• MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS IV-VI

  MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS IV-VI

  Sportowy rok 2021/2022 w naszej szkole rozpoczęto zawodami piłki nożnej chłopców. Dnia 10 września z inicjatywy p. Andrzeja Matwiejczuka, na boisku szkolnym chłopcy z klas 4,5, i 6 rozegrali zawody. Podczas rywalizacji, która stała na wysokim poziomie zwyciężyli chłopcy z klasy 4C – Karol Buta, Aleksander Kluczek, Antoni Sosonowski, Aleksander Mika, Krzysztof Krasuski – III miejsce  jako KRÓL STRZELCÓW, Bartłomiej Anielak, Alan Skrobuń oraz Filip Kowalik, który został  KRÓLEM STRZELCÓW  z 13 bramkami.
  II miejsce wywalczyli chłopcy z klasy 6A – Nataniel Sosnowski, Jakub Duszczyk, Daniel Próchenka, Kacper Próchenka, Jakub Próchenka, Szymon Wrona, Turpal Ibrahimow.
  III miejsce zdobyli chłopcy z połączonych klas 5D i 5A – Sebastain Aleksiejew, Paweł Matłacz, Dominik Otorowski, Bartosz Kruk oraz Mateusz Reczko, który zajął II miejsce jako KRÓL STRZELCÓW.

  GRATULUEJMY CHŁOPCÓWM!!!
   

 • 82. rocznica agresji ZSRR na Polskę

  82. rocznica agresji ZSRR na Polskę

  17 września 1939 r. Armia Czerwona zaatakowała terytorium Rzeczypospolitej. Było to całkowite zaskoczenie dla Polaków. Chaos pogłębił rozkaz Naczelnego Wodza polskiej armii Edwarda Rydza Śmigłego: „Z bolszewikami nie walczyć, chyba w razie natarcia z ich strony lub próby rozbrojenia oddziałów”. 
  Broniły się nieliczne jednostki żołnierzy, policjantów, harcerzy i cywilów. Symbolem obrony stały się walki o Grodno, gdzie rozstrzelano kilkuset wziętych do niewoli Polaków.
  Atak radziecki był pokłosiem zawartego między III Rzeszą a ZSRR paktu Ribbentrop-Mołotow. W tajnym protokole do niego  ustalono podział ziem polskich między Niemcy i ZSRR wzdłuż rzek Narew-Wisła-San.  Ostatecznie  linia podziału przebiegała wzdłuż Narwi-Bugu-Sanu, na mocy ustaleń niemiecko-radzieckich z 28.09.1939 r.
  W nocie przekazanej Wacławowi Grzybowskiemu, polskiemu ambasadorowi w Moskwie 17.09.1939 r. przez Ludowego Komisarza Spraw Zagranicznych ZSRR Wiaczesława Mołotowa atak uzasadniano upadkiem państwa polskiego oraz koniecznością wzięcia w opiekę życia i zdrowia ludności Ukrainy i Białorusi przez ZSRR.
  W Siedlcach, jak co roku, 17.09. odbędą się miejskie obchody upamiętniające rocznicę agresji.

  >>>Obchody 82 rocznicy w mieście Siedlce<<<

  Grafika: www.siedlce.pl

 • Międzynarodowy Dzień Kropki - relacja

  15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, podczas którego uczniowie wspominali historię Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
  Dzień Kropki ma na celu pobudzić kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny, wyjątkowy.
  Tego dnia motyw kropki był obecny w różnych działaniach i na różnych przedmiotach. Były gry matematyczne, językowe, kodowanie oraz wypowiedzi o swojej wyjątkowości. Czytano i oglądano historię Vashti, na podstawie której powstało wiele prac plastycznych. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na twarzach, ubraniach, jak i ścianach szkoły.
  Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.
  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego dnia.

 • Samorząd wybrany!

  Samorząd wybrany!

  W czerwcu 2021 r. odbyły się wybory na przewodniczącego samorządu szkolnego. Najwięcej głosów zdobył Jan Suchodolski z klasy 7d i w tym roku to ona będzie pełnił funkcję przewodniczącego. 
  We wrześniu przedstawiciele klas w głosowaniu jawnym wybrali zarząd samorządu.
  Zastępcą przewodniczącego zostali: Aleksandra Romańska z 7b i Grzegorz Księżpolski z 8c.  Na sekretarza wybrano Karola Sulińskiego z kl 7d.
  Członkami zarządu  samorządu szkolnego zostali: Amelia Bejnarowicz, Maja Lange, Natalia Grochowska, Oliwia Mateusiak, Julia Smolińska, Amelia Mańkowska, Jakub Sulej, Marcel Postrzygacz, Mikołaj Wielogórski, Miłosz Wójciuk, Igor Godziewski, Szymon Marciniak.

  Główne zadania samorządu uczniowskiego

  •    Rozwijanie samorządności, kreatywności i aktywności wśród uczniów
  •    Integracja środowiska szkolnego
  •    Dbanie w całokształcie swej działalności o dobre imię szkoły
  •    Organizacja działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej
   

 • Czy to nie szczęśliwy dzień?

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli, aby tego dnia założyli strój w kropki.
  Prosimy również, aby każda klasa zrobiła wspólny rysunek składający się z kropek, prace zostaną zamieszczone na dolnym korytarzu.
  Zapraszamy do wspólnego zdjęcia na długiej przerwie na tarasie.
  Prace proszę składać do sali 22 lub wywiesić na drzwiach swoich sal lekcyjnych.

  Monika Czaplicka
  Helena Pawlik

 • „Zbieramto w szkole”

  „Zbieramto w szkole”

  Drodzy uczniowie, nasza szkoła jest jedną z placówek, która bierze udział w projekcie edukacyjnym „Zbieramto w szkole”. Jest to największy projekt ekologiczno- charytatywny w Polsce, którego założeniem jest rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów i gromadzenie pieniędzy na pomoc podopiecznym misjonarzy – księży sercanów.  Pomoc realizuje się np.  poprzez budowę studni głębinowych w pustynnym Czadzie, pomoc dla dzieci z domu dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach. Proszę Was, Drodzy Uczniowie o włączenie się w naszą, szlachetną akcję, poprzez zbieranie i przynoszenie do szkoły zużytych baterii i telefonów komórkowych.

  Miejsca składowania zużytych sprzętów są wyznaczone na terenie budynku szkolnego. Karton na zużyte baterie  wystawiony jest w  wejściu głównym szkoły. Natomiast zużyte telefony komórkowe można zostawiać w sali nr 22 lub w sali nr 2. Uczniowie biorący udział w akcji, proszeni są o zgłaszanie się do wychowawcy lub koordynatora projektu celem wpisania pochwał. 
  Koordynatorem projektu jest p. Monika Czaplicka i p.Olga Dębska.

 • List Ministra Zdrowia

  do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia 

  >>>>Minister_Zdrowia_list_do_dyrektorow_szkol_nauczycieli_rodzicow_w_sprawie_szczepien_przeciwko_Cov.pdf<<<<

  >>>kwestionariuszwstepnegowywiaduprzesiewowegoprzedszczepieniemosobyniepelnoletniejprzeciwcovid19.pdf<<<

 • Witaj, Szkoło!!!

  Dzisiaj, 1 września 2021 r., oficjalnie i uroczyście zakończyliśmy wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022 - dla wielu uczniów i nauczycieli kolejny, dla niektórych - pierwszy w ich szkolnej karierze.
  Uczniowie klas I i IV wraz z wychowawcami i rodzicami obejrzeli krótką część artystyczną. Poza pożegnaniem wakacji i życzeniami na nowy rok szkolny koleżanki i koledzy pokazali, jak wyglądała nauka w czasie wojny i jakie wiązały się z tym niebezpieczeństwa. W recytacjach i piosenkach pojawiły się też nawiązania do II wojny światowej, której 82. rocznicę właśnie dzisiaj przypada.
  Pan dyrektor Dariusz Kupiński szczególnie serdecznie powitał uczniów klas pierwszych i zwracając się do wszystkich wskazał trzy hasła-tematy, na których powinni się skupić w nowym roku szkolnym: talent, odkrywanie, pamięć. Mówił o poszukiwaniu w sobie zdolności, talentów i odkrywaniu nowych zainteresowań, otwartości na wiedzę. Odwołując się do jednego z wierszy, prosił o zachowanie pamięci o tych, którzy polegli w obronie wolności i demokracji.
  Uroczystość przygotowali uczniowie z klas 3d, 6a, 7b, 7d i 7c pod opieką p. Elżbiety Chachaj i p. Ewy Goś. O piękną symboliczną dekorację zadbał p. Tadeusz Kośmider. Sprzęt nagłaśniający obsługiwali debiutujący w tej roli Miłosz Wójciuk z kl. 7d i Grzegorz Księżopolski z kl. 8c.

 • Zbiórka makulatury

  W dniach 8 -10 września zostanie przeprowadzona zbiórka makulatury. Na parkingu szkolnym od strony pominka Kościuszki postawiony zostanie kontener. Prosimy w tych dniach nie parkować w pobliżu kontenera.

 • 1 września 2021 r. (środa) - Rozpoczęcie roku szkolnego

  Wchodzimy  do szkoły w wyznaczonych godzinach, 2 różnymi wejściami. Przypominam o konieczności zasłaniania nosa i ust maseczką w strefie wspólnej, dezynfekcji lub myciu rąk oraz zachowaniu dystansu.

  8.00 – Msza Święta w kościele pod wezwaniem  Ducha Świętego.
  9.00 – Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas V, VI, VII, VIII  w salach lekcyjnych, wchodzimy  i wychodzimy wejściem głównym. 
  9.15 – Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas IV, w sali gimnastycznej, wchodzimy wejściem od strony boiska. Rodzice nie wchodzą na teren szkoły. Po uroczystości odbędą się spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach 20, 21, 22.
  9.15 – Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 2a i 2c oraz 3a i 3c w salach lekcyjnych, wchodzimy przez bramę  od boiska, wejściem z tarasu. Rodzice czekają na dzieci na tarasie nie wchodzą do szkoły.
  10.30 – Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 2b i 2d oraz 3b i 3d w salach lekcyjnych, wchodzimy przez bramę  od boiska, wejściem z tarasu. Rodzice czekają na dzieci na tarasie nie wchodzą do szkoły.
  10.00 – Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1a i 1d w sali gimnastycznej. Uczniowie wraz z jednym rodzicem udają się do sali gimnastycznej przez bramę  od boiska, wejściem ze szczytu sali od boiska. Po uroczystości odbędą się spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach.
  11.00 – Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1b i 1c w sali gimnastycznej. Uczniowie wraz z jednym rodzicem udają się do sali gimnastycznej przez bramę  od boiska, wejściem ze szczytu sali od boiska. Po uroczystości odbędą się spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach.
   

 • 82. rocznica wybuchu II wojny światowej

  Kiedy się wypełniły dni
  i przyszło zginąć latem,
  prosto do nieba czwórkami szli
  żołnierze z Westerplatte.

  K.I. Gałczyński, Pieśń o żołnierzach z Westrplatte

   

  1 września 1939 r., w piątek,  o godz. 4.47 salwami oddanymi na Westreplatte przez niemiecki pancernik Schleswig-Holsztein, rozpoczęła się agresja niemiecka na Polskę, co zapoczątkowało II wojnę światową.            W  Europie trwała do 8/9 maja 1945 r., kiedy to weszła w życie bezwarunkowa kapitulacja Niemiec. Kapitulację Japonii podpisano 2 września 1945 r. Była największym konfliktem w historii, zginęło w niej                    50-78 mln ludzi, w tym żołnierzy i ludności cywilnej.

 • 41. rocznica podpisania porozumień sierpniowych 

  30 i 31 sierpnia 1980 roku w Szczecinie oraz w Stoczni Gdańskiej podpisano cztery porozumienia rządu PRL z komitetami strajkowymi, kończąc wydarzenia i strajki z sierpnia 1980 r. 
  Z ramienia władz komunistycznych porozumienia podpisali Kazimierz Barcikowski i Mieczysław Jagielski,         natomiast ze strony komitetów strajkowych - Lech Wałęsa. Na mocy porozumień powołano nowe, samorządne związki zawodowe, które byłyby autentycznym reprezentantem klasy pracującej. Na podstawie tego punktu dopuszczono do zarejestrowania NSZZ „Solidarność”.
  Rząd  zobowiązał się również do ograniczenia cenzury, ponownego zatrudnienia osób zwolnionych z pracy po wydarzeniach z lat 1970 i 1976. W kwestii gospodarczej władze zobowiązały się do  opierania się na zwiększonej samodzielności przedsiębiorstw i udziale samorządu robotniczego w zarządzaniu.
  Porozumienia sierpniowe i powstanie NSZZ „Solidarność” stały się symbolem i jednym z najważniejszych wydarzeń na drodze do odzyskania przez Polskę niezależności i upadku systemu komunistycznego w Europie.

 • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele

  Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele

  1 września 2021 roku rozpoczniemy nowy rok szkolny 2021/2022 w tradycyjnym systemie stacjonarnym. Harmonogram godzinowy dla klas jest na stronie szkoły. Ze względu na zalecenia MZ i MEiN, w związku ze zmieniającym się stanem epidemiologicznym organizacja życia szkolnego będzie dostosowywana do bieżących zaleceń. Ważne jest dla naszego wspólnego dobra, aby cała społeczność szkolna przestrzegała ustalanych przez Dyrektora zasad i zaleceń.
  Najważniejsze z nich to:

  • przybycie uczniów do szkoły o wyznaczonej godzinie wg planów lekcji lub zajęć, 7.45- 8.00, również w określonych godzinach na świetlicę 7.00-7.15, 7.45- 8.00 obiad, pomoc PPP, itd.
  • wejście uczniów na teren szkoły przez wyznaczone drzwi wejściowe, główne klasy 4-8 lub od tarasu klasy 1-3,
  • wyjście uczniów po lekcjach, świetlicy do domu o wyznaczonych godzinach, 
  • uczniowie klas 3 oraz w szczególnych przypadkach uczniowie klas 2 - mogą samodzielnie przychodzić do szkoły i wracać do domu w  ustalonych godzinach, po wypełnieniu oświadczenia przez rodzica,
  • zasłanianie ust i nosa (maseczką, chustą itp.) na terenie szkoły w części wspólnej  (z wyłączeniem sal lekcyjnych, świetlicy, stołówki, boiska, sali gimnast., tarasu, na WF),
  • dbanie o czystość rąk, przy wejściu do budynku zdezynfekowanie rąk, mycie rąk w łazienkach szczególnie przed obiadem,
  • zachowanie właściwego dystansu społecznego,
  • unikanie zgromadzeń,
  • stosowanie się do zaleceń pracowników szkoły.

  Do budynku szkoły wchodzą wyłącznie uczniowie. Opiekunowie i rodzice pozostają poza budynkiem szkoły zachowując dystans społeczny. W ważnych sprawach uczniów do sekretariatu szkoły, na umówione spotkanie z nauczycielem, rodzice wchodzą wejściem głównym zachowując obowiązujące zasady i rejestrując się.
  Na terenie szkoły uczniowie będą mieli ograniczone możliwości przemieszczania się, głównie do sal lekcyjnych. Przerwy, uczniowie klas 1-3 będą spędzali według godzin ustalonych przez wychowawcę, jeśli tylko będzie można na tarasie, starsze klasy podczas długich przerw też będą miały możliwość wychodzenia na boisko. W zależności od sytuacji epidemiologicznej rozważymy możliwość wychodzenia na korytarz i boisko szkolne.
  Przypominamy, że (zgodnie z wytycznymi) do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
  Zachowujmy się maksymalnie odpowiedzialnie, zmniejszajmy ryzyko zagrożenia. 
  Jeśli dziecko czuje się źle, prosimy zostawić je w domu.
  Nowy rok szkolny  będzie dla nas wszystkich wyzwaniem. Obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci. Zapewniamy, że jako szkoła dołożymy wszelkich starań, by jak najlepiej wykonać to zadanie. Zwracamy się do Państwa z prośbą o współpracę i dzielenie się z nami odpowiedzialnością za zdrowie dzieci, ale i nas wszystkich. Nauczenie dzieci rozsądku i przestrzegania zasad, co pomoże im funkcjonować w tej wyjątkowej szkolnej rzeczywistości a później w dorosłym życiu.
  Drodzy Uczniowie, przestrzegając ustalonych zasad dbacie o własne bezpieczeństwo, swoich kolegów i koleżanek, chronicie Waszych nauczycieli i pracowników szkoły, ale także Waszych bliskich.
  Życzę Wszystkim spokojnego i owocnego Roku szkolnego.


  Dyrektor Dariusz Kupiński.
   

 • Spotkanie rodziców uczniów klas 1

  Spotkanie rodziców uczniów klas 1

  W dniu 30.08.2021 r. Poniedziałek spotkanie rodziców uczniów klas 1 (bez dzieci) z wychowawcami 

  • godz. 16.30 klasy 1a sala nr 2 i klasa 1c sala nr 4
  • godz. 17.30 klasy 1b sala nr 2 i klasa 1d sala nr 4

  Wprowadzenie do współpracy on-line na przypadek nauki zdalnej. Sprawy organizacyjne.

 • Karta zgłoszenia na świetlicę

  W załączniku znajduje się nowa karta zgłoszenia na świetlicę wraz z upoważnieniem osób do odbioru dziecka ze świetlicy szkolnej. Osoby, które będą uczęszczały w roku szkolnym 2021/2022 na świetlicę szkolną, proszone są w trybie pilnym o uzupełnienie nowych kart i doniesienie do sekretariatu szkoły do dnia 30 sierpnia (tj. poniedziałek). Rodzice klas pierwszych mogą przynieść kartę zgłoszenia popołudniu na zebranie.

  Wychowawcy świetlicy

 • Wpłaty za obiady za miesiąc wrzesień 2021r

 • Informacje z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na rok szkolny 2021/2022

 • Informacje dotyczące stypendium szkolnego oraz zasiłku szkolnego w roku szkolnym 2021/2022

 • Spotkania organizacyjne uczniów i rodziców klas 1

  Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców klas 1 na spotkania organizacyjne.

  Ze względu na wymogi sanitarne prosimy rodziców o założenie maseczek na zebrania z dyrekcją i wychowawcami.

  w dniu 25.08.2021 r.  Środa – godz. 17.00

  klasa 1a sala nr 1, klasa 1b sala nr 2, klasa 1c sala nr 4, klasa 1d sala nr 5

  Zapoznanie z wychowawcami, nauczycielami wspomagającymi, nauczycielami przedmiotowymi,
  wychowawcami świetlicy, specjalistami pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

  Przekazanie kont dziennika Librus i kont Office 365. Krótkie szkolenie. (Uczniowie w tym czasie - integracja.)

  Sprawy organizacyjne

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
  ul. Sekulska 10
  08-110 Siedlce,
 • +48 25 794 34 31;
  +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć