VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PATRIOTYCZNY
Wkład Polaków w historię i kulturę.
Pamięci Romualda Traugutta, Wincentego Witosa, rodziny Ulmów, Czesława Miłosza i Władysława Zamoyskiego.

W tradycję Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach wpisał się Międzyszkolny Konkurs Patriotyczny o Wielkich Polakach. W kwietniu 2024 r. odbyła się siódma edycja pod tytułem: „Wkład Polaków w historię i kulturę. Pamięci Romualda Traugutta, Wincentego Witosa, rodziny Ulmów, Czesława Miłosza i Władysława Zamoyskiego”. W tej edycji udział wzięły: Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach i Zespół Oświatowy w Białkach.

Konkursowi od I edycji patronuje Archiwum Państwowe w Siedlcach. Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach z Panem Dyrektorem Dariuszem Kupińskim serdecznie dziękuje Archiwum Państwowemu w Siedlcach reprezentowanemu przez dr Grzegorza Welika za objęcie patronatem konkursu i ogromne zaangażowanie. Serdeczne podziękowania SP nr 3 w Siedlcach składa także na ręce p. Beaty Troć za współpracę i pomoc przy organizacji konkursu.

Wyniki konkursu:

• 1 miejsce – Amelia Kalicka, Szymon Żurawski – SP nr 3
  • 2 miejsce – Wiktor Wierzbicki – SP nr 9
  • 3 miejsce – Michalina Jońska – Zespół Oświatowy w Białkach

Wyróżnienia:

• Martyna Kwiatkowska – SP nr 3
  • Karolina Zybert – SP nr 9
  • Zofia Grzyb – Zespół Oświatowy w Białkach
  • Aleksander Sikora – Zespół Oświatowy w Białkach

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Koordynatorzy: Anna Charczuk i Magdalena Andrzejczyk