• II edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Angielski jest Fun-tastyczny"

  W mijającym roku szkolnym uczniowie klas 1d, 2c, 2d oraz 3d brali udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Angielski jest Fun-tastyczny". Projekt ten obejmował szereg ciekawych i kreatywnych zadań, które nie tylko bawiły, ale również uczyły języka angielskiego. W ramach projektu uczniowie: - Tworzyli flagę Wielkiej Brytanii - Przygotowywali książeczki o sobie po angielsku - Pisali o swoich ulubionych potrawach i zabawkach - Brali udział w konkursie "Jaka to melodia?" po angielsku - wysłali list z własnoręcznie wykonanymi portretami Króla do Karola III Dzięki tym aktywnościom, uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę językową w przyjemnej i angażującej formie. Nauka poprzez zabawę okazała się być niezwykle skuteczna, a przy tym dostarczyła wszystkim uczestnikom mnóstwo radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję projektu, która wystartuje już jesienią tymczasem życzymy wszystkim wspaniałych wakacji ! See you in September! p. Katarzyna Lichograj i p. Marta Mazur-Mańko

 • Mamy laureatów!

  20 czerwca w siedzibie MSCDN w Siedlcach odbyło się podsumowanie VII edycji konkursu fotograficzno-językowego "Jestem stąd". Jest to konkurs o zasięgu ponad powiatowym, którego celem jest dokumentacja przejawów niematerialnego dziedzictwa kulturowego naszego regionu.
  Adam Filipiuk z klasy 4d zdobył 3 miejsce w kategorii klas 4-8 a Marcelina Rucińska z kl 3a wyróżnienie w kategorii klas 1-3. Zapraszamy do obejrzenia galerii pokonkursowej:

  >>>>>https://sway.cloud.microsoft/nv6i5iOBs05qblrT?ref=Link

 • Żegnaj szkoło- witajcie wakacje!

  Za nami kolejny rok pełen przygód. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a więc pora na małe podsumowanie działań naszych świetliczaków. W semestrze letnim dzieciaki przez większość czasu spędzali czas na świeżym powietrzu, jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie namalowali wiosennych kwiatów czy letnich pejzaży. Uczniowie przebywający na świetlicy wielokrotnie wykazywali się kreatywnością oraz talentem plastycznym tworząc za pomocą papierowych talerzyków różne zwierzątka. Był też czas na tańce, które towarzyszą nam codziennie. Wspaniałą atrakcją okazały się także zajęcia senso-plastyczne, na których nieźle się brudziliśmy, ale jak się mawia: „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”, a na naszej świetlicy pragniemy, aby każdy był zadowolony. Gdy pogoda za oknem płatała nam figle, ciesząc się, że deszczyk zieleni listki na drzewach, mogliśmy w tym czasie tworzyć kolorowe foto budki i chętnie robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Świetlica to również czas na swobodną zabawę, w której wychowawcy mogli obserwować, jakie zainteresowania mają nasi podopieczni oraz kto, z kim najchętniej nawiązuje relacje. Z okazji zbliżających się wakacji życzymy Wam udanego wypoczynku, wielu ciekawych przygód, które z chęcią zechcecie opowiedzieć nam we wrześniu. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!  
  Wychowawcy świetlicy: Justyna Wieczorek, Karolina Niewiadomska, Monika Szczęch, Patrycja Wereda 

 • Wycieczka klasy 6b do Łodzi

  Dnia 5 czerwca uczniowie klasy 6b mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce do Łodzi. Był to dzień pełen atrakcji, wspaniałej zabawy, a przy okazji nauki. Pierwszym punktem programu była wizyta w Oceanarium, które jest uznawane za najnowocześniejsze ZOO w Europie. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia wielu egzotycznych zwierząt oraz uczestniczyli w fascynującym pokazie kąpieli słoni, który wzbudził ogromne zainteresowanie i radość. Następnie klasa 6b odbyła spacer po ulicy Piotrkowskiej z przewodnikiem, który przybliżył historię i ciekawostki związane z tym słynnym miejscem. Spacer zakończył się na Księżym Młynie, gdzie uczniowie wzięli udział w emocjonującej grze miejskiej, podczas której musieli rozwiązywać zagadki i współpracować w grupach. Ostatnim przystankiem na trasie wycieczki było Centrum Nauki i Techniki. Uczniowie mieli tam okazję zobaczyć wiele interesujących eksponatów, uczestniczyć w interaktywnych wystawach i dowiedzieć się więcej o różnych dziedzinach nauki. Po pełnym wrażeń dniu uczniowie wrócili do domu w świetnych nastrojach, pełni nowych doświadczeń i wspomnień. Była to wycieczka, która nie tylko bawiła, ale także edukowała, pozostawiając uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników.

 • Spacer po Siedlcach

  W dniu 13.06.2024r klasa VB z nauczycielami wybrała się z Panią przewodnik Natalią Zyśk na zwiedzanie Siedlec. Pani przewodnik odkrywała przed nami jak wiele tajemnic kryje nasze miasto. Poznaliśmy historię miasta, postacie z nim związane, najstarsze budynki. Pani Natalia umie zaciekawić słuchaczy, opowiadać bardzo ciekawie. To była interesująca wyprawa.

 • Podsumowanie całorocznego projektu klasy 2b „Skąd nasz ród?”

  Podsumowanie całorocznego projektu klasy 2b „Skąd nasz ród?”

  W ramach całorocznego projektu klasy 2b uczniowie dowiedzieli się jak powstawało państwo polskie, co to są insygnia królewskie, poznali wybrane postaci z dynastii Piastów i Jagiellonów (Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełłę), królową Jadwigę Andegaweńską i króla Jana III Sobieskiego. Zapoznali się z wydarzeniami związanymi z początkami państwa polskiego (począwszy od Chrztu Polski, Zjazdu Gnieźnieńskiego, a kończąc na Bitwie pod Grunwaldem i zwycięstwie Polaków w Odsieczy Wiedeńskiej). Sięgnęli do materiałów źródłowych Kroniki Galla Anonima, Wincentego Kadłubka i Jana Długosza. Zaznajomili się ze sposobami budowy grodów, zamków, elementami uzbrojenia rycerzy. Usłyszeli liczne legendy i podania m.in. Legendę o początkach państwa polskiego, O królu Popielu, Podanie o Piaście Kołodzieju, Wdowi grosz, O chrześcijańskich korzeniach Polski, Złoty krzyż z relikwiami Krzyża Świętego, Grunwaldzkie zwycięstwo, Tryumf Zawiszy Czarnego, Uczta u Wierzynka. Odkryli jak żyli mieszkańcy grodów na przykładzie Biskupina i polskich zamków. Poznali historię Zjazdu Gnieźnieńskiego, miecza koronacyjnego polskich królów – Szczerbca, wyglądu herbów królów i książąt polskich. Obejrzeli rekonstrukcję 3D zamku w Malborku, liczne prezentacje historyczne: Skąd nasz ród – początki polskiej państwowości, Na zamku rycerskim, Orle gniazda, fotografie pieczęci i monet wybijanych przez polskich władców oraz liczne animacje m.in.: Jak powstawało państwo polskie, Jak budowano Biskupin, Drzwi gnieźnieńskie. Poznali ciekawostki związane z koronacjami i przydomkami polskich władców. Wykonali makiety Biskupina, własny herb rycerski, makiety zamków, plakaty pałaców i zamków polskich oraz ilustracje do historii o Kazimierzu Wielkim – Uczta u Wierzynka.

 • "Cool Dance"

  W dniu 14.06.2024 r. zespół "Cool Dance" odebrał ostatnią nagrodę🥇 za zajęcie  1 MIEJSCA  w XII Festiwalu Kultury w Ostrówku. W tym roku szkolnym, nasze pierwszaki  odebrały, aż 4 STATUETKI za swoje, liczne osiągnięcia🏆🥰 Gratulacje dla naszych Artystów z  klasy 1a ❤️❤️❤️

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Kreatywne Dni Nietypowe”

  W roku 2023/2024 w Świetlicy szkolnej realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Kreatywne Dni Nietypowe”. Celem głównym projektu był wszechstronny rozwój dzieci, poprzez stwarzanie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu myślenia, rozwijaniu kreatywności oraz budowaniu poczucia własnej sprawczości. 
  Realizacja projektu uatrakcyjniła zajęcia,  wspierała rozwijanie empatii, szacunku do otoczenia, uwrażliwiła na potrzeby świata zwierząt i roślin. Ponadto wzbogaciła zasób wiedzy o świecie, wspierała w rozwoju zainteresowań dzieci, kształtowaniu tolerancji, współpracy, wzmacnianiu poczucia własnej wartości a także wyzwalała pozytywne uczucia. 
  W ramach projektu zostały zrealizowane następujące dni nietypowe: Dzień Kropki, Dzień Emotikona, Dzień Postaci z Bajek, Dzień Kredki, Dzień Książki, Dzień Origami, Dzień Lego, Międzynarodowy Dzień Puzzli, Dzień Jabłka, Dzień Czekolady, Dzień Wody, Dzień Muffinka, Tłusty Czwartek, Dzień Zwierząt, Dzień Jeża, Dzień Kota, Dzień Ślimaka, Dzień Pingwina, Dzień Dinozaura, Dzień Królika, Dzień Niedźwiedzia Polarnego.  
  Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których było mnóstwo śmiechu i zabawy. 
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałą przygodę pełną kreatywności i radości! 

 • MEDALE MISTRZOSTWA SIEDLEC W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM 2024

  MEDALE MISTRZOSTWA SIEDLEC W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM 2024

  Reprezentacja uczniów naszej szkoły – klas 6,5,4 i młodszych, wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych. Czwórbój to cztery konkurencje, w których musi wystartować każdy zawodnik – bieg na 60m, skok w dal/skok wzwyż, rzut piłeczką palantową i bieg na 600m dziewczęta i 1000m chłopcy. Nasi medaliści to:

  Klasy 6

  • III miejsce  - Marysia Popek – klasa 6a

  Klasy 5

  • I miejsce  - Artsiom Bialiauski – klasa 6a
  • V miejsce  - Bartek Kokoszkiewicz – klasa 5c

  Klasy 4 i młodsi

  • II miejsce – Ala Biernacka  - klasa 3a
  • V miejsce  - Marysia Jakoniuk – klasa 4d
  • III miejsce  - Michał Chernik – klasa 4d
  • V miejsce – Kuba Karwowski – klasa 3d

  Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział!

  Opiekunowie: p. Andrzj Matwiejczuk, p. Arkadiusz Nowosielski, p. Paweł Michalak

 • WIZYTA KLASY 2B W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI W SIEDLCACH

  W maju klasa 2b odwiedziła Komendę Miejską Policji w Siedlcach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć  pracę Policji „od kuchni”, poznać tajniki zawodu oraz zwiedzić budynek komendy: siłownię, strzelnicę, pomieszczenie przejściowe dla zatrzymanych, salę odpraw, gabinet komendanta i salę konferencyjną. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził  pokaz tresury psa  policyjnego i wyposażenie radiowozu. Zwiedzający  poznali również pracę  technika kryminalnego, dowiedzieli się, jak zabezpiecza materiał dowodowy. Z uwagą  obserwowali ważną  pracę  policjantów dyżurujących, przyjmujących bieżące zgłoszenia. Dowiedzieli się, jak policjanci patrolują ulice i dbają o nasze bezpieczeństwo. Uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań na nurtujące ich tematy. Dziękujemy serdecznie Pani sierżant sztabowej Barbarze Jastrzębskiej, która była naszym przewodnikiem i Miejskiej Komendzie Policji w Siedlcach oraz pani Annie Weredzie za umożliwienie tego wyjątkowego spotkania. Cieszymy się, że w naszym regionie pracują tak zaangażowani policjanci, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.

 • Mamy mistrza Siedlec

  11.05.2024 reprezentacje klas IV i młodszych oraz klas V brały udział w mistrzostwach Siedlec w RUGBY TAG. Reprezentacja klas V uplasowała się na 5 miejscu a reprezentacja klas IV i młodszych wywalczyła tytuł mistrza Siedlec. Uczestnicy turnieju; Kujawiak Miłosz, Mielnicki Szymon, Romanowicz Tomasz,  Składanowski  Tymoteusz, Sztukowska Zofia /wszyscy kl.5a/, , Miałkowski Antoni, Nawrocki Leon, Sowiński Hubert /wszyscy kl. 4c/. Repczuk Jakub 5c, Buziński Sebastian 3b oraz  Miałkowski Tymon kl.2c. Opiekunowie :  Maciej Miatkowski, Robert Malon.

 • Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka

  Dnia 6.06 miał w naszej szkole miejsce 🥰🥳Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka. 🥰🥳Dzień ten uświetnił pokaz talentów naszych uczniów. Nie zabrakło śpiewu, tańca pokazu akrobatyki czy innych zainteresowań naszych uczniów. Udało się również zorganizować pokaz akrobatyki grupy Boso Siedlce, zajęć sportowych oraz pokazowego meczu siatkówki rodzice i nauczyciele kontra dzieci. Dzieci świetnie się bawiły co można zaobserwować na zdjęciach :)

 • Święto szkoły

  Święto szkoły

  W dniu 3 czerwca 2024 roku w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość poświęcona Patronowi Szkoły - Tadeuszowi Kościuszce oraz rocznicy nadania nowego sztandaru Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole wiceprzewodniczącego Rady Miasta, pana Henryka Niedziółkę, Naczelnika Wydziału Edukacji, panią Katarzynę Wawryniuk, dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego pana Jacka Jagiełło, dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach, pana Krzysztofa Prochenkę. 

  Pierwsza część obchodów odbyła się na skwerze Tadeusza Kościuszki. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie z Dyrekcją na czele. W barwnym pochodzie wyruszyliśmy na miejsce uroczystości. Całą społeczność uczniowską prowadził Tadeusz Kościuszko, w którego wcielił się uczeń klasy 7a, Norbert Wójtowicz. Towarzyszył mu oficjalny orszak, a tuż za nim podążali uczniowie naszej szkoły. 

  W oficjalnej części apelu uczniowie odśpiewali hymn narodowy oraz hymn Szkoły. Następnie została odegrana historyczna scenka złożenia przez Kościuszkę przysięgi wierności Ojczyźnie na Rynku w Krakowie. Uczniowie, pamiętając o dewizie życiowej naszego patrona - „Siebie samego zwyciężać to największe zwycięstwo”, złożyli ślubowanie Szkole i Ojczyźnie. W ich imieniu wystąpił Jakub Ignaciuk, uczeń klasy 4 a. Apel zakończył się uroczystym złożeniem kwiatów przy pomniku Patrona. 

  Druga część obchodów Święta Szkoły miała miejsce w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie uzdolnieni uczniowie, laureaci licznych konkursów międzyszkolnych, zaprezentowali swoje talenty. Mieliśmy okazję zobaczyć inscenizację komedii „Zemsta” Aleksandra Fredry w wykonaniu uczniów z klas IV-VIII, przygotowaną przez panią Dorotę Gajewską i panią Barbarę Biardę. Następnie wystąpili recytatorzy: uczennice klasy 3c - Lena Wróblewska, Kornelia Kuzyńska, Joannę Witkowska , Zosia Zdunek podopieczne pani Agnieszki Szostek oraz uczeń klasy 1d Marcel Chruściel przygotowany przez panią Magdalenę Mężyńską. Swoimi umiejętnościami wokalnymi popisali się: Szymon Ivancik z klasy 3d oraz Gabriela Danielak z klasy 4a, siostry Maria i Hanna Jakoniuk podopieczne pani Elżbiety Chachaj. Część artystyczną zakończył występ zespołu „Cool dance”, który tworzą uczniowie z klasy 1a. Tancerzy przygotowały: pani Anna Kruk i pani Monika Kowal. 

  Wszystkie występy odbywały się na tle pięknej oprawy plastycznej opracowanej i wykonanej przez pana Tadeusza Kośmidra. Konferansjerką w obu częściach obchodów Święta Szkoły była Julia Reczko, uczennica klasy 7a. 

   

  Skład zespołu teatralnego: 

  • Narrator- Maria Matysek - klasa 4d 
  • Cześnik- Szymon Wrona - klasa 8a 
  • Papkin- Krzysztof Krasuski - klasa 6c 
  • Rejent- Norbert Wójtowicz - klasa 7a 
  • Klara- Patrycja Paprocka - klasa 4d 
  • Podstolina- Martyna Soćko - klasa 5d 
  • Dyndalski- Jakub Anielak - klasa 7d 
  • Śmigalski- Jakub Kokoszka - klasa 6c 
  •  murarze- Wiktor Kurek - klasa 6c, Jakub Mieleszko - klasa 4d, Filip Zabadała - klasa 4d 

  Wydarzenia tego dnia zapewne na długo zapadną w pamięci uczniów, a zbliżające się wakacje będą nie tylko czasem wypoczynku, ale również okazją do odkrywania talentów, a przede wszystkim ich rozwijania, bo przecież „Siebie samego zwyciężać, to największe zwycięstwo”. 

 • Nasi najlepsi uczniowie w konkursie Kangur

  21III 2024r odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", w której wzięło udział 5728059 uczniów ze 108 państw. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 61 uczniów. Wśród nich był Franciszek Radzikowski uczeń kl 6c, który 7.06.24   odebrał dyplom, książkę oraz nagrodę pieniężną za uzyskanie wyniku bardzo dobrego w kategorii Beniamin II. Był to najwyższy wynik w SP3. Poza tym uczniowie naszej szkoły zdobyli 11 wyróżnień. Dyplomy i nagrody książkowe otrzymają podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Uczniom którzy zdobyli nagrody gratulujemy. Jesteśmy bardzo dumni z Waszych sukcesów. Nauczycielom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Zapraszamy do udziału w następnej edycji, która odbędzie się w trzeci czwartek marca 2025r. Franek po otwarciu swojej nagrody powiedział, że " było warto" 

  Szkolny Koordynator Elżbieta Wysocka

 • FINAŁ "CZWARTKÓW" LEKKOATLETYCZNYCH

  FINAŁ "CZWARTKÓW" LEKKOATLETYCZNYCH

  5 miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli reprezentanci naszej szkoły w czwartkach lekkoatletycznych

  • 1 miejsce 300m – Maria Popek - klasa 6a
  • 1 miejsce 60m – Alicja Biernacka  - klasa 3a
  • 1 miejsce 300m – Maria Jakoniuk – klasa 4d
  • 2 miejsce 60m – Małgorzata Gryczewska – klasa 4a
  • 2 miejsce  p.palantowa – Michalina Wilk  - 4a
  • 3 miejsce skok w dal – Alicja Biernacka – klasa 3a
  • 2 miejsce 300m – Artsiom Bialiauski – klasa 6b
  • 2 miejsce skok w dal – Artsiom Bialiauski – klasa 6b
  • 2 miejsce skok w dal   - Michał Chernik – klasa 4d
  • 3 miejsce 60m – Michał Chernik – klasa 4d
  • 3 miejsce 300m – Michał Chernik – klasa 4d
  • 3 miejce1000m – Filip Zabadała – klasa 4d
  • 3 miejsce 300m  - Jakub Filipiuk – klasa 6b
  • 3 miejsce p.palantowa – Rostyslav  Zatorskyi – klasa 6a

  Wszyscy wymienieni sportowcy zakwalifikowali się do Wielkiego  Finału ,,Czwartków’’ Lekkoatletycznych w Łodzi.
  Gratulujemy!
  Opiekunowie – p. Andrzej Matwiejczuk,  p. Arkadiusz Nowosielski, p.Paweł Michalak

 • PARALEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI

  W dniach  17-19 maja w Kozienicach, uczeń naszej szkoły  - Szymon Piątkowski z klasy 6a brał udział w zawodach paralekkoatletycznych. W rywalizacji sportowej zajął 5 miejsce w biegu na 100m, 5 miejsce w biegu na 400m oraz 7 miejsce w pchnięciu kulą. 

  Gratulujemy Szymonowi  i opiekunowi p. Andrzejowi Matwiejczukowi.

 • VI Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych - sukces naszego ucznia!!!

  05.06.2024 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 w Siedlcach odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Krzysztof Krasuski, Franciszek Radzikowsk, Wiktor Kurek. Turniej zakończył się sukcesem!!! W klasyfikacji uczniów klas V-VIII szkół podstawowych III miejsce zajął Krzysztof Krasuski. Pozostali uczniowie spisali się również bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca. Ich opiekunem był p.Michał Hryciuk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

 • I miejsce - Drużynowe Zawody Międzyszkolne Dzieci Na Start

  5 czerwca na stadionie lekkoatletycznym odbyły się Drużynowe Zawody Międzyszkolne Dzieci Na Start. Z przyjemnością informujemy, iż w kategorii klas trzecich nasi reprezentanci zajęci I miejsce!!! Zwycięską drużynę reprezentowali następujący uczniowie: Biernacka Alicja (3a) Chernik Anna (3a) Gryczewska Maja (3a) Rucińska Marcelina (3a) Szydłowska Julia (3a) Sawicki Jan (3a) Smogorzewski Igor (3b) Orzyłowski Krzysztof (3c) Wiliński Bartosz (3c) Borkowska Anna (3d) Chacińska Natalia (3d) Dadashew Volodymyr (3d) Karwowski Jakub (3d) Serdecznie gratulujemy!!!

 • Harcerze w służbie dzieciom

  W dniu 4 czerwca nasze harcerki z 106. WPDH „Błękitna Szóstka” udały się po raz ostatni w tym roku szkolnym do przedszkola „Kraina Fantazji”. W ramach służby drugiemu człowiekowi dziewczęta przygotowały tym razem warsztaty literacko-plastyczne. Z podziałem na role oraz mini choreografią zaprezentowały przedszkolakom bajkę „Mały koliberek”. Dziewczęta przeprowadziły również konkurs plastyczny, w którym dzieci miały za zadanie zilustrować przeczytaną bajkę. Przedszkolaki super poradziły sobie z zadaniem. Nasze harcerki same wyłoniły zwycięzców konkursu, wręczając im słodkie upominki. Pani Dyrektor zaprosiła naszą drużynę do dalszej współpracy po wakacjach. Czuj! Czuwaj!

 • Wycieczka do Sandomierza

  Wycieczka do Sandomierza

  Dnia 04 czerwca 2024 roku uczniowie klas 6c, 7c oraz 7d uczestniczyli w wycieczce do słynnego miasta jakim jest Sandomierz. Celem wycieczki było odkrycie uroków tego popularnego wśród turystów miasta. Po dotarciu na Sandomierski rynek wraz z przewodnikiem ruszyliśmy odkryć Sandomierski Kufer Skarbów. Uczniowie mieli okazję przespacerować się Wąwozem Św. Jacka Odrowąża i podziwiać tam dzieła przyrody, drzewa rosnące na zboczach oraz wystające korzenie, układające się w ciekawe formy i kształty. Przeszliśmy też przez Ucho Igielne, inaczej zwane Furtą Dominikańską. Nazwa furty wzięła się od jej kształtu, bowiem przypomina ucho igły. Następnie udaliśmy się na krótki odpoczynek - rejs statkiem po Wiśle. Mieliśmy okazję płynąć statkiem o nazwie Syrenka. Z pokładu statku podczas 30 minutowego rejsu podziwialiśmy sandomierskie wzgórza. Duże zainteresowanie u uczniów wzbudziła Podziemna Trasa Turystyczna, którą stanowi połączony zespół dawnych miejskich piwnic i składów. Kolejną atrakcją było zwiedzenie Bazyliki katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie dzieci mogły podziwiać przepiękne freski zdobiące mury, barokowe obrazy i rzeźby. Odwiedziliśmy również Zbrojownię Rycerską, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. W zbrojowni można było zobaczyć, a co najważniejsze i najciekawsze, przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę i halabardę. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum „Świat Ojca Mateusza”. Na wystawie figur woskowych uczniowie zobaczyli bohaterów serialu. Mogli poczuć się jak na planie filmowym i wykonać pamiątkowe zdjęcia z gospodynią Natalią, aspirantem Noculem czy samym księdzem Mateuszem.
  Po wyczerpującym zwiedzaniu był czas na chwilę relaksu na Sandomierskim rynku. Wycieczka  dostarczyła uczniom wielu wrażeń i z pewnością na długo zostanie w pamięci. Był to intensywnie spędzony czas pełen miłych, obfitujących również w naukę chwil. Zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach, po krótkim postoju w McDonald’s , wróciliśmy do Siedlec. Opiekę na wycieczce sprawowali: P. Michał Hryciuk, P. Elżbieta Kamińska, P. Katarzyna Teodorska – Romańska, P. Mariola Woźniak.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
  ul. Sekulska 10
  08-110 Siedlce,
 • +48 25 794 34 31;
  +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć