• MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W INDYWIDUALNYCH  BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  1 września przy siedleckim Zalewie odbyły się jak co roku biegi przełajowe. Liczna reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w tych zawodach. Wszyscy lekkoatleci zmierzyli się z wysoka temperaturą i dużą rywalizacją. Mamy też sukcesy!

  • I miejsce - Dawid Chromiński 2010
  • II miejsce -  Marysia Popek 2011
  • IV miejsce - Oliwia Czarnocka 2009
  • IV miejsce Hania Biernacka 2010

  Gratulujemy wszystkim a wyróżnionym awansu do zawodów rejonowych!

  Opiekunowie: p. Arkadiusz Nowosielski, p. Andrzej Matwiejczuk, p. Paweł Michalak

 • Sekrety szkolnej biblioteki

  Uczniowie klasy 8 postanowili poznać sekrety swojej szkolnej biblioteki. Podczas spotkania z p. Małgosią Popek wysłuchali ciekawostek na temat biblioteki SP nr 3. Szkoła została powołana do życia w 1917 r. i w niedługim czasie, dzięki zabiegom p. Ludwiga Zaremby – ówczesnego kierownika szkoły, zaczęto tworzyć bibliotekę, więc ma swoją magiczną historię. Uczniowie dowiedzieli się, że księgozbiór naszej biblioteki obejmuje 21641 woluminów. Mogli obejrzeć książkę z 1870 roku, która jest najstarszą książką w bibliotece. Poznali też inne ciekawe pozycje, np. Poezye Teofila Lorentowicza z 1899 r., czy książeczkę O Kościuszce z 1890 r. Najbardziej jednak zainteresowała młodzież możliwość wejścia między regały i wyszukiwania sobie ciekawych pozycji do czytania.

 • Serdecznie zapraszamy Państwa na MIEJSKĄ WYWIADÓWKĘ

  Młodzież siedlecka w apelu do dorosłych, czyli rzecz o komunikacji i wspieraniu w rozwoju, która odbędzie się dnia 3 października 2023 w CKiS w Siedlcach o godz. 17:00. Jest zorganizowana w ramach kampanii „Widzę-rozmawiam-reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież” pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

  Adresat: rodzice uczniów siedleckich szkół

  Podczas spotkania rozdawana będzie bezpłatnie broszura Wysłuchajcie nas!

 • „Błękitna Szóstka” najlepszą drużyną Hufca ZHP „Podlasie”

  W dniach 22-24 września 2023r. w Zespole Oświatowym w Mordach odbył się zlot drużyn Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. Nie zabrakło na nim członków naszej drużyny. Harcerze oraz zuchy „Błękitnej Szóstki” uczestniczyli w grze terenowej o tematyce legendarnych i fantastycznych zwierząt. Bloki zajęciowe angażowały wiele zmysłów  i miały na celu przygotować nas na spotkanie z kimś bardzo tajemniczym. Stałe elementy harmonogramu zlotu sprzyjały atmosferze integracji drużyn. Punktem kulminacyjnym było obrzędowe ognisko, podczas którego zostały rozdane tzw. Henryki. To najważniejsza nagroda, jaką można zdobyć w naszym hufcu za całoroczną pracę, służbę oraz postawę harcerską w następujących kategoriach: zuch, harcerz, harcerz starszy, wędrownik, instruktor lub drużyna. „Błękitna Szóstka” otrzymała w tym roku tę nagrodę w kategorii drużyna. Zaskoczeniu, radości i dumie nie było końca. Pełen wrażeń zlot na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wspierali nas w organizacji zlotu, w szczególności paniom: Dorocie Lewandowskiej oraz Annie Mazur. Czuj! Czuwaj!

 • 26 września (wtorek) obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych.

  Tego dnia wszyscy uczniowie zostawiają w domu podręczniki i zeszyty do języków obcych a zamiast tego pakują porcję dobrego humoru, który będą mogli wykorzystać podczas lekcji 🙂

  Zapraszamy również na KIERMASZ CIAST zorganizowany 26 września wspólnie z samorządem szkolnym. Każdy kawałek ciasta będzie zawierał w sobie sekretny składnik z języka obcego :) ZAPRASZAMY!

 • Harmonogram konkursów na rok szkolny 2023/2024

  W zakłdce UCZNIOWIE pojwiła się strona z wykazem konursów w nadchodzacym roku szkolnym 2023/2024

 • Wpłaty za obiady -  miesiąc PAŹDZIERNIK 2023r

  Wpłaty za obiady -  miesiąc PAŹDZIERNIK 2023r
  • uczniowie 20 x 5 zł = 100zł
  • nauczyciele 20 dni x 10 zł = 200 zł

  Wpłaty ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK należy dokonać DO 02.10.2023r.

  (do poniedziałku)

   

  Wpłaty dokonujemy wyłącznie przelewem na konto bankowe:

  Nazwa odbiorcy:  Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

  Adres odbiorcy:  ul. Sekulska 10, 08-110 Siedlce

  Numer konta:   53 1050 1953 1000 0023 5335 3853 ING Bank Śląski S.A. o/Siedlce

  W tytule wpłaty wpisujemy: imię i nazwisko dziecka, klasa, za miesiąc pażdziernik 2023r

  Uwaga:
  Szanowni Państwo i Szanowni rodzice

  Można pomniejszyć kwotę wpłaty o niewykorzystane dni we wrześniu (oczywiście jeśli były zgłoszone u intendenta). Proszę opisać to w tytule przelewu wraz z innymi informacjami.

  W przypadku nieobecności odwołanie obiadów jest możliwe wyłącznie do godziny 9.00 danego dnia. Oczywiście można odwołać posiłek na kilka dni naprzód (nigdy wstecz) wykonując jeden telefon, ponieważ dziecko choruje, wyjeżdża lub zdarzają się sytuacje losowe niezależne od nas(nie ma konieczności dzwonienia codziennie). Zgłaszanie po godzinie 9.00 będzie skutkować brakiem odpisu, a jest to związane ze sprawami organizacyjnymi.

  Telefon do intendenta: 25 794 3440


  Wpłat należy dokonać do 02.10.2023r. (do poniedziałku) 

 • Pięknie dziękujemy za wielkie serce

  Pięknie dziękujemy za wielkie serce - Wam - Uczniowie, Waszym Rodzicom i Nauczycielom za włączenie się w naszą akcję pomocy podopiecznym Stowarzyszenia Zwierzoluby - bezdomnym psom i kotom. 
  Bez Was tej akcji by nie było.
  Dziękujemy
  opiekunki Koła Miłośników Kotów i Zespołu Caritas

 • MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ KLAS IV-VI

  13 września na boisku szkolnym rozegrane zostały zawody w piłce nożnej chłopców. Organizatorem był nauczyciel wychowania fizycznego p. Andrzej Matwiejczuk. Wspaniała pogoda i zaangażowanie chłopców towarzyszyły do ostatniej minuty rozgrywek. Rywalizacja drużynowa przedstawia się następująco:

  • I miejsce – KLASA 6A – Emil Gajer, Szymon Peryt, Wojciech Biernacki, Bartosz Świderski, Piotr Suliński, Rostyslav Zatorski,  Krystian Pobikrowski (5b).
  • II miejsce – KLASA 6C – Krzysztof Krasuski, Bartłomiej Anielak, Alan Skrobuń, Wiktor Kurek, Jakub Kokoszka, Antoni Sosnowski, Aleksander Mika.
  • III miejsce- KLASA 4D – Filip Zabadała, Eryk Kozłow, Jan Suliński, Bartosz Niedziółka, Michał Chernik, Jakub Mieleszko, Adam Filipiuk.

  Królem Strzelców został JAKUB KOKOSZKA z klasy 6c, a najlepszym bramkarzem - KRYSTIAN POBIKROWSKI - 5b.

 • SIEDLECKI BIEG JACKA

  W zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się 27 sierpnia wystartowali uczniowie naszej szkoły. Czołowe miejsca zdobyły dziewczynki :
  Klasy III – IV – bieg na 400m

  • 1 miejsce  -Ala Biernacka  - 3a
  • 2 miejsce Marysia Jakoniuk – 4d

  Klasy I -II – bieg na 300m

  • 3 miejsce – Jakoniuk Hania – 2c

  Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • Konkurs „Najlepszy Czytelnik Roku Szkolnego 2023/2024”

  Konkurs „Najlepszy Czytelnik Roku Szkolnego 2023/2024”

  Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na Najlepszego Czytelnika roku szkolnego 2023/2024.
  Cele konkursu:

  • Podnoszenie kultury czytelniczej.
  • Rozwijanie wyobraźni uczniów i ciekawości świata.
  • Motywacja do czytania książek.
  • Zachęcenie uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

  Zasady konkursu:

  • Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
  • Odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VIII.
  • Czas trwania konkursu – od 11 września 2023 roku do 31 maja 2024 roku.
  • Ocenie konkursowej będzie podlegać: aktywność i kultura czytelnicza, której  wyrazem jest liczba wypożyczonych książek, terminowość oddawania książek,  dbałość czytelnika o wypożyczone książki, kultura zachowania na terenie  biblioteki.

  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czerwcu 2024 r. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody książkowe.
   

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Kreatywne Dni Nietypowe”

  W roku szkolnym 2023/2024 świetlica szkolna przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Kreatywne Dni Nietypowe”, który ma na celu innowacyjne podejście do przygotowywania formy zajęć, uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie świetliczaków we wspólne przygotowania ciekawych i nietypowych zajęć oraz zabawną formę świętowania.

 • Narodowe Czytanie 2023

  8 września uczniowie  i nauczyciele uczestniczyli w Narodowym Czytaniu zorganizowanym w bibliotece szkolnej. Lekturą tegorocznej edycji była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

 • ZACHĘCAMY

  W dniach 18-20 września w naszej szkole odbędzie się zbiórka makulatury. Pojemnik będzie podstawiony na parkingu szkolnym.

 • Informujemy, że

  trwa nabór do dwóch placówek wsparcia dziennego:

  • Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach
  • Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach

  Zajęcia na świetlicy odbywają się w godzinach 11.00-17.00. Mogą na nie uczęszczać dzieci w wieku 7-16 lat, z terenu miasta Siedlce. Oprócz nadrabiania braków edukacyjnych program przewiduje: gry i zabawy edukacyjne, zabawy na świeżym powietrzu, działania kulturalne, zajęcia plastyczne oraz ciepły posiłek. Zapraszamy osoby zainteresowane do kontaktu z kierownikiem wymienionych placówek pod numerem telefonu 513 503 880.

 • Rajd pieszy „Błękitnej Szóstki”

  W miniony weekend nasi harcerze oraz zuchy razem z zaprzyjaźnioną drużyną „Riff” rozpoczęli rok harcerski. Tym razem udaliśmy się na pieszy rajd do miejscowości Kisielany-Żmichy. Dzięki uprzejmości Pana Włodzimierza Drabarka, dyrektora Domu dziecka na Zielonym Wzgórzu, mogliśmy korzystać z uroków tego miejsca. Po dotarciu do celu rozbiliśmy namioty, po czym udaliśmy się na kolację razem z mieszkańcami Domu dziecka. Po posiłku przyszedł czas na integrację przy ognisku, gdzie nie zabrakło dźwięków gitar oraz śpiewu harcerskich piosenek. Największą atrakcją dla zuchów i harcerzy było pełnienie nocnej warty przy ognisku oraz nocleg w namiotach w towarzystwie flory i fauny tego urokliwego miejsca. Każdy uczestnik wyprawy zdobył sprawność harcerską „Łazik”. Rajd na długo pozostanie w naszej pamięci, wielu chce go powtórzyć. Dziękujemy rodzicom zuchów i harcerzy za pomoc przy organizacji rajdu, w szczególności panom: Tomaszowi Paprockiemu oraz Adamowi Borkowskiemu. Czuj! Czuwaj!

 • "Nad Niemnem"

  W ramach akcji Narodowe Czytanie uczniowie klasy 8a w dniu 7 września na języku polskim czytali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem. Jest to już 12. odsłona Narodowego Czytania. Powieść Orzeszkowej to najbardziej znany utwór tej pisarki, który podejmuje tematykę Powstania Styczniowego a jego 160-lecie obchodzone jest w roku 2023. 
  Uczniowie przypomnieli także fakty z życia pisarki i historię akcji Czytanie Narodowe.

 • Rozpoczęcie roku dla klas I

  Dnia 4 września odbyła się akademia dla uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Kupiński, witając wszystkich obecnych na dzisiejszej uroczystości. Po przemówieniu klasa III d pod kierunkiem p. Anny Gadomskiej oraz Martyny Krzyszczak zaprezentowała występ artystyczny. Wszystkich pierwszoklasistów witamy w murach naszej szkoły i życzymy samych sukcesów. 

 • Kochani Rodzice!!!

  W tym roku nasza szkoła przystępuje do akcji „Szkoły pełne talentów”. 
  Robiąc zakupy w LIDLU należy odebrać talenciaki, przynieść do szkoły i wrzucić do pudełka, które znajduje się na świetlicy nr 10, świetlicy nr 3 oraz w pokoju nauczycielskim. 
  Dzięki temu będziemy mogli odebrać nagrody dla naszej szkoły.
  Serdecznie zapraszamy do zbierania talenciaków na rzecz naszej szkoły i z góry bardzo dziękujemy. Dzięki Wam będziemy mogli wymienić talenciaki na super nagrody dla naszych uczniów.

 • Narodowe Czytanie 2023

  Ruszyła 12 odsłona akcji Narodowe Czytanie. W tym roku do lektury została wybrana powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.
  Wszystkich chętnych do włączenia się w tę akcję zapraszamy do biblioteki w piątek (8 września) o godzinie 11.20 z własnym egzemplarzem książki na wspólne czytanie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
  ul. Sekulska 10
  08-110 Siedlce,
 • +48 25 794 34 31;
  +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć