Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone!
Uczniowie z klasy 2d pod kierunkiem wychowawczyni p. Hanny Kardas piosenką i wierszem pożegnali kolegów i koleżanki z trzecich klas.
Recytując życzyli, by życie w czwartej klasie, upływało w pełnej krasie - jak w piosence pełnej wesołych nut.
Pożegnali szkołę , nauczycieli, dyrekcję. Czekając na swój wakacyjny pociąg pod zegarem na stacji kolejowej śpiewali o przyjaźni. Wesoły „maszynista pociągu” zapraszał wszystkich w ciekawą podróż w góry, nad morze, do lasu, na wieś i nad jezioro. Obiecał, że spełni wszystkie prośby...
Uczniowie nie zapomnieli o najważniejszych zachowaniach podczas wakacji i przestrzegali wszystkich wierszem:
Podziwiając krajobrazy,
zachwyceni, jak tu ślicznie,
pamiętajmy, o tym również,
żeby bawić się bezpiecznie.
ZACHOWAJ BEZPIECZEŃSTWO
PODCZAS ZABAW
W jeziorze miły kolego, kąp się pod okiem dorosłego.
Najlepiej w miejscu dozwolonym!
Przez ratownika strzeżonym!
Na koniec przekazali życzenia na wakacje dla wszystkich nauczycieli:
Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy,
aby wszystko się spełniło o czym Państwo marzą.
LATO, LATO...
Na pożegnanie roku szkolnego i jednocześnie na powitanie wakacji na ogrodzeniu wewnętrznego dziedzińca szkoły zawisła galeria ogromnych rysunków wykonanych przez wszystkie klasy podczas tegorocznego pikniku integracyjnego. Wystawę przygotował zespół psychologów i pedagogów z pomocą p. Pawła Michalaka i uczniów.
Ostatnia zbiórka zuchów w roku szkolnym 2021/2022 odbyła się w „Leśnym Zakątku” w Ujrzanowie. Dzięki uprzejmości i gościnności Stowarzyszenia „Orzanka”, do którego należy to malownicze miejsce, nasze zuchy mogły doświadczyć, czym jest przygoda harcerska. Same rozpaliły ognisko, dbały o zapas drzewa i chrustu, a „Strażnik ognia” pilnował tego, aby ognisko spełniało swoje zadanie oraz było bezpieczne. Na tę wyjątkową zbiórkę zuchów przybyli rodzice oraz rodzeństwo naszych zuchów. Atmosfera miejsca sprzyjała wspaniałej zabawie oraz eksploracji nowego środowiska. Na pewno będziemy tutaj wracać. Czuj! Czuwaj!
W dniu 21 czerwca uczniowie klasy 7d - Kasia Modzelewska, Miłosz Wójciuk, Sebastian Wyszomierski, klasy 7a - Krzysztof Sawicki, 8c - Jakub Bednarczyk oraz pani pedagog Marta Pawlak-Malon zaprezentowali się przed społecznością szkoły w przedstawieniu "Trędowaty bo niekochany".
Młodych aktorów do występu przygotowywał zespól pedagogów i psychologów. W oprawie muzycznej pomógł uczeń klasy 8c- Grzegorz Księżopolski.
Poniżej zamieszczamy link do przedstawienia i zachęcamy do obejrzenia.
>>>>>"Trędowaty bo nie kochany"<<<<<
Wśród laureatów tego prestiżowego konkursu znaleźli się uczniowie nasze szkoły.
W kategorii klas I- III drugie miejsce zajął: Brajan Struczko uczeń klasy III b
W kategorii klas VII- VIII pierwsze miejsce zajął: Jan Suchodolski uczeń klasy VII d
Jesteśmy z Was dumni!
W dniach 20-22.06.2022r uczniowie z klas 2a, 2d, 3c, 3d, 5b i 5d byli na Zielonej szkole w Tatrach. Pierwszego dnia mieliśmy okazję ochłodzić się w Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie podziwialiśmy Kaplicę Świętej Kingi. Drugi dzień upłynął nam na górskich wędrówkach. Byliśmy w wielu pięknych miejscach u podnóża Tatr. Na koniec wszyscy zajadali się kiełbaskami własnoręcznie upieczonymi przy ognisku oraz bawili się przy muzyce dyskotekowej. Ostatni dzień spędziliśmy w dawnej stolicy Polski - Krakowie. Zwiedziliśmy Ogrody Królewskie, Rynek, Bazylikę Mariacką oraz odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego. Zmęczeni, ale z ogromną satysfakcją wróciliśmy późnym wieczorem do Siedlec.
Dnia 22 czerwca z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbył się mecz piłki nożnej uczniowie kontra nauczyciele.
W meczu, który trwał 3 razy po 8 minut, wzięło udział około 30 dzieci i 10 nauczycieli. Wynik w regulaminowym czasie ustalono na 1:1, a w rzutach karnych nauczyciele wygrali 3:2. Cały mecz miał formę pikniku, który pozwolił na miłe spędzenie czasu społeczności szkolnej. Warto wspomnieć, że w meczu brał udział dyrektor naszej szkoły pan Dariusz Kupiński. Podziękowania należą się również dla Janka Suchodolskiego, przewodniczącego Samorządu Szkolnego za organizację całej imprezy.
W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 klasa 2 a realizowała innowację pedagogiczną poświęconą bocianowi czarnemu. Podglądaliśmy bociana czarnego - Florentino i jego rodzinę. Gniazdo Florentino znajduje się na terenie Nadleśnictwa Łódź. W czasie zajęć realizowaliśmy scenariusze nadesłane od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Codziennie gościliśmy u "Florków" i prowadziliśmy dzienniczki obserwacji, w których notowaliśmy nasze spostrzeżenia. Stworzyliśmy galerię prac. Na lekcjach towarzyszyły nam bocian biały i bocian czarny Gapcio (nasze klasowe maskotki), które codziennie na innej ławce, kontrolowały pracę uczniów.
Nasz projekt jeszcze trwa - do drugiej połowy sierpnia, do momentu pożegnania z naszymi bocianami, które od nas odlecą do ciepłych krajów.
W dniach 6-9 czerwca uczniowie klas 8b, 8c, 7d i 7c byli na Zielonej Szkole w Bieszczadach. Pierwszego dnia zwiedzali Muzeum Budownictwa Ludowego i Park Etnograficzny w Sanoku. Kolejne dwa upłynęły na górskich wędrówkach. Młodzież i nauczyciele pod opieką przewodnika weszli na Połoninę Wetlińską, a następnie zdobyli najwyższy szczyt Bieszczadów – Tarnicę, która wznosi się na 1364 m n.p.m. Był to nie lada wyczyn, który wymagał od wszystkich sprawności fizycznej oraz wytrwałości. Ten ogromny wysiłek wynagrodziły przepiękne widoki. Wiele emocji dostarczyła również gra terenowa „Bieszczady Challenge”. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wyruszyli na szlak, uzbrojeni w mapy musieli odnaleźć skrytki z pomocnymi wskazówkami oraz wszystkie punkty orientacyjne, w których ukryte były skarby. W ostatnim dniu wycieczki weszli na punkt widokowy na Sawinie, z którego rozciąga się urokliwa panorama na Bieszczady Wysokie, Jezioro Solińskie i jego otoczenie, a następnie spacerowali po zaporze na jeziorze i kupili pamiątki na straganach. Pełni wrażeń i niezwykłych wspomnień wrócili do domu.
W dniu 31.05 klasa IIIB brała udział w lekcji muzealnej w Muzeum Okręgowym w Siedlach. Tematem zajęć była archeologia. Po wysłuchaniu prelekcji uczniowie wykonali naszyjniki i breloki. To były bardzo ciekawe warsztaty.
1 czerwca cała społeczność Trójki świętowała Dzień Dziecka, biorąc udział w Szkolnym Pikniku Integracyjnym. W tym dniu mogliśmy podziwiać wystawę rękodzieła, prac plastycznych, fotografii, obrazów i rysunków wykonanych nie tylko przez naszych zdolnych uczniów, ale także przez nauczycieli. Pokaz talentów otworzył występ nauczycielskiego zespołu JAK z autorską piosenką "Mam dość". Podczas imprezy uczniowie mieli okazję zaprezentować zarówno swoje uzdolnienia wokalne, grę na instrumentach, jak i umiejętności taneczne oraz akrobatyczne, a nawet sztuczki magiczne i umiejętność układania kostki Rubika w rekordowym czasie. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć także szczypty zdrowej, sportowej rywalizacji. Reprezentacje klas miały możliwość zmierzyć się w wyścigach rzędów na szkolnym boisku i sali gimnastycznej, nad których bezpiecznym przebiegiem czuwał zespół nauczycieli wychowania fizycznego. Każda z klas z dużym zaangażowaniem i ogromną pomysłowością wykonała wspólną pracę plastyczną w dużym formacie. Z powstałych arcydzieł zostanie złożony ogromny obraz, który zawiśnie na szkolnym ogrodzeniu. W tym dniu zamiast tradycyjnego obiadu panie kucharki zaserwowały wszystkim pyszne piknikowe kiełbaski z grilla. Dzień upłynął w atmosferze zabawy. Zapraszamy wszystkich do odszukania się w obszernej fotorelacji z wydarzenia.
Maj w świetlicy szkolnej upłynął nam na zajęciach poświęconych przyrodzie. Powstało mnóstwo kolorowych prac, które ozdabiały naszą salę oraz gazetkę na korytarzu szkolnym. Nasze prace plastyczne były związane też z tematyką świąt majowych, m.in. Świętem Konstytucji 3 Maja oraz Dniem Flagi. Obchodziliśmy również Światowy Dzień Pszczół i Dzień matki. Braliśmy udział w konkursach międzyszkolnych, w których zdobyliśmy nagrody i wyróżnienia. Pogoda nie zawsze nas rozpieszczała, ale znaleźliśmy czas na zajęcia ruchowe i sprawnościowe na tarasie i boisku szkolnym. Zajęcia muzyczne są również nieodzownym elementem pobytu w naszej świetlicy. Śpiewanie piosenek oraz tańczenie umilają nam czas praktycznie każdego dnia. Część świetliczaków przygotowała nawet układ taneczny, który zaprezentowała 1 czerwca na pokazie talentów w naszej szkole, ale o tym przeczytacie Państwo więcej w czerwcowym podsumowaniu działalności świetlicy. Zapraszamy do galerii zdjęć!!! 😊
W Dniu Dziecka klasy 4c, 5a, 7a i 7b wzięły udział w Matematycznym Escape Roomie, przygotowanym przez p. Monikę Czaplicką i p. Karolinę Kwiatkowską. Uczniowie musieli zmierzyć się z łamigłówkami i zagadkami matematycznymi, by odkryć tajemniczy kod do skrzyni, w której ukryte były słodkie niespodzianki. Pokój zagadek to przede wszystkim gra zespołowa, w której ważna jest współpraca i wzajemna pomoc, czym jak najbardziej wykazali się nasi uczniowie. Matematyczny Escape Room pokazuje, że nauka matematyki nie musi być nudna, może to być fascynująca przygoda i świetna rozrywka.
105. rocznica utowrzenia Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach
W tym roku nasza szkoła świętuje 105 rocznicę powstania. Ten jubileusz stał się okazją do przygotowania szczególnie uroczystych obchodów tego święta. Rozpoczęliśmy je 19 maja uroczystą mszą świętą w kościele pw. Ducha świętego w Siedlcach. W dniu 20 maja o godzinie 9.00 cała społeczność uczniowska zgromadziła się przy miejskim pomniku Tadeusza Kościuszki, patrona Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach. Ważnymi elementami uroczystości była prezentacja historycznych szkolnych sztandarów, inauguracyjne przemówienie dyrektora placówki, pana Dariusza Kupińskiego oraz odnowienie przysięgi uczniowskiej. Złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki zakończyło tę część obchodów święta szkoły.
Główna uroczystość poświęcona rocznicy „Trójki” rozpoczęła sie o godzinie 10.00 w szkolnej sali gimnastycznej. Przybyli na nią wyjątkowi goście, wśród których mogliśmy powitać Prezydenta Siedlec, pana Andrzeja Sitnika, Dyrektora Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, pana Adama Skupa, dyrektorów siedleckich szkół oraz emerytowanych nauczycieli naszej szkoły. Na uroczystą akademię złożyły się recytacje, występy wokalne, instrumentalne i taneczne w wykonaniu uzdolnionych uczniów naszej szkoły. W krótkiej scence teatralnej został „przywołany” patron szkoły - Tadeusz Kościuszko, składający przysięgę na Rynku w Krakowie. Uroczystość zakończyła się recytacją wiersza Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” w wykonaniu uczniów „Trójki” i młodzieży z Ukrainy, która uczęszcza do naszej szkoły.
Program obchodów święta szkoły przygotowały pani Dorota Gajewska i pani Barbara Biarda. Pieczę nad oprawą muzyczną akademii sprawowała pani Elżbieta Chachaj. Pokazy taneczne zaprezentowali uczniowie przygotowani przez panią Annę Kruk (klasa IIa) oraz przez panią Marzenę Tymińską. Piękne dekoracje były dziełem pana Tadeusza Kośmidra. Za nagłośnienie dziękujemy panu Maciejowi Soszyńskiemu.
W dniach 26-27 maja 2022r. w naszej szkole odbył się biwak Próbnej Gromady Zuchowej „Nocne Orły”, podczas którego gościliśmy zuchów i harcerzy z 67. Wielopoziomowej Podlaskiej Drużyny Harcerskiej „Ogniki”. Podczas biwaku utrwaliliśmy obrzędowość swoich drużyn, której głównym przejawem są nasze totemy oraz barwy drużyny. Wspólne apele, posiłki, świeczowisko, gawędy, śpiew przy akompaniamencie ukulele, gra terenowa, pląsy, zabawy oraz świętowanie urodzin sprzyjały atmosferze harcerskiego braterstwa. Kulminacyjnym punktem biwaku, wieńczącym całoroczną pracę zuchów i harcerzy była uroczysta Obietnica zucha oraz Przyrzeczenie harcerskie. Świetności i powadze tej chwili nadała obecność rodziców oraz przedstawiciela Komendy Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach, dh. pwd. Katarzyny Rucińskiej. To był wyjątkowy czas, pełen wzruszeń i zadumy. Ten biwak pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Czuj! Czuwaj!
W roku szkolnym 2021/2022 klasa 1a z p. Joanną Tokarewicz i p.Olgą Dębską realizowała innowację pedagogiczną mającą na celu usprawnienie czynności manualnych rąk, ćwiczenie koordynacji wzrokowo- ruchowej, a także stymulację prawidłowego procesu myślenia.Cykl zajęć podczas ,których dzieci odkrywały tajniki szycia i projektowania ogromnie wpłynął na rozwinięcie wyobraźni przestrzennej i kreatywności. Wykonanie projektów najróżniejszych kolekcji modowych oraz zakończenie ich pokazem mody niewątpliwie uwrażliwiło dzieci na estetykę w kulturze codzienności !Niniejsza innowacja została stworzona w wyniku doświadczeń i obserwacji, jakie poczyniłyśmy podczas pracy z uczniami szkoły podstawowej, jako nauczycielki pracujące w edukacji wczesnoszkolnej!
Zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, obejrzeliśmy seans "Polaris" w Planetarium, a na koniec udaliśmy się na spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.
Zanim jednak młodzież dotarła do tego uroczego nadwiślańskiego miasteczka, odwiedzili jeszcze Muzeum Kleeberczyków , Klasztor Ojców Karmelitów i Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września, Pałac w Kozłówce- siedzibę rodu Zamojskich. Po dotarciu do miejsca zakwaterowania w Kazimierzu Dln., przydziale pokoi, rozpakowaniu bagaży, obiadokolacji i grze w piłkarzyki oraz bilard, wszyscy uczestnicy udali się na ognisko z kiełbaskami, a po nim na spacer nadwiślańską promenadą. W świetle księżyca, Wisła i górujące nad miastem podświetlone zabytki wyglądały tajemniczo i przepięknie.
Następnego dnia po śniadaniu i opuszczeniu schroniska młodzieżowego „Pod wianuszkami”, wycieczkowicze wraz z opiekunkami udali się na „podbój” Kazimierza. Na początku uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza udała się do Muzeum Koguta na warsztaty, a druga miała czas na zakup pamiątek. Po godzinie nastąpiła zmiana. Każdy z uczestników warsztatów, oprócz wiedzy jak wykonać koguta z ciasta, otrzymał ten symbol Kazimierza od właścicieli Muzeum. Następnie uczniowie Trójki, pod okiem przewodnika udali się na zwiedzanie kazimierskiego Rynku, Fary, Baszty, ruin Zamku oraz weszli na Górę Trzech Krzyży. Godzinny rejs statkiem po Wiśle i obiad zakończyły pobyt w tym jednym z najatrakcyjniejszych polskich miast.
16 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki. Święto to ma na celu przypominanie o ochronie środowiska przyrodniczego, różnorodności biologicznej. Dzięki niemu mamy rownież pamiętać o ważnych dla osobach, chwilach i miejscach. Dla naszych uczniów przygotowaliśmy w tym dniu wiele atrakcji. Dzieci i młodzież miały okazję posadzić sadzonki kwiatów w ekologicznych, plastikowych butelkach. Aksamitki teraz ozdabiają ogrodzenie szkoły. Uczniowie mieli także możliwość wykonania sobie “niezapominajkowych” zakładek do książek oraz “przypominajek”. Nad przebiegiem czuwały panie Katarzyna Teodorska-Romańska, Marta Pawlak-Malon i Ewa Wasążnik. W akcję włączyli się członkowie Szkolnego Koła Miłośników Kotów pod opieką p. Ewy Misiak. Uczniowie klasy 8b przygotowali bajkę relaksacyjną "Czworonożny przyjaciel” i zaprezentowali ją uczniom klas młodszych. Członkowie koła przypominali uczniom naszej szkoły, że tego dnia powinniśmy pamiętać także o naszych zwierzętach. Mobilizowali do zastanowienia się, jakimi jesteśmy opiekunami dla swoich pupili. Na górnym korytarzu można było obejrzeć prace wykonane specjalnie na szkolny konkurs “Ozdoba z recyklingu” przygotowanym przez p. Damiana Wierzbickiego, p. Ewę Wasążnik. Bardzo dziękujemy uczniom za udział. Klasy, które najliczniej zaangażowały się do udziału w konkursie, otrzymają cenne rzeczowe nagrody. Na wszystkich świętujących czekały pyszne ciasta i słodkości przygotowane przez uczniów klas 5b, 5c i 5d. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
W klasie 3b zdobywamy wiedzę w sposób twórczy i ciekawy. Poznaliśmy Polskie Parki Narodowe, tworząc Lapbooka. Wykonując ciekawe doświadczenia, dowiedzieliśmy się między innymi, jakie właściwości ma woda i co kryje się pod szkiełkiem mikroskopu. Nauka jest ciekawa!
Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. uczniowie klasy 2b zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom z klas młodszych krótki występ. Dzieci przedstawiły okoliczności polityczno-społeczne, w jakich powstała Konstytucja oraz wcieliły się w postacie historyczne: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugona Kołłątaja, Ignacego Potockiego oraz Stanisława Małachowskiego, którzy uczestniczyli w tworzeniu tego dokumentu. Nasi młodzi artyści oraz przygotowujące ich panie- P. Wysocka i I. Izdebska- Kuryła otrzymali na koniec brawa.
Kwiecień w tym roku dał nam kilka pięknych słonecznych dni oraz zimową pogodę. Mimo to w świetlicy szkolnej na dobre rozgościły się wiosenne i świąteczne prace plastyczne. Na początku miesiąca wszyscy ubraliśmy się oraz udekorowaliśmy salę na niebiesko, pokazując w ten sposób wsparcie dla osób z autyzmem. Dzieci podczas zajęć świetlicowych dowiedziały się, czym jest autyzm, wzięły udział w quizach oraz zagadkach szerzących świadomość każdego z nas. Świetliczaki obserwowały wzrost rzeżuchy, posianej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Omawiały zachodzące w roślince zmiany oraz uczyły się właściwie o nią dbać. W czasie zajęć zapamiętywały również pisownię tej trudnej nazwy, dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z uprawą tej rośliny oraz wymieniały potrawy, do których można ją dodać. Niektóre kwietniowe dni były bardzo ciepłe, więc świetliczaki spędzały czas na świeżym powietrzu. Dużo radości dostarczyły dzieciom zajęcia związane z tematyką wielkanocną. Powstało wiele pisanek, zajączków, kurczaczków, które zostały przygotowane przez dzieci różnymi technikami. Nie zabrakło wycinanek, wyklejanek oraz kolorowania. Wychowawcy świetlicy rozmawiali z dziećmi na temat tradycji wielkanocnych. Po wiosennej przerwie świątecznej świetliczaki uczciły Dzień Ziemi, rozmawiając o roślinach i zwierzętach, konieczności ich ochrony oraz poznając poszczególne ich gatunki. Dzieci zastanawiały się również, w jaki sposób mogą pomóc naszej planecie. Z okazji Światowego Dnia Ziemi powstały również tematyczne prace plastyczne. W ostatnich dniach kwietnia świetliczaki uczestniczyły w cyklu zajęć poświęconych tematyce patriotycznej. Dowiedziały się, dlaczego pierwsze trzy dni maja są ważne dla naszej historii oraz włączyły się w ich obchody, wykonując prace plastyczne z patriotycznymi akcentami. Zostały one wykorzystane do udekorowania korytarza oraz sali świetlicowej. Podczas zabaw klockami powstawały pomysłowe konstrukcje: domy, roboty, dinozaury i niezwykłe pojazdy. Zawsze był czas na rozmowy i wspólne odrabianie lekcji. Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć na stronie szkoły.😊
29 kwietnia 2022 r. z okazji przypadającej w tym roku 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku uczniowie klas 7a, 7b oraz 7c mieli zaszczyt zaprosić swoich kolegów z klas 4-8 na szkolne obchody tego ważnego dla Polski wydarzenia.
Pod kierunkiem nauczycieli historii, p. Magdaleny Andrzejczyk, p. Anny Charczuk, we współpracy z p. Elżbietą Chachaj, p. Tadeuszem Kośmidrem oraz przy nieocenionej pomocy p. Violetty Nasiłowskiej, młodzież przygotowała część artystyczną, która w sugestywny sposób zabrała uczniów w podróż w przeszłość, przybliżając im okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej w świecie ustawy zasadniczej.
Zgromadzonej w sali gimnastycznej młodzieży dziękujemy za uwagę i fantastyczny odbiór spektaklu.
Zapraszamy na krótką relację fotograficzną.
Dnia 22 kwietnia 2022 r. klasy 5c i 5d pod opieką p. Katarzyny Teodorskiej- Romańskiej, p. Moniki Kwiatkowskiej, p. Michała Hryciuka i p. Marka Madziara wybrały się na wycieczkę do Warszawy.
Uczniowie zwiedzali Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej. Mieści się ono w zabytkowym Forcie Czerniakowskim. W muzeum zgromadzono największą w Polsce przekrojową kolekcję ciężkiego sprzętu wojskowego używanego przez żołnierzy Wojska Polskiego od czasów II Wojny Światowej do końca XX wieku.
Po krótkiej przerwie na posiłek w restauracji Mc Donald’s udaliśmy się z wizytą do Pałacu w Wilanowie. Panie przewodniczki opowiedziały nam o historii powstania tej pięknej budowli, przytoczyły sukcesy króla Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem.
Wycieczka była bardzo interesująca i udana. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z jej przebiegu.
Teatr w szkole? Oczywiście! 13 kwietnia w ramach Szkolnego Przeglądu Teatralnego klasa 3 a wraz z p. Mariolą Zatorską i p. Magdaleną Korytowską przygotowała przedstawienie pod tytułem: " Krakowska ballada ". Zapraszamy do podążania wspólnie z klasą 3a śladami krakowskich legend oraz obejrzenia wspaniałego spektaklu w wykonaniu naszych wspaniałych artystów, wystarczy kliknąć w niżej podany link.
3 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 po raz pierwszy odbył się Szkolny Przegląd Teatralny. Uczestniczyły w nim wybrane klasy 1-8. Uczniowie zaprezentowali baśnie i legendy, wykorzystując w przedstawieniach samodzielnie wykonane lalki. Przegląd podzielony został na dwie części. W pierwszej wystąpili uczniowie klas młodszych, a w drugiej - starszych. Jako pierwszy zaprezentował się duet dziewczynek z klasy 2a, które należą do zespołu tanecznego „Cool dance”. Wykonały one układ baletowy zatytułowany „Pozytywka”. Następnie uczniowie z klasy 3b przedstawili „Stopkę królowej Jadwigi”, a po nich na scenie pojawili się artyści z klasy 1d, którzy zaprezentowali „Baśń o 12 miesiącach”. Na koniec tej części wystąpili uczniowie z klasy 2b, przedstawiając bajkę pt. „Brat i siostra”.
Każdy z występów wzbudził aplauz publiczności, docenione zostały rekwizyty a przede wszystkim gra naszych młodych aktorów. W drugiej części Szkolnego Przeglądu zaprezentowały się kolejno klasy: 3c "Lech, Czech i Rus", 4a "O Wandzie, co Niemca nie chciała", 5c "O śpiących rycerzach w Tatrach", 2d "Brzydkie Kaczątko", 3a "Hejnał Mariacki", 5b "O smoku wawelskim".
W piątek 8 kwietnia z inicjatywy samorządu szkolnego odbyło się spotkanie z piłkarzami Pogoni Siedlce. Naszymi gośćmi byli Grzegorz Koprukowiak menadżer zespołu a także Maksym Wadach, Maciej Wichtowski Eryk Więdłocha. Piłkarze opowiadali jak ważny jest zdrowy tryb życia i sport w życiu młodego człowieka. Uczniowie mieli też okazję zadać pytania, dotyczyły one ulubionych sportów, spędzania wolnego czasu, szczegółów dotychczasowej kariery sportowej.
Na zakończenie spotkania nasi goście wytrwale rozdawali autografy, a kolejka po nie była długa.
W klasach drugich odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które są realizowane w ramach innowacji "Pierwsza pomoc dla każdego” . Ich głównym celem i zadaniem jest nauczenie naszych najmłodszych uczniów podstaw udzielania pierwszej pomocy (co i jak zrobić w sytuacji zagrożenia oraz jak powinno się zachować, kiedy ktoś potrzebuje pomocy). Nauka pierwszej pomocy w formie zabawy oraz ćwiczeń praktycznych uczy prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach oraz sprzyja pozytywnemu nastawieniu i ułatwia przyswajanie wiedzy. Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli wzywanie służb ratunkowych (pod jaki numer trzeba zadzwonić i co powiedzieć), co należy zrobić, gdy pod kimś załamie się lód oraz jak prawidłowo używać folii życia. Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni :)
Zuchy w dniach 25-26 marca 2022r. wzięły udział w kolejnym biwaku, na który zaprosiła nas 67. Wielopoziomowa Podlaska Drużyna Harcerska „Ogniki”. Tym razem biwak odbył się w Zespole Oświatowym w Krześlinie, w gminie Suchożebry. Podczas biwaku zuchy poznały obrzędowość i zwyczaje innej drużyny. Śpiew przy świeczowisku oraz wspólne posiłki były okazją do zawarcia nowych znajomości i integracji obu drużyn. Atmosferze harcerskiego braterstwa sprzyjał również fakt urodzin jednego z naszych zuchów. Program biwaku zakładał naukę nowych i utrwalenie poznanych szyfrów. Zaś gra terenowa na dworze była okazją poznania, czym jest harcerski patrol. Podczas gry zuchy i harcerze mieli za zadanie wyjaśnić tajemnicę skomplikowanych problemów mieszkańców wioski, którą skrywały ukryte gnomy. Odnalezienie ich i wykonanie wyznaczonych przez nich zadań było warunkiem i nadzieją na przywrócenie panującego wcześniej porządku. Dla każdego zucha i harcerza czymś bardzo ważnym jest zdobywanie sprawności. Podczas biwaku zuchy zdobyły sprawność o nazwie „Łamigłowa”. Zuchy już nie mogą doczekać się kolejnego biwaku. Czuj! Czuwaj!
Nasi najmłodsi uczniowie chętnie zaangażowali się w obchody Dni Języków Obcych w naszej szkole. Przygotowali piękne prace plastyczne przedstawiające flagi i symbole krajów wchodzących w skład Wielkiej Brytanii, makiety i prace przestrzenne związane ze słynnymi zabytkami i charakterystycznymi symbolami krajów anglojęzycznych.
Część z nich zaprezentowała również swoje talenty artystyczne. Uczniowie klas 1-3 m.in. zaśpiewali piosenki oraz recytowali wiersze w języku angielskim, a klasa 2a zaprezentowała piosenkę w języku angielskim, którą poznaliśmy podczas naszych zajęć. Oczywiście zespół Cool dance nie zapomniał o oprawie tanecznej.
Czy uczniowie klas 1-3 posiadają zdolności aktorskie? Oczywiście, że tak!
Niektórzy z nich przebrali się nawet za postaci związane z literaturą anglojęzyczną, bajkami i filmami, które pomagają im lepiej poznać kulturę krajów anglojęzycznych. Wykazali się nie lada odwagą prezentując wybrane postaci przed swoimi kolegami, a ich występ został przyjęty z ogromnym entuzjazmem.
Nasi uczniowie zaprezentowali także swoim kolegom i koleżankom sprawdzone sposoby na naukę języków obcych.
Klasy 1a oraz 3c wzięły również udział w dyktandzie, które pozwoliło naszym najmłodszym uczniom sprawdzić jak dobrze znają pisownię wyrazów w języku angielskim.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i galerii zdjęć z obchodów Dni Języków Obcych w klasach 1-3:
Dziękujemy wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie!
Katarzyna Lichograj
W ramach Dni Języków Obcych uczniowie klas 1a, 3a, 5a, 5b, 5c, 5d, 7a, 7b, 7d i 8b wzięli udział w warsztatach "Języki obce oknem na świat" prowadzonych przez p. Aleksandrę Wymiatał - pilota i przewodnika wycieczek, rezydenta biura podróży Rainbow Tours.
Pani Ola zabrała uczniów w wirtualną wycieczkę w piękne miejsca, które odwiedziła, prezentując zdjęcia i filmy, jak również przybliżając kulturę i obyczaje takich miejsc jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Grecja, Gruzja, Słowacja, Anglia czy Panama. Celem warsztatów było również zaprezentowanie korzyści, jakie płyną z nauki języków obcych. Znajomość języków obcych otwiera nam okna na świat, stanowi narzędzie do komunikacji w każdym miejscu na Ziemi, umożliwia zdobycie wymarzonego zawodu.
Warto uczyć się języków!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia, w klasie 5b odbyły się zajęcia grupowe pt. "Czym jest dla Ciebie szczęście". Zajęcia zaczęły się od krótkiego przedstawienia wiersza pt. "Szczęście" Władysława Broniewskiego. Uczniowie wypowiadali się w jakich sytuacjach czują radość i szczęście a następnie wyrazili swoje odczucia na papier.
Zuchy z Gromady "Nocne Orły" włączyły się kolejny raz do akcji na rzecz mieszkańców Mieszkań wspieranych przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach przy ul. Kleeberga 2.
Z okazji odbywających się w ich mieszkaniach rekolekcji wielkopostnych oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych, nasze zuchy przygotowały słodkie upominki oraz własnoręcznie wykonały kartki świąteczne. Przy tej okazji zdobyły sprawność zuchową „kuchcik”. Zuchom i ich Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie! Czuj! Czuwaj!
21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia - bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.
Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w naszej szkole było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy oraz wykonanie pracy plastycznej związanej z tematem dnia. W ten sposób pokazaliśmy, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.
Dziękujemy „Trójkowiczom” z klas 1b, 1d, 2a, 3b, 3d, 4a, 5a, 5c, 5d, 7a, 7b, 7c oraz Zespołowi pedagogów i psychologów, którzy włączyli się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”.
Szczególne podziękowania dla osób, które wykonały plakaty: Katarzyny Modzelewskiej (7b), Janka Pacheckiego (7b) i Kuby Wojdaka (7b).
Anna Miłobędzka
„Ruszamy gromadą, wesołym pochodem,
niesiemy Marzannę nad zieloną wodę.
Płyń sobie, Marzanno, szumiącym potokiem,
na morze szerokie, na morze głębokie.
Zgiń, przepadnij, zimo, i nie wracaj do nas,
na przyjęcie wiosny Otwórzmy ramiona”.
W Pierwszym Dniu Wiosny klasa Id wraz z nauczycielami: Anną Gadomską i Martyną Krzyszczak wyruszyła wraz z Marzanną na wiosenny spacer. Hałaśliwie i ze śpiewem na ustach przywitaliśmy Wiosnę. Nasza Marzanna wzbudziła uśmiech i zachwyt wśród mijanych przechodniów. Na końcu naszego spaceru pożegnaliśmy Marzannę – dbając o przyrodę i ekologię posegregowaliśmy materiały, z których była wykonana. Zaczynamy pierwszą, kolorową Wiosnę w naszej szkole!
Klasy 2B, 2C, 3B, 3C, 4A, 4C, 5C, 5D, 7B I 7A świętowały Dzień Kobiet w teatrze. Oglądaliśmy piękny spektakl "Mały Książe" w CKiS w Siedlcach. Przestawienie wszystkim bardzo się spodobało. Zachwyciła nas bajkowa scenografia, kostiumy i piękne piosenki. Mały Książe przypomina nam o podstawowych prawdach, czym jest miłość, przyjaźń, dobro i zło. To było bardzo wartościowy i piękny czas.
11 marca samorząd szkolny zorganizował „Dzień bez plecaka”. Każdy kto chciał wziąć udział w zabawie mógł zamienić tradycyjny plecak na inne bezpieczne nosidła. Oczywiście przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia rzeczy. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w zabawie, wykazując się niezwykłą kreatywnością.
Z okazji Dnia Kobiet w klasie 2 a, gościliśmy Akademię Małego Kuchcika. Mogliśmy zobaczyć eksperyment z ciekłym azotem i suchym lodem. Degustowaliśmy również dymiące soki, pyszne azotowe lody i smocze chrupki. Świetna zabawa bazująca na wiedzy z chemii i fizyki, która pomogła przygotować wszystkie pyszności.
Ze względu na zdalną naukę styczeń był miesiącem bardzo krótkim, ale mimo wszystko aktywnym i wesołym. Zajęcia świetlicowe koncentrowały się na tematyce zimowej, Nowym Roku oraz dniu Babci i Dziadka. W słoneczne dni nasze dzieci korzystały również z zabaw na świeżym powietrzu, zdobywając tym samym informacje o tym, co dzieje się zimą w przyrodzie i jak należy prawidłowo się ubrać o tej porze roku.
Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczniowie tworzyli zimowe pejzaże, ptaszki oraz aniołki. Najwięcej czasu świetliki poświęciły świętu Babci i Dziadka. Wykonały piękne, kolorowe laurki oraz lampiony. To święto to dzień niezwykły nie tylko dla naszych dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dzień, w którym wszystkie dzieci wyrażają swoim dziadkom miłość, szacunek oraz wdzięczność za ich trud, opiekę i oddanie, ale przede wszystkim za to, że są. Niech te własnoręcznie wykonane upominki przez nasze dzieci dostarczą im wielu chwil radości i wzruszeń.
Ostatni tydzień przed feriami poświęciliśmy na omówienie zasad bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku.
Zapraszamy do galerii zdjęć 😊
W grudniu uczniowie klas 5a, 5d i 7a w ramach lekcji języka angielskiego i zajęć kształtujących kreatywność napisali listy do Św. Mikołaja w języku angielskim, które zostały wysłane do jego kanadyjskiej kwatery. Mamy informacje, że wszyscy w dniu 24 grudnia otrzymali prezenty o które prosili, a w tym tygodniu dotarła do nas odpowiedź od samego Mikołaja. List oraz listę grzecznych dzieci, która była do niego dołączona można przeczytać na gazetce przy salach językowych. Realizacja projektu: A. Michalak, A. Księżopolska
W dniu 06.01.2022r. przedstawiciele Gromady zuchowej "Nocne Orły" wzięli udział w uroczystych obchodach jednego z najstarszych świąt chrześcijańskich, tj. Święta Objawienia Pańskiego. Z tej okazji zuchy przybyły licznie z rodzicami na IX Orszak Trzech Króli w Siedlcach zorganizowany przez Fundację Nasza Szkoła pod Patronatem Honorowym Biskupa Kazimierza Gurdy oraz Prezydenta Miasta Siedlce.
Gromada zuchowa "Nocne Orły" w dniu 30.12.2021r. wzięła udział w koncercie charytatywnym na rzecz Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci zorganizowanym w kawiarni Cafe Fryderyk w Siedlcach. Podczas koncertu zuchy mogły posłuchać muzyki w wykonaniu siedleckich artystów (zespoły: „The Elements” oraz „Niekompletni”), pomagać w przebiegu aukcji dzieł sztuki oraz zbierać datki do puszek na rzecz Hospicjum. To zadanie podobało się zuchom najbardziej, chętnie zagadywali przybywających na koncert gości i prosili o wsparcie akcji. Zaangażowanie zuchów było godne podziwu.
Przed Bożym Narodzeniem każdego roku harcerze i zuchy roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju do pobliskich parafii oraz instytucji. W tym roku nasza Gromada Zuchowa „Nocne Orły” również uczestniczyła w tej pięknej akcji pod tegorocznym hasłem „Światło Nadziei”. Przedstawiciele zuchów przekazali na ręce Pana Dyrektora Dariusza Kupińskiego Betlejemskie Światło Pokoju, zaśpiewali harcerską kolędę oraz złożyli życzenia. Pan Dyrektor, sam będąc kiedyś zuchem i harcerzem, opowiedział naszym zuchom gawędę o tradycji BŚP, złożył życzenia i wręczył prezent w postaci unikatowego śpiewnika „Ognik”. Niech Betlejemskie Światło Pokoju rozświetli nasze życie i da nadzieję na lepsze jutro.
Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Można było na nim zakupić oryginalne dekoracje świąteczne wykonane przez naszych uczniów, rodziców i nauczycieli.
Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszej akcji i zapraszamy za rok.
Klasa 3B razem z paniami Katarzyną Roguską i Renatą Harasim ustaliła, że samodzielnie przygotuje wigilię klasową. Przygotowania świąteczne rozpoczęliśmy od samodzielnego malowania świątecznego obrusu, który wygląda pięknie. Dekorowaliśmy pierniczki, bo nasza klasa ma dużo utalentowanych uczniów. Wspólna praca sprawia nam bardzo dużo radości! Chcąc dzielić się tym szczęściem stworzyliśmy karty świąteczne dla naszych najbliższych. Pamiętaliśmy też o przesłaniu życzeń do naszych nieobecnych koleżanek i kolegów. W radosnych nastrojach usiedliśmy do naszego wigilijnego stołu. Życzyliśmy sobie wiele wspaniałych życzeń, które pragniemy, aby się spełniły
Uczniowie naszej Szkoly przygotowali własnoręcznie karty świąteczne, które zostaną przekazane mieszkańcom Domu nad Stawami w Siedlcach. W czasie przedświątecznym udało nam się im dostarczyć prawie 40 kart. Mamy nadzieję że życzenia od uczniów naszej szkoły umilą pacjentom DPS ten świąteczny czas.
Przygotowywaliśmy pierniki nowym sposobem - wydzierania i wyklejania, dowiedzieliśmy się skąd pochodzą m.in. anyż, goździki i cynamon. Skomponowaliśmy zapachy do świec i zjedliśmy przepyszne zielone naleśniki. Wspaniała zabawa, oprószona odrobiną wiedzy :)
Nieodłącznym elementem okresu przedświątecznego jest pisanie listów do Świętego Mikołaja. Listonosz na biegunie północnym ma ręce pełne roboty dostarczając worki pełne pięknie ilustrowanych listów. Każdy z nich zawiera spis wymarzonych prezentów, ale także kilka ciepłych słów i życzeń do Św. Mikołaja.
Jako, że Św. Mikołaj zna wszystkie języki świata, uczniowie naszej szkoły napisali listy w języku angielskim.
Uczniowie klas 5a, 5d i 7a podczas lekcji j. angielskiego i zajęć kształtujących kreatywność tworzyli listy, które zostały wysłane do siedziby Św. Mikołaja w Kanadzie. Niecierpliwie czekamy na obiecaną odpowiedź!
Piękne listy spłynęły do nauczycieli j. angielskiego w ramach konkursu plastyczno-językowego "A letter to Santa". Galerię prac można podziwiać przy salach językowych 24-26, a wyniki samego konkursu zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.
Pamiętajcie, że Mikołaj zawsze czyta wszystkie wasze listy 🙂
Agata Michalak, Agnieszka Księżopolska
Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o świątecznej inicjatywie uczniów klasy 1 a, zainspirowanej przez ich Rodziców i przy współpracy P. Asi Tokarewicz i P. Olgi Dębskiej. Nasi uczniowie wzięli udział w akcji charytatywnej "Prezenty dla dzieci z domu dziecka". Przygotowali prezenty i przekazali je Osadce Leśnej w Brzozowicy Wielkiej, która zorganizowała u siebie Mikołajki dla dzieci z domów dziecka. Dzięki takim zorganizowanym akcjom charytatywnym, dzieci uczą się wsparcia, zaangażowania i pomocy innym. Przedstawiamy Państwu zdjęcie klasy oraz krótki filmik z przygotowań na miejscu.
Jesteśmy z Was dumni, Kochani! Tak trzymać!!!
6 grudnia, z okazji Mikołajek, uczniowie klasy 1 a wzięli udział w świątecznych warsztatach, podczas których wykonali makramowe wianki. Wszyscy świetnie się bawili poznając tajniki rękodzieła.
W klasie 3b postanowiliśmy zostać Świętym Mikołajem i w tym dniu dawać prezenty. Napisaliśmy do koleżanek i kolegów listy. Napełniliśmy torbę miłosierdzia, wykonaliśmy pod okiem Pań drzewka szczęścia, które ofiarujemy naszym bliskim. Wspólnie ze Świętym Mikołajem zaśpiewaliśmy piosenkę. To był wspaniały dzień.
Jesień to bardzo pracowita pora roku. Nasi uczniowie wykorzystali ten czas na zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie swojej kreatywności. Wykonali obrazkowe mapy myśli w postaci lapbooka, w którym umieścili informacje, ciekawostki, zadania i zagadki na temat jesieni. Wszystko zostało przedstawione w ciekawej formie graficznej.
Pamiętając o historii Polski, upamiętniliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Przygotowaliśmy akademię w oparciu o bogaty scenariusz. Uczciliśmy ten dzień nie tylko poezją i śpiewem, ale przedstawiliśmy różne formy teatralne, m. in. teatr kukiełkowy.
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii oraz filmów
Uczniowie klasy 1 d to prawdziwi artyści. Mają mnóstwo pomysłów, podejmują się śmiało każdego zadania. 29.11.2021 r. wykonali wspaniałe kukiełki do teatrzyku, wystarczyła im do tego drewniana łyżka i skrawki materiału. Trochę wyobraźni i w klasie było niczym w teatrze. Przedstawiane historyjki wzbudzały dużo emocji.
Dnia 30.11.2021 r. uczniowie klasy 1d zamienili się w małych kucharzy.
Na lekcji rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz zdrowy tryb życia. Jak widać na zdjęciach dzieci doskonale wiedziały co należy jeść by być w dobrej kondycji i zdrowiu. Wszyscy jak doświadczeni kucharze wykonali oryginalne, kolorowe i zdrowe kanapki. Zabawy było co niemiara, a na zakończenie zajęć degustacja. Mmm, palce lizać.
Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy 3c z wielkim zaangażowaniem poszerzali swoją wiedzę na temat górnictwa. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznali wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, dowiedzieli się, dlaczego święto górników to Barbórka oraz wysłuchali hymnu górniczego. Po części teoretycznej uczniowie „wybrali się” na wirtualną wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Na zakończenie w ramach zajęć plastycznych wszyscy wykonali przepiękne górnicze czapki – czako.
Drugi miesiąc roku szkolnego na świetlicy szkolnej obfitował w wiele interesujących działań, prac i tematów. Królowała jesienna pora roku, ale w naszym polu widzenia znalazły się także inne, ważne zagadnienia. Jak zawsze nie zabrakło dobrej zabawy, której niejednokrotnie towarzyszyła słoneczna i ciepła pogoda, eksponująca barwne elementy środowiska przyrodniczego. W październiku przyglądaliśmy się zmianom w przyrodzie, których nie można było nie zauważyć i nie podziwiać. Piękno natury mogło utulić smutek i żal wywołany odejściem lata. Rozmawiając o obserwowanych, interesujących zmianach krajobrazowych i meteorologicznych oraz o pięknych i licznych „skarbach” jesiennych lasów, sadów i ogrodów, z wielką ochotą uwiecznialiśmy nasze spostrzeżenia i nabytą wiedzę na papierze, tworząc przykuwające wzrok prace plastyczne. Dzięki nim nasza sala nabrała jesiennych barw i stała się tak kolorowa jak otoczenie. Dzieci wykonały m.in. swoje ulubione zwierzątka, muchomorki na patyczkach, las w szkle, kolorowe dynie, witraże jesienne, słoje z przetworami, drzewka jesienne, znicze oraz lampiony. Niezmiennie na naszej świetlicy dominują zabawy klockami konstrukcyjnymi. Powstają coraz piękniejsze budowle, konstrukcje i domki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których utrwalamy najciekawsze momenty świetlicowego życia. 😊
W tym roku znów uświetniliśmy naszym chłopcom ich szczególny dzień. Dziewczynki zaprosiły kolegów na spacer i do kina na pełen humoru film „Rodzinka rządzi”. Z okazji Dnia Chłopca wszystkie dzieci dostały tez upominek w formie dzwonków chromatycznych. Wypróbowaliśmy je od razu i potwierdziło się, że nasza klasa jest muzykalna. Bardzo dziękujemy naszym Rodzicom za te upominki, ponieważ to oni są autorami tych przyjemności, niespodzianek. Dziękuje 21 serduszek!
14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona podsumowaniu szkolnego projektu interdyscyplinarnego „Wielcy Polacy – za Ojczyznę orężem i słowem” oraz rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. W pierwszej części zaprezentowano montaż słowno-muzyczny poświęcony sylwetkom wybitnych Polaków, podczas którego wystąpili laureaci projektu. Wysłuchaliśmy przemówienia, dzięki któremu uświadomiliśmy sobie, jak wielką rolę w życiu narodu odgrywają nieprzeciętne jednostki, takie jak Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński czy Stanisław Lem. Wiele emocji dostarczyły wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Gorącymi brawami został nagrodzony "Taniec robotów" w wykonaniu zespołu Cool Dance. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzenia, podziękował im za poświęcenie, czas i cierpliwość, za ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i gorące serca oraz zaprosił do wysłuchania koncertu instrumentalno-wokalnego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na zakończenie Pan Dyrektor Dariusz Kupiński wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom.
W czwartek 14 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. To niezwykła uroczystość w szkolnym kalendarzu imprez. W apelu wzięli udział uczniowie klas pierwszych, ich rodzice, dyrekcja szkoły, wychowawcy oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Doniosły moment pasowania poprzedziły znakomite występy uczniów, podczas których pierwszoklasiści udowodnili, że są już gotowi, by podołać obowiązkom szkolnym. Symbolicznego aktu przyjęcia pierwszaków w poczet uczniów szkoły dokonał Dyrektor Dariusz Kupiński. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce!
W tym semestrze klasa 7d na zajęciach rozwijających kreatywność poznaje tajniki programowania i podstaw projektowania inżynieryjnego korzystając z zestawów Lego Boost. Aktualnie budujemy robota Verniego, który od pierwszych chwil stał się ulubieńcem uczniów. Z ciekawością rozbudowujemy go o kolejne elementy i sprawdzamy jak zareaguje na polecenia wydawane w specjalnej aplikacji na tablecie. Zajęcia prowadzą p. A. Księżopolska i p. A. Majewska.
W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole nie dzień, a cały tydzień Tabliczki Mnożenie.
Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.
Starsi uczniowie na lekcjach matematyki powtarzając tabliczkę mnożenia zmierzyli się z wieloma ciekawymi zadaniami, zabawami i grami. Natomiast trzecioklasiści przystąpili do swojego pierwszego egzaminu, oczywiście z tabliczki mnożenia. W skład komisji egzaminacyjnej weszli uczniowie z klasy 5a . Egzamin przebiegł w miłej i przyjemnej atmosferze. Wszyscy uczniowie ukończyli go z pozytywnym wynikiem i doskonale się przy tym bawili.
W dniu 6 października w ramach obchodów „Dnia Chłopaka” klasa 1d wybrała się na warsztaty kulinarne „Moro” prowadzone przez Kulinarne Poddasze. Najpierw zdobyliśmy wiedzę na temat żołnierzy oraz poznaliśmy ciekawostki o ich pracy. W trakcie robienia własnoręcznie wykonanych pizz w kształcie czołgów włączyliśmy nasze zmysły rozpoznawaliśmy składniki naszych potraw i dowiedzieliśmy się o nich dużo ciekawych rzeczy. Oczywiście wszystkie produkty były zdrowe, a każdy z nich ma dobry wpływ na nasz organizm. Przekonaliśmy się, że gotowanie może być proste, przysporzyć wiele zabawy, a przede wszystkim stworzyć smaczne potrawy. To była świetna wspólna zabawa! A na dodatek każdy zabrał do domu przygotowany przez siebie deser, by delektować się z najbliższymi smakołykami.
Nowy rok szkolny na świetlicy rozpoczął się bardzo aktywnie. To tu dzieci spędzają wspólnie czas integrując się, bawiąc, poznając nowe rzeczy oraz nabywają różne doświadczenia.
Wrzesień był radosnym miesiącem pełnym wspomnień z wakacji oraz zdobywania praktycznych wiadomości, dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz norm i zasad przyjętych na świetlicy. Wspólne zabawy ruchowe, tańce i śpiew pomogły nam zintegrować w pełni nasz zespół.
W pracach uczniów dominowała tematyka jesienna. Dzieci wcielały się w projektantów mody, tworzyły leśne zwierzaki, kasztanowe cudaki oraz obrazy pt. „Jesienny las”. Towarzyszyły nam również wiersze o tematyce jesiennej a także utwory muzyki klasycznej. We wrześniu uczciliśmy wiele nietypowych świąt, m.in. Dzień Kropki, Dzień Grzyba, Dzień Chłopaka. Punktem kulminacyjnym okazały się Warsztaty sensoryczne, podczas których świetliczaki własnoręcznie robiły Slimy. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i sprawiły uczniom wiele radości.
Z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej, agresji Rosji na Polskę oraz w związku z przystąpieniem szkoły do ogólnopolskiego projektu "BohaterON- włącz historię w swojej szkole", uczniowie klasy 7b zapalili znicze w Miejscach Pamięci Narodowej, a także minutą ciszy uczcili pamięć Bohaterów.
15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, podczas którego uczniowie wspominali historię Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Dzień Kropki ma na celu pobudzić kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny, wyjątkowy.
Tego dnia motyw kropki był obecny w różnych działaniach i na różnych przedmiotach. Były gry matematyczne, językowe, kodowanie oraz wypowiedzi o swojej wyjątkowości. Czytano i oglądano historię Vashti, na podstawie której powstało wiele prac plastycznych. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na twarzach, ubraniach, jak i ścianach szkoły.
Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego dnia.
W czerwcu 2021 r. odbyły się wybory na przewodniczącego samorządu szkolnego. Najwięcej głosów zdobył Jan Suchodolski z klasy 7d i w tym roku to ona będzie pełnił funkcję przewodniczącego.
We wrześniu przedstawiciele klas w głosowaniu jawnym wybrali zarząd samorządu.
Zastępcą przewodniczącego zostali: Aleksandra Romańska z 7b i Grzegorz Księżpolski z 8c. Na sekretarza wybrano Karola Sulińskiego z kl 7d.
Członkami zarządu samorządu szkolnego zostali: Amelia Bejnarowicz, Maja Lange, Natalia Grochowska, Oliwia Mateusiak, Julia Smolińska, Amelia Mańkowska, Jakub Sulej, Marcel Postrzygacz, Mikołaj Wielogórski, Miłosz Wójciuk, Igor Godziewski, Szymon Marciniak.
Główne zadania samorządu uczniowskiego
• Rozwijanie samorządności, kreatywności i aktywności wśród uczniów
• Integracja środowiska szkolnego
• Dbanie w całokształcie swej działalności o dobre imię szkoły
• Organizacja działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej
.
Dzisiaj, 1 września 2021 r., oficjalnie i uroczyście zakończyliśmy wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022 - dla wielu uczniów i nauczycieli kolejny, dla niektórych - pierwszy w ich szkolnej karierze.
Uczniowie klas I i IV wraz z wychowawcami i rodzicami obejrzeli krótką część artystyczną. Poza pożegnaniem wakacji i życzeniami na nowy rok szkolny koleżanki i koledzy pokazali, jak wyglądała nauka w czasie wojny i jakie wiązały się z tym niebezpieczeństwa. W recytacjach i piosenkach pojawiły się też nawiązania do II wojny światowej, której 82. rocznicę właśnie dzisiaj przypada.
Pan dyrektor Dariusz Kupiński szczególnie serdecznie powitał uczniów klas pierwszych i zwracając się do wszystkich wskazał trzy hasła-tematy, na których powinni się skupić w nowym roku szkolnym: talent, odkrywanie, pamięć. Mówił o poszukiwaniu w sobie zdolności, talentów i odkrywaniu nowych zainteresowań, otwartości na wiedzę. Odwołując się do jednego z wierszy, prosił o zachowanie pamięci o tych, którzy polegli w obronie wolności i demokracji.
Uroczystość przygotowali uczniowie z klas 3d, 6a, 7b, 7d i 7c pod opieką p. Elżbiety Chachaj i p. Ewy Goś. O piękną symboliczną dekorację zadbał p. Tadeusz Kośmider. Sprzęt nagłaśniający obsługiwali debiutujący w tej roli Miłosz Wójciuk z kl. 7d i Grzegorz Księżopolski z kl. 8c.