Koło Miłośników Kotów

Koło Miłośników Kotów zorganizowało akcję zbierania pokarmu dla bezdomnych zwierząt z naszej okolicy.

W związku z obchodami Światowego Dnia Zwierząt członkowie Koła Miłośników Kotów zorganizowali akcję zbierania pokarmu dla bezdomnych zwierząt z naszej okolicy. Podsumowaniem obchodów było spotkanie z p. Dominiką – wolontariuszką stowarzyszenia „Zwierzoluby” , które odbyło się 3 listopada 2022 r.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3a i 5c. Wolontariuszka opowiadała o swojej pracy w przytulisku dla psów w Wiśniewie. Mówiła także o domach tymczasowych dla zwierząt i adopcji zwierzaków. Natomiast dzieci chętnie opowiadały o swoich domowych pupilach i chciały dowiedzieć się, co trzeba zrobić, kiedy widzimy bezpańskiego psa w swojej okolicy. 
Spotkanie jeszcze bardziej uwrażliwiło uczestników spotkania na krzywdę zwierząt. Uświadomiło także, że w pomoc zwierzętom mogą zaangażować się nawet najmłodsze dzieci. 
p. E. Misiak, p. E. Wasążnik

Światowy Dzień Zwierząt

Członkowie Koła Miłośników Kotów włączyli się w obchody Światowego Dnia Zwierząt, który obchodzony jest 4 października.  Zbierali karmę dla bezdomnych psów i kotów z naszej okolicy, aby wspomóc siedleckie stowarzyszenie „Zwierzoluby”. Społeczność naszej szkoły - uczniowie i nauczyciele wykazała się wielkim sercem. Najwrażliwsi na cierpienie zwierząt okazali się nasi najmłodsi uczniowie. Z wielkim sercem przynosili w miejsce zbiórki saszetki, puszki i torebki z pokarmem dla zwierząt. Zebraliśmy około 150 kg pokarmu dla psów i około 70 kg pokarmu dla kotów. Ofiarowano nam także akcesoria dla zwierząt. Dzięki wrażliwym sercom naszych Uczniów, Rodziców, Nauczycieli możemy pomóc bezdomnym zwierzętom.  

 Opiekunki Koła Miłośników Kotów: p. Ewa Misiak i p. Ewa Wasążnik
 

Światowy Dzień Kota w naszej szkole

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Kota, który obchodzony jest 17 lutego, członkowie Koła Miłośników Kotów uświadamiali uczniom naszej szkoły, dlaczego towarzystwo kota jest dobre dla zdrowia. Tego dnia szkolna biblioteka przygotowała wystawkę książek o kocich bohaterach i zachęcała do ich czytania. Na gazetkach ściennych pojawiły się prace plastyczne uczniów, których bohaterami byli ich milusińscy. Zaprezentowane zostały równiez prace literackie o kotach. Podczas audycji o kotach przez szkolny radiowęzeł uczennice zachęcały, aby  pamiętać o kotach nie tylko tego dnia i nie tylko o kotach własnych, ale takze tych bezdomnych. 
Ewa Misiak
 

3 grudnia br. Miłośnicy kotów spotkali się po raz trzeci!!!

Spotkanie rozpoczęło się wśród wrzawy uczniów klas młodszych, którzy zasilają szeregi Koła Miłośników Kotów. Tego dnia mieliśmy w planie przygotowanie kocich zabawek. Dzieci przyniosły koraliki, kawałki materiałów, futerka, aby przyozdobić swoje kocie figurki. Najpierw trzeba było jednak przygotować masę perłową. Pani Ewa Wasążnik z dużą cierpliwością mieszała mąkę, klej, sok z cytryny, a dzieci z niecierpliwością czekały na swój kawałek masy. Każde z nich chciało, jak najszybciej wykroić swoją figurkę kota i przystąpić do jej dekorowania. Niektóre chciały mieć wszystkie kocie figurki. Wśród fruwających  kłaczków mąki dzieci wałkowały ciastolinę, kroiły kocie kształty i  przyglądały się, jak twardnieje masa perłowa. Niestety, na zajęciach nie było już czasu na dekorowanie kotów, więc dzieci swoje figurki kotów zabrały do domów, aby tam je ozdobić.
 Mamy nadzieję, że kocie zabawki, które z taką starannością dzieci wykonały na zajęciach,  zawisną na choinkach. 

p. Ewa Misiak
p. Ewa Wasążnik
 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć