100 - Lecie SP3

18 i 19 maja 2017 roku odbyły się uroczystości z okazji 100 - lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach.

Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 3

A oto wyjątkowi absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach

Wiesław Jobczyk Dr n. med. Henryk Komoń Prof. dr hab. Tadeusz Wróblewski
Dr n. med. Michał Skalski Dr n. med. Ewa Komoń-Kotecka lek. med. Grażyna Szubielska
gen. Paweł Nasiłowski Ks. kan. dr Piotr Paćkowski Ks. dr Grzegorz Stolarski
ks. mgr Jacek Świątek Ks. ppłk Grzegorz Kamiński Sławomir Kurpiewski

Zdjęcia klasowe

Tak świętowaliśmy setną rocznicę założenia Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach

W tym roku przypada setna rocznica założenia Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach. Uroczystości z nią związane rozpoczęły się 18 maja 2017 r. mszą świętą w intencji uczniów i pracowników Trójki", którą odprawił ksiądz Jacek Świątek wspólnie z Proboszczem Januszem Wolskim oraz ks. Grzegorzem. 19 maja 2017 r. społeczność szkolna spotkała się przy pomniku patrona naszej szkoły, Tadeusza Kościuszki, by odnowić przysięgę uczniowską i oddać hołd bohaterowi narodowemu.
Uroczysta gala miała miejsce na Scenie Teatralnej Centrum Kultury i Sztuki. W części oficjalnej dyrektor szkoły, pan Dariusz Kupiński wręczył pamiątkowe medale wyjątkowym absolwentom i osobom, które wspierały szkołę na przestrzeni lat. W gronie osób nagrodzonych znaleźli się m.in. Pani Prezydent Anna Sochacka, Przewodniczący Rady Miasta pan Henryk Niedziółka, pan Wiesław Jobczyk, prof. dr hab. T. Wróblewski, dr n. med. H. Komoń, dr n. med. M. Skalski, dr n. med. E. Komoń-Kotecka, lek.med. G. Szubielska, gen. P. Nasiłowski, ks. kan. dr P. Paćkowski, ks. mgr Jacek Świątek, pan Sławomir Kurpiewski.
W części artystycznej widzowie obejrzeli widowisko teatralno-muzyczne, w którym zaprezentowali się nasi uczniowie i absolwenci. Motywem przewodnim była historia szkoły, jej wizja i misja w odniesieniu do wartości propagowanych przez patrona, Tadeusza Kościuszkę.
Obchody 100-lecia „Trójki" zakończyły się w budynku szkoły kameralnym spotkaniem, w którym wzięli udział wyjątkowi absolwenci i obecni uczniowie. Święto Szkoły stało się okazją do wielu spotkań po latach, które przebiegały w atmosferze pełnej wzruszeń, sympatii i radości.

Uroczysty apel pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, Akademia w CKiS oraz spotkanie w szkole