Biblioteka szkolna zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.15

Nauczyciele bibliotekarze:

p. Małgorzta Popek

p. Izabela Szostak

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego.”

REGULAMIN PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W CZASIE EPIDEMII COVID-19

Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEN

Celem procedur jest:

• minimalizowanie zagrożeń zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19
  • umożliwienie uczniom dostępu do książek w postaci tradycyjnej, oddanie wypożyczonych pozycji przed okresem kwarantanny woluminów.

1. Do biblioteki  mogą wchodzić tylko uczniowie i pracownicy naszej szkoły.
  2. W bibliotece należy przestrzegać przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego - noszenia maseczek,  używania płynu dezynfekującego lub zakładania jednorazowych rękawic ochronnych.
  3. Obowiązuje bezpieczna odległość od rozmówcy - minimum 1,5 m.
  4. Podczas przerwy jednocześnie w bibliotece może  przebywać 3 uczniów.
  5. Wypożyczający nie korzystają z wolnego dostępu do zbiorów. Książki podaje bibliotekarz.
  6. Dzieci z  klas I - III korzystają z księgozbioru za pośrednictwem wychowawców.
  7. Nauczyciele  uczulają uczniów, aby nie wymieniali się wypożyczonymi zbiorami.
  8. Zasady wypożyczeń i zwrotu książek przez uczniów klas IV – VIII  nauczyciel bibliotekarz ustala z wychowawcami klas.
  9. Zwrócone książki podlegają 2 dniowej kwarantannie (są odkładane do pudła i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny).

Czytelnictwo w roku szkolnym 2020/2021

Miesiąc Liczba przeczytanych książek Średnia na ucznia