu uatrakcyjniła zajęcia, wspierała rozwijanie empatii, szacunku do otoczenia, uwrażliwiła na potrzeby świata zwierząt i roślin. Ponadto wzbogaciła zasób wiedzy o świecie, wspierała w rozwoju zainteresowań dzieci, kształtowaniu tolerancji, współpracy, wzmacnianiu poczucia własnej wartości a także wyzwalała pozytywne uczucia.
  W ramach projektu zostały zrealizowane następujące dni nietypowe: Dzień Kropki, Dzień Emotikona, Dzień Postaci z Bajek, Dzień Kredki, Dzień Książki, Dzień Origami, Dzień Lego, Międzynarodowy Dzień Puzzli, Dzień Jabłka, Dzień Czekolady, Dzień Wody, Dzień Muffinka, Tłusty Czwartek, Dzień Zwierząt, Dzień Jeża, Dzień Kota, Dzień Ślimaka, Dzień Pingwina, Dzień Dinozaura, Dzień Królika, Dzień Niedźwiedzia Polarnego.
  Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których było mnóstwo śmiechu i zabawy.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałą przygodę pełną kreatywności i radości!

 • MEDALE MISTRZOSTWA SIEDLEC W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM 2024

  Reprezentacja uczniów naszej szkoły – klas 6,5,4 i młodszych, wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych. Czwórbój to cztery konkurencje, w których musi wystartować każdy zawodnik – bieg na 60m, skok w dal/skok wzwyż, rzut piłeczką palantową i bieg na 600m dziewczęta i 1000m chłopcy. Nasi medaliści to:

  Klasy 6

  • III miejsce - Marysia Popek – klasa 6a

  Klasy 5

  • I miejsce - Artsiom Bialiauski – klasa 6a
  • V miejsce - Bartek Kokoszkiewicz – klasa 5c

  Klasy 4 i młodsi

  • II miejsce – Ala Bie
 • W maju klasa 2b odwiedziła Komendę Miejską Policji w Siedlcach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pracę Policji „od kuchni”, poznać tajniki zawodu oraz zwiedzić budynek komendy: siłownię, strzelnicę, pomieszczenie przejściowe dla zatrzymanych, salę odpraw, gabinet komendanta i salę konferencyjną. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził pokaz tresury psa policyjnego i wyposażenie radiowozu. Zwiedzający poznali również pracę technika kryminalnego, dowiedzieli się, jak zabezpiecza materiał dowodowy. Z uwagą obserwowali ważną pracę policjantów dyżurujących, przyjmujących bieżące zgłoszenia. Dowiedzieli się, jak policjanci patrolują ulice i dbają o nasze bezpieczeństwo. Uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań na nurtujące ich tematy. Dziękujemy serdecznie Pani sierżant sztabowej Barbarze Jastrzębskiej, która była naszym przewodnikiem i Miejskiej Komendzie Policji w Siedlcach oraz pani Annie Weredzie za umożliwienie tego wyjątkowego spotkania. Cieszymy się, że w naszym regionie pracują tak zaangażowani policjanci, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
  ul. Sekulska 10
  08-110 Siedlce,
 • +48 25 794 34 31;
  +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć