Czwartek 28.03.2024

Kalendarz 2023/2024

• Marzec upłynął świetliczakom w znakomitej atmosferze

Marzec upłynął świetliczakom w znakomitej atmosferze. Pełni energii, chęci do nauki i zabawy czekaliśmy z niecierpliwością na pierwsze oznaki wiosny. Pogoda pokazywała nam swoje marcowe kaprysy, a my bacznie obserwowaliśmy co nam zaserwuje następnego dnia. Wiosnę rozpoznaliśmy dzięki obserwacjom przyrody i poświęconym jej zajęciom. Świetliki poznały kwiaty zwiastujące wiosnę, ptaki oraz dowiedziały się w jaki sposób przyroda budzi się do życia. Zaprosiliśmy wiosnę do naszej sali poprzez własnoręcznie wykonane ozdoby. W pogodne dni oddawaliśmy się radosnym grom i zabawom sportowym na boisku szkolnym. 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Nasi świetlicowi chłopcy poruszyli niebo i ziemię, aby znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytanie: „Jak należy się zachowywać, aby dziewczynki ze Świetlicy zawsze były zadowolone i szczęśliwe?”. Z wielkim zaangażowaniem tworzyli piękne, kolorowe laurki. Z okazji Dnia Logopedy w świetlicy szkolnej odbyły się wyjątkowe zajęcia z Panią Marzeną Tymińską i Panią Malwiną Szupłak. Obie Panie przybliżyły nam specyfikę swojej pracy, proponując zabawne i ciekawe zajęcia. Bawiliśmy się świetnie a przy okazji ćwiczyliśmy poprawną wymowę głosek i swoje buzie. Bardzo nam się podobało. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ciekawych zajęć i pozdrawiamy wszystkich naszych szkolnych Logopedów! Ostatni tydzień marca upłynął nam, rzecz jasna, pod hasłem „Wielkanoc”. W Świetlicy zaroiło się od pięknych, kolorowych pisanek, kurczaczków i wielkanocnych zajączków. Ty

• Tradycją naszej drużyny stały się charytatywne akcje, w których wzięliśmy udział również przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego. W dniu 16 marca przedstawiciele 106. WPDH „Błękitna Szóstka” zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących osób w naszym regionie. W okresie przedświątecznym udaliśmy się również do biura Fundacji Siedleckie Domowe Hospicjum dla Dzieci, gdzie przekazaliśmy podopiecznym własnoręcznie wykonane przez zuchy i harcerzy kartki z życzeniami oraz świąteczne stroiki. Odwiedziliśmy również mieszkańców Mieszkań wspieranych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, którym złożyliśmy życzenia świąteczne oraz wręczyliśmy symboliczne upominki. Dziękujemy naszym zuchom, harcerzom oraz ich rodzicom za ich służbę. Czuj! Czuwaj!

• DRUŻYNOWE I INDYWIDUALNE ZAWODY W PŁYWANIU SIEDLCE 2024

Dnia 20.03 reprezentacja szkoły wzięła udział w zawodach pływackich. Oto nasi medaliści:

• Matylda Niedziółka – zdobyła 3 złote medale – 50m stylem dowolnym, klasycznym oraz grzbietowym
    • Magdalena Sandurska - 2 srebrne medale – 25m stylem dowolnym i grzbietowym
    • Maja Kulikowska – brązowy medal – 50m stylem grzbietowym i IVm 50m stylem dowolnym
    • Bartłomiej Niedziółka - IV m – 25m stylem grzbietowym
    • Sztafeta młodzieżowa dziewcząt wywalczyła brązowy medal startują w składzie: Matylda Niedziółk
  • Z wielką przyjemnością prezentujemy zespół "Cool Dance" z klasy 1a, który miał swój wielki debiut zarówno przed Rodzicami jaki społecznością szkolną. Tancerze mocno przeżywali, występ związany z projektem szkolnym, ponieważ ciężko pracowali przez ponad pół roku, mimo wszystko spisali się na medal!!!

• Reprezentacja szkoły piłki siatkowej chłopców klas VII -VIII rozegrała zawody, w których zwyciężyli pokonując drużyny innych szkół. Do zwycięstwa poprowadził chłopców p. Paweł Michalak. Złoci medaliści to : Filip Artwicht, Igor Bartoszewicz, Aleks Biernacki, Dawid Chromiński, Gabriel Dobrowolski, Aleksander Głuchowski, Maksym Kordys, Michał Ostas, Mateusz Reczko, Szymon Wrzosek, Igor Żurawski, Szymon Żurawski.
    Gratulujemy drużynie awansu do kolejnego etapu zawodów!

• Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3. chromosomu bądź jego fragmentu w 21. parze chromosomów. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary”. Dziękujemy Wychowawcom klas jak i uczniom za zaangażowanie.

• W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy 5c wzięli udział w warsztatach pisankarskich w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. W czasie warsztatów poznaliśmy najstarszą technikę w tworzeniu pisanek, czyli metodę batikową polegająca na dekorowaniu jajek za pomocą wosku pszczelego a następnie farbowanie ich w barwniku. Warsztaty okazały się bardzo atrakcyjne i wprowadziły uczniów w świąteczny nastrój.

• Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu „MISTRZ SUDOKU” .

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły:

• Pola Tchórzewska klasa 3a- I miejsce w kategorii klasy 3-4,
    • Alicja Biernacka klasa 3a - II miejsce w kategorii klas 3-4,
    • Hania Biernacka klasa 7a- I miejsce w kategorii klas 7-8

Uczestnicy mieli do rozwiązania kilka diagramów sudoku (klasyczne, diagonalne, nieregularne), które wymagały od nich nie tylko logicznego myślenia, ale także skupienia i szybkości. Podsumowanie konkursu odbyło się w formie zajęć w dniu 19 marca 2024r. Zostali na nie zaproszeni uczestnicy z najlepszymi wynikami wraz z opiekunami. Zajęcia te miały na celu nie tylko nagrodzenie uczestników, ale także zapoznanie z innymi rodzajami łamigłówek logicznych. Dzieci rozwiązywały zagadki matematyczne i logiczne. Wyniki konkursu uczniowie poznali dopiero po wykonaniu wszystkich zadań, co wywołało wiele emocji. Praca wszystkich zespołów pozwoliła ułożyć puzzle, z których dowiedzieli się, jakie były wyniki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie to było wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości oraz rozwijania umiejętności analitycznego myślenia i integracji i współpracy w grupie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!