Wydarzenia roku szkolnego 2016/2017

Pożegnanie klas III

Bal 3 klas

Warsztaty profilaktyczne ze znanym raperem

5 czerwca uczniowie klas II uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Nie zmarnuj swojego życia” organizowanych przez Stowarzyszenie „ Szansa” z Siedlec. Warsztaty poprowadził Paweł Przewoźny (Under) raper, twórca filmowy, reżyser. Otwarcie i z pasją mówił o swoich wartościach, obserwacjach i wnioskach na temat świata czym bardzo zainteresował młodzież. Podkreślał, jak ważne w jego życiu jest bycie wolnym od nałogów. Były konkursy (wygrana to płyta) i wspólna fotka.

Wycieczka klas pierwszych do zakładu Mostostal Siedlce

W dniu 24 maja odbyła się wycieczka do Mostostalu, zorganizowana przez p. T. Kośmidra, w której uczestniczyły klasy 1a, 1b i 1e pod opieką A. Majewskiej , M. Korytowskiej i A. Ławeckiej. Młodzież ubrana w odzież ochronną miała możliwość zwiedzenia zakładu i obserwowania różnych etapów produkcji. Uczniowie oglądali stary i nowy zakład: m.in. lakiernię i ocynkownię. Z dużym zainteresowaniem obserwowali pracę różnych specjalistów w wielu zawodach.

Piknik Integracyjny

1 czerwca jak każdego roku w naszej szkole świętujemy dzień dziecka. Tego dnia nie ma lekcji za to jest świetna zabawa. Uczestniczymy wszyscy zarówno uczniowie jak i nauczyciele we wspólnych:

  • zawodach sportowych,
  • rywalizujemy w grach planszowych i strategicznych,
  • tworzymy biżuterię z koralików, gumek i filcu,
  • pieczemy kiełbaski,
  • tańczymy wspólnie zumbę.

Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja 2017 roku obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Polskiej Niezapominajki. To święto przyrody i ekologii, które ma na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju. Jest też zachętą do tego, by budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia. Z tej okazji odbyło się w stołówce szkolnej spotkanie uczniów z panem Ireneuszem Kaługą - miłośnikiem przyrody, który od kilkunastu lat prowadzi badania i zajmuje się czynną ochroną ptaków, głównie bocianów. W ramach tego święta uczniowie mogli wysyłać sobie niezapominajkowe wiadomości, zakupić ciasto i naleśniki oraz bukieciki kwiatów, a także wziąć udział w konkursie wiedzy o bocianach. Opiekunami tej akcji były panie Katarzyna Teodorska-Romańska, Ewa Wasążnik, Mariola Zatorska.

Goście z Litwy

 

Tak świętowaliśmy setną rocznicę założenia Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach

W tym roku przypada setna rocznica założenia Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach. Uroczystości z nią związane rozpoczęły się 18 maja 2017 r. mszą świętą w intencji uczniów i pracowników Trójki", którą odprawił ksiądz Jacek Świątek wspólnie z Proboszczem Januszem Wolskim oraz ks. Grzegorzem. 19 maja 2017 r. społeczność szkolna spotkała się przy pomniku patrona naszej szkoły, Tadeusza Kościuszki, by odnowić przysięgę uczniowską i oddać hołd bohaterowi narodowemu.
Uroczysta gala miała miejsce na Scenie Teatralnej Centrum Kultury i Sztuki. W części oficjalnej dyrektor szkoły, pan Dariusz Kupiński wręczył pamiątkowe medale wyjątkowym absolwentom i osobom, które wspierały szkołę na przestrzeni lat. W gronie osób nagrodzonych znaleźli się m.in. Pani Prezydent Anna Sochacka, Przewodniczący Rady Miasta pan Henryk Niedziółka, pan Wiesław Jobczyk, prof. dr hab. T. Wróblewski, dr n. med. H. Komoń, dr n. med. M. Skalski, dr n. med. E. Komoń-Kotecka, lek.med. G. Szubielska, gen. P. Nasiłowski, ks. kan. dr P. Paćkowski, ks. mgr Jacek Świątek, pan Sławomir Kurpiewski.
W części artystycznej widzowie obejrzeli widowisko teatralno-muzyczne, w którym zaprezentowali się nasi uczniowie i absolwenci. Motywem przewodnim była historia szkoły, jej wizja i misja w odniesieniu do wartości propagowanych przez patrona, Tadeusza Kościuszkę.
Obchody 100-lecia „Trójki" zakończyły się w budynku szkoły kameralnym spotkaniem, w którym wzięli udział wyjątkowi absolwenci i obecni uczniowie. Święto Szkoły stało się okazją do wielu spotkań po latach, które przebiegały w atmosferze pełnej wzruszeń, sympatii i radości.

Dzień Własności Intelektualnej - Fundacja JWP

Już po raz trzeci w naszej szkole zorganizowaliśm przy współpracy z Fundacja JWP "Dzień Własności Intelektualnej". Tego dnia nasi uczniowie przedstawili prezentacje dotyczące ochrony własności intelektualnej: patent, domena internetowa,wynalazek. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji  z tego wydarzenia.

226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja, przedstawiciele uczniów i nauczycieli naszej szkoły brali udział w miejskich obchodach 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęła Masza św. w intencji Ojczyzny odprawiana pod przewodnictwem ks. Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w Kościele Katedralnym. Następnie przemaszerowano na Skwer gen. Tadeusza Kościuszki, gdzie odśpiewano hymn narodowy, wysłuchano Apelu Pamięci, przemówienia prezydenta miasta – Wojciecha Kudelskiego. O godz. 12.00 z wieży ratusza miejskiego trębacz odegrał hejnał: „Witaj majowa jutrzenko”. Żołnierze Wojska Polskiego oddali salwę honorową, po czym nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki. Uroczystość uświetniła Orkiestra Wojskowa.
28 kwietnia uroczystość 3 maja świętowaliśmy też w naszej szkole. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której odśpiewano hymn narodowy. Poprowadzili ją uczniowie klasy 3c – Julia Kowalska i Konrad Wyczółkowski. Głos zabrał Pan Dyrektor – Dariusz Kupiński – mówiąc o tym na czym polega współczesny patriotyzm. W części artystycznej wystąpił chór szkolny i młodzież klasy 3c. Zaprezentowali oni wiersze i pieśni patriotyczne.

Egzaminy gimnazjalne

Egzaminy gimnazjalne już za nami.  Przed naszymi uczniami nowe wyzwania: następna szkoła może praca. Życzymy wszytkim sukcesów i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki z napisanych testów.

Siódma rocznica Katastrofy Smoleńskiej

10 kwietnia obchodzona była siódma rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystość przy tablicy pamiątkowej na kościele św. Stanisława zebrała liczne delegacje szkół, samorządów, służb mundurowych i organizacji społecznych. W uroczystości tej brali też udział przedstawiciele naszej szkoły. Pod kościołem św. Stanisława, przy płycie poświęconej ofiarom katastrofy smoleńskiej do zebranych przemówił Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Złożono kwiaty i znicze, a w intencji ofiar katastrofy została odprawiona msza święta.

Autyzm da się lubić

Po raz drugi z inicjatywy p.Ewy Wasążnik włączamy się 2 kwietnia w obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Hasłem przewodnim jest dla nas Poznaj, zanim ocenisz, Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż w naszej szkole uczą się dzieci ze spektrum autyzmu. Oferujemy im różnorodną pomoc specjalistyczną taką jak: Trening Umiejętności Społecznych, zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej, terapię ręki, koło teatralne, zajęcia rewalidacyjne, zajęcia rękodzielnicze. Planujemy wprowadzić Lego terapię, która przynosi świetne rezultaty w terapii dzieci nie tylko autystycznych.
Zależy nam na uświadamianiu społeczeństwa, a przede wszystkim młodzieży czym jest autyzm i jak nauczyć się współpracy z kolegą, którego zachowanie jest tajemnicze. W dniu 3 kwietnia p. Violetta Nasiłowska, p. Martyna Księżopolska,p. Mariola Księżopolska przeprowadziły warsztaty dla uczniów "Świat widziany oczami kolegi z autyzmem". Na lekcjach wychowawczych uczniowie obejrzeli filmy o tematyce autyzmu. W tym dniu solidaryzując się z naszymi uczniami ze spektrum autyzmu, młodzież i pracownicy szkoły z niebieskimi balonami w rękach przemaszerowali ulicami Siedlec propagując Dzień Świadomości Autyzmu.

Spotkanie uczniów z młodymi wynalazcami w Urzędzie Patentowym RP

24 marca 2017 r. w Urzędzie Patentowym RP odbyły się warsztaty z młodymi twórcami pod nazwą „I Ty możesz zostać Wynalazcą!”, których współorganizatorem była Politechnika Warszawska. W spotkaniu oprócz uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła młodzież ze szkół z Jastrzębia Zdroju i Warszawy.
Na początku wysłuchaliśmy wystąpienia dr Alicji Adamczak- prezes Urzędu Patentowego RP oraz Magdy Rzążewskiej – prezes Fundacji JWP a także dr Bianki Siwińskiej – twórczyni kampanii społecznych „Dziewczyny na Politechniki”.
W trakcie warsztatów dr Piotr Zakrzewski przedstawił prezentację na temat "Twój świat własności intelektualnej". Następnie swoje pomysły prezentowali młodzi wynalazcy: Kamil Wroński, uczeń szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie i student Politechniki Lubelskiej. Kamil tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Buduje między innymi tranzystory, rezystory i roboty. 
Olgiert Kowaliszyn i Marcin Wróblewski, uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju. Twórcy „Iamlost – systemu, który pomaga zagubionym dotrzeć do celu” oraz systemu EduSpec platformy edukacyjnej, w której zastosowano technologię (html 5.0, CSS i JavaScript).
Karol Kowalczuk, student Politechniki Warszawskiej. Autor między innymi nowatorskich leczniczych gogli.

 

Zbiórka Żywności Caritas

W dniach 23-24 marca odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności zorganizowana przez Caritas diecezji siedleckiej. Wśród wolontariuszy biorących w niej udział znalazło się 70 uczniów z naszego gimnazjum. Udało nam się zebrać 1476 kg żywności dla jadłodajni prowadzonej przez Caritas oraz 470 kg produktów, które trafiły do parafialnego koła caritas przy parafii pw. Ducha Św. w Siedlcach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tę akcję. Opiekun Szkolnego Koła Caritas- Katarzyna Teodorska-Romańska

Testy do I klasy sportowej już za nami!

W naszej szkole ma powstać I klasa sportowa, w której uczniowie będą mieli zwiększoną liczbę godzin wychowania fizycznego. Aby zakwalifikować się do takiej klasy dzieci musiały przejść testy sprawności fizycznej. Przygotowaniem sprawdzianów zajęli się p. Maciej Miatkowski i p. Paweł Michalak - nauczyciele naszego gimnazjum, którzy będą również prowadzili lekcje wychowania fizycznego w tej klasie. 
Do testów zgłosiło się 29 dzieci. Kwalifikacje odbywały się w sali gimnastyczne oraz na bieżni. Dzieci miały do zaliczenia następujące konkurencje: bieg na 20m, skok w dal z miejsca , rzut piłka lekarską 1kg zza głowy oraz bieg wahadłowy z przenoszeniem piłeczek. 
Rywalizacja poprzedzona była rozgrzewką, którą poprowadzili uczniowie naszego gimnazjum - Kacper Wasilewski oraz Mateusz Szaniawski z klasy 3d. Do pomocy organizatorom zgłosili się nauczyciele wychowania fizycznego oraz dziewczęta, które pomagały przy poszczególnych konkurencjach i dbały o miłą atmosferę - Sylwia Gruda i Ala Augustyniak z kl.2c, Kaja Czupryńska i Julka Szot z kl.3c, Milena Mościcka, Andżelika Bartosiak i Paulina Krasuska z kl.2a, Natalia Olkowicz i Klaudia Ryś z kl.3b

"Żołnierze wyklęci" - cześć ich pamięci

Od 2011 roku, dzień 1 marca jest obchodzony jako Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie naszej szkoły w ramach miejskich obchodów tego święta, oddawali hołd tym wszystkim, którzy w latach 1944 – 1963 z bronią w ręku walczyli przeciwko komunistycznemu i sowieckiemu zniewoleniu. Rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym, po której nastąpił przemarsz i złożenie wieńców pod pomnikiem „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej to okazji nasi uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, po którym nastąpiła salwa honorowa siedleckiej jednostki wojskowej oraz Apel Pamięci. Złożono wieńce i znicze pamięci, a także odśpiewano hymn państwowy.

Z wizytą w Miejskim Przedszkolu nr 4 w Siedlcach

Uczniowie klas trzecich, uczestniczący w teatralnych zajęciach artystycznych, przygotowali dla przedszkolaków przedstawienie pt.: „Królewna Śnieżka”. W czwartek 02.02.2017r. zaprezentowali je w zaprzyjaźnionym przedszkolu. 
Przedstawienie spotkało się z bardzo miłym przyjęciem ze strony wdzięcznej widowni. Po spektaklu aktorzy przeprowadzili konkurs wśród dzieci, zadając im pytania dotyczące treści baśni. Każdy przedszkolak otrzymał od prowadzących słodką nagrodę. Również aktorzy, którym na koniec podziękowała p. Dyrektor, zostali obdarowani słodką niespodzianką.
Przedstawienie spodobało się dzieciom i nauczycielom, którzy zaprosili uczniów do przedszkola z następnym spektaklem.

Dorota Gajewska – opiekun grupy

Roboty mBot w szkole!

Pierwsza lekcja programowania z robotami mBot. Czekali, czekali i doczekali się! I jak widać wzięli się do roboty, aż miło. Zaczęliśmy oczywiście od złożenie robotów i jak widać po zdjęciach – robota pali się w rękach. Początek bardzo obiecujący 1f w akcji!

Są Święta w kalendarzu....

„Są święta w naszym kalendarzu, najdroższe i najbliższe,
bo wywołują falę marzeń, najczulszych i najmilszych.
Ich dziwny czar ten nastrój stwarza, dla życia najważniejszy,
rozlewa się na ludzkich twarzach, uśmiechem najpiękniejszym”.
(K. Chojecka- „Ten nastrój”)

22 grudnia w naszym gimnazjum był dniem wyjątkowym. 
Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami spotkali się na klasowych wigiliach, gdzie w miłej i serdecznej atmosferze dzielili się opłatkiem, słuchali kolęd i kosztowali mniej lub bardziej tradycyjnych dań wigilijnych.
Uczniowie klas integracyjnych pod opieką pedagoga p. Marioli Księżopolskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie jasełkowe dla nauczycieli i pracowników szkoły. 
Chór szkolny pod opieką p. Elżbiety Chachaj uświetnił ich występ tradycyjnymi i nowoczesnymi kolędami. 
Próby trwały ponad miesiąc, utrudnione niespodziewanym wirusem i związaną z tym absencją wielu aktorów i śpiewających. Nie przeszkodziło to jednak w wystawieniu przedstawienia, które spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Obsada:

  • Maryja – Aleksandrala Olkowicz 1a
  • Józef – Daniel Turski 1g
  • Lucyfer/ Wójt- Marcin Krzymowski 1a
  • Diabły- Filip Świnarski 2d, Jakub Walecki 1g. Mateusz Karpik 1g
  • Diabełka/ Narrator – Małgosia Teodorczuk 1a
  • Anioły- Weronika Marcinek 2c, Łukasz Waszczuk 3c
  • Uczniowie – Mateusz Jakuczunas 1b, Kacper Chomiuk 2c
  • Lekarz- Dawid Siekierka 1b
  • Policjant – Kuba Michalak 2g
  • Nauczyciel – Maciej Goluch 2g
  • Murarz- Michał Michalak 2e

Wersem i obrazem opowiadamy o naszym mieście, czyli „Pocztówki Poetyckie – Siedlce 2016”.

Dnia 16 grudnia 2016 roku o godzinie 11.00 w Białej Sali (MOK) odbyła się promocja pocztówek poetyckich. Na jednej z nich wydrukowany został wiersz naszej uczennicy – Marii Romańskiej z klasy 2c pt. „Wspomnienie”. Oprócz kompletu 32 pocztówek, do szkolnej biblioteki trafiły 3 egzemplarze tomiku poetyckiego pt. „W korytarzach codzienności”. Gratulujemy sukcesu!

Przygotowania do zimy i świąt.

Czas Świąt Bożego Narodzenia, to czas wyjątkowy, niezwykły i magiczny. Każdy stara się przeżyć go w wyjątkowy sposób, poprzedzony wieloma przygotowaniami, kupowaniem prezentów, porządkami, ubieraniem choinki… My też, jako społeczność szkolna szykujemy się do tego czasu. Od 6 grudnia w holu przy wejściu do szkoły podziwiać możemy świąteczną dekorację, która wprowadza nas w bożonarodzeniowy nastrój. Błyszczące światełka przeplatane pięknymi bombkami, bialutkie płatki śniegu, Mikołaj ślący radosny uśmiech do każdego z nas i tradycyjna choinka, stają się dla nas symbolami zachęcającymi do tego, byśmy w tym czasie stawali się lepsi i milsi dla innych. Byśmy dostrzegali wokół siebie rzeczy, które do tej pory nam umykały i by te nadchodzące Święta były dla nas inne niż te poprzednie…, po prostu lepsze.

Christmas Cards

W ramach projektu współpracy międzynarodowej eTwinning uczniowie naszej szkoły wymienili się własnoręcznie przygotowanymi kartkami świątecznymi z rówieśnikami z innych krajów. Uczniowie klas 1a, 1d i 1c przygotowali kartki dla kolegów z Hiszpanii, zaś uczniowie klas 1b i 1f dla kolegów z Litwy. Koordynatorkami projektu były p. Agata Michalak i Katarzyna Lichograj.

Projekt "Dla Polski - przykładem T. Kościuszki i J. Piłsudskiego"

Tradycją naszego gimnazjum są realizowane od wielu lat projekty interdyscyplinarne. Tegoroczny przebiegał pod hasłem "Dla Polski - przykładem Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego", wielkich Polaków, którzy powinni być wzorem do naśladowania dla każdego z nas. 
Uczniowie pracując metodą projektów uczą się współpracy w grupie i odpowiedzialności za powierzone zadania. Mają również szansę kształtowania umiejętności planowania swojej pracy, komunikacji, prezentowania i samooceny. 
Rozwijają talenty plastyczne, literackie, recytatorskie, teatralne, muzyczne, taneczne i informatyczne.
Przez kilka tygodni gimnazjaliści realizowali wiele zadań. Podczas podsumowania projektu, zaprezentowali się uczniowie wyróżnieni w poszczególnych konkurencjach.

  • W kategorii piosenka patriotyczna wyróżnione zostały: Małgorzata Teodorczuk z klasy 1a, Urszula Lewczuk z klasy 3e oraz Wiktoria Teperek z klasy 3c.
  • Laureatami konkursu recytatorskiego zostali: Dominika Myrcha z klasy 2a, Alicja Wyczółkowska z klasy 2b, Andżelika Pasik z klasy 2e oraz Sebastian Barej i Maksymilian Kiełek z klasy 3d  
  • W konkurencji zatytułowanej "Z życia szkoły" najciekawszym zdjęciem może się pochwalić Karol Mateńko uczeń klasy 2c, zaś nagrodę za najlepszy film otrzymała uczennica klasy 3 c Kaja Czupryńska
  • W konkursie "Archiwum Państwowe jako źródło wiedzy" najwięcej punktów dostali Julia Wasilewska i Damian Michałowski z klasy 2c
  • W zadaniu "Wywiad z ciekawą osobą z Trójki" wyróżniono uczennice klasy 3b Klaudię Kowalczyk i Natalię Olkowicz.
  • Laureatką konkursu plastycznego została uczennica klasy 1c Maria Ługowska. • W kategorii taniec dyplomy otrzymały: Dorota Hawryluk z 1a, Olga Radomyska 2a, Katarzyna Chojecka z 2c i Zuzanna Pietrasik z 2b
  • Laureatami Interdyscyplinarnego Projektu "Dla Polski - przykładem Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego" zostały następujące klasy: 1c, 2b i 3c.

Pierwsze wiersze wydane!

Dnia 21 listopada o godzinie 10.00 w Sali Białej (MOK) odbyła się promocja almanachu Siedleckiej Grupy Literackiej Witraż pt. „W korytarzach codzienności…”. W tomiku poezji znalazły się także wiersze naszych dwóch uczennic: „Altówka” Magdaleny Chojeckiej z klasy 1c i „Skarb serca” Marii Romańskiej z klasy 2c. Gratulujemy dziewczynom i życzymy im dalszych sukcesów.

Debata w Pałacu Prezydenckim „Czas na czytanie”

Z inicjatywy pierwszej damy Pani Agaty Kornhauser-Dudy, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się debata - Eksperci pytaja młodych - "Czas na czytanie". Z badań przeprowadzonych na zlecenie Biblioteki Narodowej wynika, że w ubiegłym roku 63 proc. Polaków nie przeczytało żadnej książki. W debacie aktywnie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Natalia Górska, Maksymilian Kiełek, Kamila Miłobędzka, Monika Paskudzka i Julia Szot, pod opieką pana dyrektora Dariusza Kupińskiego. Mamy nadzieję, że wnioski z debaty przyczynią się do zmiany, mody na czytanie i poprawy umiejętności szybkiego czytania ze zrozumieniem. 

 WWW >>> PIERWSZEJ DAMY >>>

11 listopada 2016 r. Święto Odzyskania Niepodległości

Uroczystość 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, odprawiona pod przewodnictwem Ordynariusza Siedleckiego w Kościele pw. Św. Józefa. Następnie poczet i delegacja szkoły przemaszerowała z kościoła pw. Św. Józefa na Plac Wolności, gdzie odbyły się uroczystości centralne m.in. odśpiewano hymn państwowy, wystąpił z przemówieniem  Prezydent Miasta Siedlce, złożono wieńce.

Europejski Dzień Języków Obcych

28 października obchodziliśmy w naszym gimnazjum Europejski Dzień Języków Obcych. Był on podsumowaniem mini projektów językowych realizowanych przez uczniów w miesiącu wrześniu. Wśród zaproponowanych zadań znalazły się między innymi: wykonanie filmu zachęcającego do nauki języków, przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat wykorzystania smartfonów w nauce języków, stworzenie makiety zabytku europejskiego czy też wykonanie ilustracji do książki obcojęzycznej. W dniu finału uczniowie w trzech salach językowych mieli możliwość obejrzeć najlepsze filmy, prezentacje multimedialne, posłuchać piosenek śpiewanych w językach obcych, jak również obejrzeć scenki przygotowane przez uczniów. W salach językowych i przed nimi została zorganizowana mini wystawa makiet zabytków, a na gazetkach ściennych można było podziwiać najpiękniejsze ilustracje do książek i najciekawsze plakaty. Prezentacje uczniów oraz dekoracje sal zostały przygotowane przez p. Kingę Parol, Katarzynę Lichograj, Agatę Michalak i Jarosława Grudzińskiego.

Z wizytą w Warszawie

Dnia 29 września odbyła się klasowa wycieczka do Warszawy, w której poza naszą (2D) brały udział klasy 2C, 2G i 2F. Z Siedlec wyjechaliśmy około godziny 8:15. Zgodnie z wyznaczoną trasą, podróż trwała 2 godziny. Już w trakcie przejazdu mogliśmy z okien autokaru podziwiać piękne widoki i interesujące budowle, pomniki, które przewodniczka krótko i zwięźle opisywała. Niektórzy oddawali się lekturze. Po dotarciu do stolicy, ustawieni w pary ruszyliśmy zwiedzać Stadion Narodowy trasą piłkarza. Tam mieliśmy okazję poczuć przedmeczową atmosferę przesiadując w piłkarskiej szatni, wyjść na płytę PGE Narodowego, po czym odwiedzić salę pomeczowych konferencji. Po zakończonym oprowadzaniu, poszliśmy do autokaru i skierowaliśmy się w stronę Hangaru 646- Parku Trampolin. Po wejściu do budynku hangaru, zostały wręczone nam śmieszne skarpetki a`la spiderman i opaski umożliwiające korzystanie z szatni. Po obejrzeniu krótkiego filmiku instruktażowego, pod okiem trenerów, weszliśmy na salę. Około 40 minut trwała rozgrzewka i ćwiczenia z trenerem. Wykorzystywaliśmy w tym celu trampoliny, basen z gąbkami, kozły i skocznie. Następnie pod czujnym okiem wychowawczyń, mogliśmy poszaleć do woli. Zabawa była przednia i przyniosła nam wiele uśmiechu i dobrego humoru. O godzinie 13:00 zakończył się czas przeznaczony na pobyt w Hangarze. Poinformowani głośnym dźwiękiem gwizdka poszliśmy się przebrać i zwrócić opaski. 
Przejazd autokarem do Centrum Nauki Kopernik, który był naszym ostatnim z planowanych punktów trasy, trwał około 40 minut. Ukierunkowaliśmy się w stronę budynku. Na początku, długimi schodami dostaliśmy się na jego dach. Znajdował się tam piękny ogród, skąd mogliśmy oglądać i zachwycać się panoramą Warszawy. Po krótkim spacerze po jego terenie, wróciliśmy na dół i po otrzymaniu kart logowania, podzieleni na dwuosobowe lub trzyosobowe grupy, ruszyliśmy oglądać wystawy. Znajdowało się tam wiele sal i pomieszczeń na dwóch poziomach. Według upodobań mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę w zakresie fizyki, chemii, astronomii, geografii, biologii i innych dziedzin nauki. Informacje były przedstawione w przejrzysty, interesujący i czasami zabawny sposób. 
Po 2 godzinnej wizycie w Centrum, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wyjeżdżając z Warszawy, wstąpiliśmy do baru o nazwie "KFC", gdzie zjedliśmy kolację, przy okazji odpoczywając po aktywnym dniu. Moim zdaniem, wycieczka ta była świetnie zorganizowana i doskonale się na niej bawiłam. Zdecydowanie warto było na nią jechać, gdyż był to swego rodzaju odpoczynek od codziennych obowiązków, który bardzo dobrze na mnie wpłynął.

Joanna Irzykiewicz kl.2d

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

 

Wszyscy czytamy "Ziemię obiecaną"

W 2016 r. mija 91. rocznica śmierci Władysława Stanisława Reymonta. Dla upamiętnienia tej rocznicy w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, zorganizowano spotkanie pod nazwą: Wszyscy czytamy „Ziemię obiecaną”.
Powieść Reymonta czytano przez dwa dni: od 30 września br. od godz.10:00 do 1 października do godz.17:00. Zakończeniem tego wydarzenia kulturalnego była prezentacja ekranizacji powieści „Ziemia obiecana” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz spotkanie z Danielem Olbrychskim (odtwórcą roli Karola Borowieckiego w wyżej wymienionym filmie)
Do czytania powieści zaproszono: aktorów, m.in. Daniela Olbrychskiego oraz Hannę Śleszyńską; dziennikarzy, sportowców, nauczycieli, uczniów, samorządowców, pracowników fizycznych i umysłowych – wszystkich dla których, ważny jest dorobek twórczy Władysława Reymonta. 
Naszą szkołę godnie reprezentowały: Pani Edyta Burska, Natalia Górska oraz Maria Romańska. Towarzyszyła im i wspierała w trudnych momentach pani Katarzyna Teodorska – Romańska. Oprócz czytania powieści uczennice wzięły także udział w warsztatach poetyckich Siedleckiej Grupy Witraż.

Piżama Party - otrzęsiny pierwszoklasistów

28 września w naszym gimnazjum przyjęto w szeregi społeczności uczniowskiej koleżanki i kolegów z klas pierwszych.
Impreza, zwana popularnie „otrzęsinami”, przebiegała w tym roku pod hasłem „Piżama Party”. Przygotował ją samorząd szkolny, a nad całością czuwała pani Izabela Szostak.
Zgodnie z coroczną tradycją, spotkanie miało na celu wprowadzić pierwszoklasistów w codzienne życie szkoły. Dlatego uczniowie zobowiązani byli sprostać wielu konkurencjom, które miały sprawdzić ich sprawność, zręczność i odwagę. Najwięcej entuzjazmu wywołało wykonanie przez chłopców makijażu koleżankom z klasy, a także ubieranie pościeli na czas. 
Rywalizacja między klasami zakończyła się zwycięstwem If Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasiści mogli dołączyć do zaszczytnego grona gimnazjalistów.

Czytamy dzieciom w przedszkolu

„Dążymy do przedłużenia życia, ale przez książki już obecnie przedłużamy je na setki lat” 

Lucjan Rudnicki

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29 września kilkoro uczniów wraz z pedagogami: p. Iwoną Borkowską (inicjatorką akcji) i p. Mariolą Księżopolską odwiedzili dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Siedlcach. Dla grup pięcio i sześciolatków czytaliśmy wiersze polskich autorów. Spotkanie dostarczyło wielu emocji zarówno dla przedszkolaków jak i dla ich starszych kolegów. W ramach podziękowania przedszkolaki powiedziały nam wierszyk o jesieni.

Festiwal "Pióro i Pazur"  i My 

24 września grupa uczniów i nauczycieli z naszego gimnazjum wzięła udział Festiwalu Literatury Kobiet "Pióro i Pazur". Festiwal ten ma na celu promocję czytelnictwa, ze szczególnym naciskiem na propagowanie wartościowej literatury środka, napisanej dobrą polszczyzną. 
W tym roku czytelnicy spotkali się na placu przy Bibliotece Publicznej w Elitarnym Klubie Ludzi Czytających. Wystarczyło przyjść z ulubioną książką, poczytać ją przez minutę, a potem za pozować do wspólnego panoramicznego zdjęcia. Każdy mógł zdobyć pamiątkowy stempel Elitarnego Klubu Ludzi Czytających, potwierdzający, że Polacy czytają. Podczas happeningu zobaczyliśmy występy zespołów tanecznych oraz paradę bohaterów literackich.

Foto-relacja ze spotkania - na stronie Tygodnika Siedleckiego. Zapraszamy

77 rocznica napadu Rosji Sowieckiej na Polskę

16 września, dzień przed faktyczną datą napaści Rosji Sowieckiej na Polskę w 1939 roku, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach 77 rocznicy tego wydarzenia. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny poległych na wschodnich terenach II Rzeczpospolitej odprawiona w Kościele Garnizonowym pod przewodnictwem ks. płk Andrzeja Dziwulskiego. Następnie uczestnicy przeszli na Skwer Wileński.  Uroczystośc pod  pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej AK rozpoczął montaż słowno - muzyczny pod kierunkiem p. Doroty Gajewskiej i p. Elżbiety Chachaj w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum - Wiktorii Teperek Zuzanny Kalinowskiej i Karola Mateńko. Następnie wysłuchano okolicznościowego wystąpienia Prezydenta Miasta Siedlce Pana Wojciecha Kudelskiego oraz prelekcji o przyczynach i konsekwencjach porozumienia niemiecko - sowieckiego, którą wygłosił historyk - Witold Bobryk. Całość uroczystości zakończyło złożenie przez delegacje wiązanek kwiatów oraz koncert Orkiestry wojskowej.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Jak każdego roku choć już po raz ostatni w naszej szkole zagościli nowi uczniowie. Będą oni ostatnim rocznikiem, który ukończy gimnazjum ale póki co przed nimi 3 lata wytężonej nauki. Życzymy powodzenia

Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia z tej uroczystości to zapraszamy do galerii.

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć