Wydarzenia roku szkolnego 2020/2021

Sport to zdrowie a także doskonała zabawa!  

11 maja klasy 1-3 wzięły udział w zawodach sportowych, które zorganizowali dla nich nauczyciele w-f m.in.: Maciej Miatkowski, Robert Malon, Arkadiusz Nowosielski, Paweł Michalak.  Na boisku szkolnym oddzielnie mierzyły się klasy 1, 2 i 3. Nasi młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu różnych konkurencjach. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem, determinacją i wolą walki.  Udowodnili, że sport to zdrowie a także doskonała zabawa!

Marzec w świetlicy 🙂

Od pierwszych dni marca w naszej świetlicy dużo się działo. Dni stawały się coraz dłuższe a dzieciom przybywało energii do działania i zabawy.  

Z okazji obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet, nasi świetlicowi chłopcy poruszyli niebo i ziemię, aby znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytanie: „Jak należy się zachowywać, aby dziewczynki ze Świetlicy zawsze były zadowolone i szczęśliwe?”. Z wielkim zaangażowaniem tworzyli piękne, kolorowe hiacynty. W tym dniu odbyła się również pełna niespodzianek lekcja otwarta „Eksperymenty z efektem WOW!!!”  

W kolejnym marcowym tygodniu przenieśliśmy się do zaczarowanego świata bajek i baśni H.CH. Andersena i razem z Calineczką, Dzikimi Łabędziami i Królową Śniegu odbyliśmy próbę wyobraźni.  

Po tym wszystkim, pozostało nam już tylko oczekiwać nadejścia Pani Wiosny, która przysłała do nas telegram. W przeciwieństwie do reszty świata, nas Wiosna zaszczyciła swoją obecnością i jej piękna sylwetka pojawiła się u nas w sali. Świetliczaki w radosnych nastrojach powitały wiosnę. Dzieci rozwiązywały zagadki, wykonywały wiosenne prace plastyczne oraz zadbały o wystrój sali. Wspólnie z nauczycielami przygotowały gazetkę, na której znalazł się utwór poetycki opowiadający o wiośnie. 

Po zajęciach lekcyjnych świetliczaki uczestniczyli również w zajęciach muzyczno - ruchowych. Walorem ich jest to, iż sprzyjają dobremu nastrojowi, wywołują radość i uśmiech, odprężają psychicznie oraz stanowią doskonałą formę czynnego i bezpiecznego wypoczynku. 

Ostatni tydzień marca upłynął, rzecz jasna, pod hasłem „Wielkanoc” - w Świetlicy zaroiło się od pięknych, kolorowych pisanek, kurczaczków, baranków i wielkanocnych zajączków a także nie zabrakło siania wielkanocnego owsa. 

Tym miłym akcentem kończąc, składamy wszystkim najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Do zobaczenia w kwietniu. 😊 

Projekt klasy 2a "Zabytki Krakowa"

Ze względu na obecną sytuację nie mogliśmy pojechać na wycieczkę do Krakowa, dlatego nasza klasa 2a postanowiła zrobić projekt "Zabytki Krakowa". Zapraszamy do galerii naszych prac oraz do wysłuchania własnej kompozycji muzycznej (wariacji) w wykonaniu Miłosza na temat Krakowiaczka

21 marca Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki

Dziękujemy wszystkim, którzy takim drobnym gestem jak założenie dwóch niedopasowanych skarpetek, zintegrowali się z rodzinami dzieci z Zespołem Downa. Oto galeria.

3c i  "Legenda o  Toruńskich Piernikach"

W zeszłym tygoniu klasa 3 c zaprezentowała LEGENDĘ O TORUŃSKICH PIERNIKACH w ramach szkolnego projektu "Legendy polskie".
Niestety, z powodu pandemii nie mogliśmy Państwa zaprosić na przedstawienie, dlatego postanowiliśmy je nagrać🎥🎬😊
Teraz zapraszamy do obejrzenia występu naszych wspaniałych artystów!🧐🤩

Kolejne zajęcia z cyklu "Pierwsza pomoc dla każdego"

ym razem uczniowie klas drugich podczas zajęć z pierwszej pomocy ćwiczyli jak we właściwy sposób zdejmować rękawiczki, jak się pomaga osobom, które się zadławiły oraz jak się zakłada chustę trójkątną. Jak zawsze podczas zajęć wszyscy byli bardzo aktywni i spisali się na medal!!!

 

Zajęcia z pierwszej pomocy w klasie 2b, 2c, 2d

W klasach drugich odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które są realizowane w ramach projektu "Pierwsza pomoc dla każdego". Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli wzywanie służb ratunkowych (pod jaki numer trzeba zadzwonić i co powiedzieć), pomoc tonącym oraz co należy zrobić gdy pod kimś załamie się lód. Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni.

Muzyka kreatywna jest! 

W ubiegłym tygodniu w klasie 2c odbył się Tydzień Muzyki, podczas którego uczniowie słuchali muzyki z różnych epok, poznali zawody związane z muzyką oraz wykazali się dużą kreatywnością. 

Dzieci z tej okazji miały możliwość poznać oraz stworzyć własne instrumenty, które powstały przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom, jak bardzo wartościowa jest zarówno muzyka, jak i ochrona środowiska.

Jednak z największym uznaniem spotkał się poniedziałkowy koncert. Dzieci zaprezentowały swoje talenty muzyczne przy użyciu stworzonych przez siebie instrumentów. Chłopcy przygotowali małą niespodziankę i zagrali specjalnie dla dziewczyn z okazji Dnia Kobiet. 

Zapraszam do obejrzenia galerii.

Świetlicowe laboratorium...

W dniu dzisiejszym w świetlicy szkolnej odbyła się pełna niespodzianek lekcja otwarta. Sala świetlicowa zamieniła się w prawdziwe laboratorium. Wszystko za sprawą zajęć „Eksperymenty z efektem WOW!!!”. Na pokazowym stole nie zabrakło nie tylko talerzy, słoików, strzykawek, papieru czy cylindrów miarowych, ale także chemicznych „odczynników” – octu, sody oczyszczonej a nawet... soku z cytryny. Zajęcia były pełne magii – uczniowie obserwowali balonik, który sam się nadmuchał; świeczkę, która – ni stąd, ni zowąd – sama gaśnie; powstałą lampę, która przypominała wyglądem lawę; uciekający pieprz; szklankę wody do góry dnem; tęczowe obrazki z cukierków; suchą gazetę w misce z wodą; znikający atrament; niewidzialne pismo oraz wulkan z piany. Uczestnicy chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Dużą atrakcją było to, że niemal wszystkie eksperymenty uczniowie mogli wykonać samodzielnie, a dzięki temu, że do ich przeprowadzenia wykorzystano substancje, które można kupić w każdym sklepie, mogą je powtórzyć w domu i poznawać kolejne tajniki chemii, która – jak zgodnie przyznali uczestnicy – jest bardzo ciekawa i zaskakująca.  

Zapraszamy do galerii zdjęć!!! 😊  

Jak zachowywać się wobec psów.

3 marca uczniowie klasy 3a gościli Dorę wraz z jej panią. Dowiedzieli się wiele o psach, co lubią, a czego nie oraz jak się przy nich zachowywać. Na koniec dzieci odkodowały rysunek z psem.

Dzień Bezpiecznego Internetu - prace uczniów

W związku z obchodzonym 9 lutego 2021 Dniem Bezpiecznego Internetu i udziałem naszej szkoły w kampani społecznej serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przesłane prace.
Wśród uczniów klas I-III wyróżniliśmy prace: Jakuba Ignaciuk 1A, Franciszka Radzikowskiego 3C, Michała Chernik 1D.
Wśród uczniów klas IV-VIII wyróżniliśmy prace: Pauliny Ornowskiej 7B, Jagody Koziestańskiej 4D, Martyny Kokoszkiewicz 4B.
Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy.
Odbiór nagród i dyplomów będzie zorganizowany poprzez kontakt na platformie Librus.

Projekty klasy 2a

W miesiącu styczniu i lutym br. uczniowie klasy 2 a realizowali projekty z zakresu edukacji społecznej i edukacji przyrodniczej.  Finałem obu przedsięwzięć było m.in. wykonanie prac plastyczno-technicznych m.in. „Drzewa genealogicznego swojej rodziny” oraz lapbooka w kształcie pingwina dotyczącego ciekawostek z życia tych wyjątkowych zwierząt.  Zapraszamy do obejrzenia galerii uczniowskich prac klasy 2a.  

Ja wiem jak obchodzić się z psem

W dniu 3 marca 2021 uczniowie klasy 3c wzięli udział w zajęciach pt. "Ja wiem jak obchodzić się z psem". Spotkanie poprowadziły Justyna Goławska i Beata Dumała oraz Dora. Dzieci dowiedziały się jakich zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z psem trzeba przestrzegać, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji a także jakie zachowania mogą do nich doprowadzić. Nagrodą za aktywny udział była możliwość podania psu smaczka.

Projekt „Rycerze i zamki”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - projektu „Rycerze i zamki” we współpracy z biblioteką szkolną pani Anna Charczuk z klasą IV d wykonała makiety zamków natomiast pod kierunkiem p. Magdaleny Andrzejczyk uczniowie wykonali interesujące prezentacje multimedialne dotyczące pasowania na rycerza, kodeksu honorowego rycerza oraz turniejów rycerskich".

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów  w galerii 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 Marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony upamiętnieniu żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego.
Święto zostało wprowadzone uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2001 roku. W uchwale uznano zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość. Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego.

Z tej okazji na stronie Polskiego Radio możemy znaleźć wiele informacji na ten temat-historie i sylwetki żołnierzy. Szczególnie godne uwagi są autentyczne nagrania procesów pokazowych. 

>>>>>Polskie Radio<<<<<

Nauczyciele historii-
Magdalena Andrzejczyk
Anna Charczuk

Luty w świetlicy

Bez świetlicy szkolnej większość z nas nie wyobraża sobie zaplanowania czasu swoich dzieci w ciągu tygodnia pracy. Faktycznie, trudno pogodzić obowiązki zawodowe z lekcjami dzieci, które często kończą się wczesnym popołudniem lub nie zaczynają o godzinie ósmej. Czy to oznacza, że powinniśmy mieć wyrzuty sumienia lub martwić się, że nie zapewniamy naszemu dziecku odpowiedniej opieki? Absolutnie nie! Przekonajmy się, że czas spędzony przez uczniów na świetlicy może być wypełniony interesującymi zajęciami i przede wszystkim bezpieczny. Zapraszamy do galerii zdjęć!!! 😊 

Wyniki konkursu "My Perfect Pancake"

Z okazji obchodów brytyjskiego odpowiednika Tłustego Czwartku, czyli Pancake Day zorganizowany został konkurs z języka angielskiego, którego celem było poszerzanie zakresu słownictwa z języka angielskiego, wiedzy o kulturze krajów angielskojęzycznych, jak również odkrywanie oraz prezentacja własnych talentów.

Wszystkie otrzymane prace są godne podziwu i zasługują na pochwały.

Wśród uczniów klas 1-3 pragniemy wyjątkowo wyróżnić pomysł i wykonanie prac:

Karoliny Duchnowskiej z kl 1d, Zosi Pacheckiej z kl 2b oraz Damiana Żurawskiego z kl 1a

Wśród uczniów klas 4-8 z uwagi na różnorodną technikę prac wyróżniliśmy: Gabrysię Szewczak z kl 4a  i Pawła Matłacza z kl 4d

Uczniowie popisali się wieloma umiejętnościami tworząc prace plastyczne, prezentacje multimedialne a nawet nagrywając filmy z przepisami na pyszne naleśniki.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej konkurs:

Konkurs Piosenki dla Babci i Dziadka rozstrzygnięty!

Dnia 15 lutego został rozstrzygnięty Konkurs Muzyczny dla klas I-III, w którego repertuarze znalazły się piosenki dla Babci i Dziadka. Młodzi soliści wykazali się wielkim zapałem i zaangażowaniem. Włożyli dużo trudu w przygotowanie muzyczne, interpretację utworów. Zadbali o odpowiedni strój oraz prezentację wybranych piosenek. Oto wyniki konkursu. 

Nagrodzeni: 

- I m. Martyna Soćko z kl. 2 d

- II m. ex aequo Maria Jakoniuk, Maria Matysek z klasy 1 d oraz Gabriela Danielak z kl. 1 a

- III m. ex aequo Paulina Kwiatkowska z kl. 1 a oraz Małgorzata Wójciuk z kl. 1 b

Wyróżnienia otrzymują:

  • Oliwia Dawidziuk z kl. 1 d
  • Alicja Łuniewska z kl. 1 d
  • Amelia Talacha z kl. 1 a

 Dyplomy za udział w konkursie otrzymują (kolejność alfabetyczna): 

  • Wiktoria Chybowska z kl. 1 d
  • Jakub Ignaciuk z kl. 1 a
  • Amira Taleb Al Karavani z kl. 1 d
  • Natalia Kluczek z kl. 1 a
  • Ignacy Konaszuk z kl. 2 d
  • Maja Krawczyk z kl. 1 b
  • Maja Mika z kl. 1 d
  • Patrycja Paprocka z kl. 1 d
  • Urszula Salamon z kl. 1 a
  • Eryk Skolimowski z kl. 2 d
  • Gabrysia Sobiczewska z kl. 1 b
  • Bartłomiej Witczuk z kl. 1 a

Zwyciężczynią, która będzie reprezentowała naszą szkołę w na V Międzyszkolnym Konkursie Muzycznym Piosenka dla Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach, została Martyna Soćko z klasy 2 d. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za Martynkę! 

Oto nasze zdolne uczennice z klasy IId na czwartkowych muzycznych zajęciach świetlicowych!!!

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Na początku drugiego semestru uczniowie klas I zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Po uroczystym pasowaniu na czytelnika, otrzymali zakładki i wypożyczyli książki.

Karnawałowe szaleństwo klasy 1c

 

Karnawałowe szaleństwo  w klasie 3b

„Święta, święta i po świętach”

Jak mówi stare powiedzenie, „Święta, święta i po świętach”, czyli „Wszystko co dobre, szybko się kończy”. Przyszedł Nowy Rok i nie wiadomo, kiedy przeminął jego pierwszy miesiąc.  

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą starała się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staraliśmy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się. 

Podczas styczniowych zajęć rozmawialiśmy o srogiej zimie, która w tym roku, zdążyła już pokazać swoje dwa oblicza – groźne i to nieco łagodniejsze. Rozmawialiśmy o urokach, przyjemnościach oraz niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą zima. Ulubione zabawy zimowe, ciekawe sporty, które możemy uprawiać podczas zimy, były tematem prac plastycznych wykonywanych różnymi technikami. 

Nowy Rok i Karnawał to jednak nie wszystko. Nie zapomnieliśmy o rozmowach na tematy ważne i aktualne: wzajemnej akceptacji, pomocy w grupie, szacunku i tolerancji. 

Kraina lodu i śniegu - Antarktyda

Dzieci ze świetlicy szkolnej poznały krainę lodu i śniegu Antarktydę. Wykonały piękną makietę z bieguna południowego - igloo, pingwiny oraz kry lodowe.

 

Życzenia 

Zapraszamy do obejrzenia montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

Konkurs ZOSTAŃ MISTRZEM PIERNIKA rozstrzygnięty! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Świąteczne życzenia od klasy 2d

Konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować naszym wspaniałym uczniom, którzy bardzo zaangażowali się w udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową. Wybór nie był łatwy. Postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby:

KLASY I – III

1 miejsce Jakoniuk Maria kl.1d
2 miejsce Romanowicz Tomasz kl.2a
3 miejsce Stachowicz Olaf kl. 2b

KLASY IV-VIII
1 miejsce Drozd Monika kl.4a
2 miejsce Radzikowska Maria kl.6d
3 miejsce Bartoszewicz Igor kl.4c

Wyróżnienia otrzymują:

Nawrocki Leon kl.1c
Mikulak Filip kl.2c
Laskowski Bartosz kl.3a
Kalicka Amelia kl.4c
Cabaj Nina kl.6d
Ornowska Paulina kl.7b


Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia prac w galerii >>>

 Życzy klasa 1c 

Świąteczny projekt klasy 2a

​​​​​​​

 

Życzenia świąteczne klasy 6b

Konkurs kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim

Finał konkursu kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim (klasy 1-3)

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować naszym wspaniałym uczniom, którzy tak bardzo zaangażowali się w udział w konkursie kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim.

Zaprezentowane utwory, wykorzystane rekwizyty i stroje pozwoliły nam jeszcze bardziej wczuć się klimat Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonali zarówno piosenki, które pojawiły się podczas naszych zajęć, a także przygotowali inne, znane nam dobrze utwory w języku angielskim.

Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym talentem wokalnym oraz zdolnościami językowymi. Przedstawiamy wyniki konkursu:

1 miejsce- Antoni Miałkowski kl. 1c „We wish you a merry Christmas”

2 miejsce ex aequo- Marysia Jakoniuk kl. 1d „Silent Night” oraz Martynka Soćko kl. 2d „Mary did you know?”

3 miejsce ex aequo- Leon Nawrocki kl. 1c „Little snowflake” oraz Małgorzata Wójciuk kl. 1b „Jingle bells”.

Gratulacje dla pozostałych uczestników, którzy równie pięknie zaprezentowali się podczas konkursu:

Hania Chromińska kl. 1c, Hania Artwicht kl. 1c, Ola i Lenka Ratyńskie kl. 1c, Marysia Matysek kl. 1d, Liliana Tonkiel kl. 1d, Alicja Łuniewska kl. 1d, Olaf Stachowicz kl. 2b, Leon Herba kl. 2c, Filip Mikulak kl. 2c.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z fragmentami utworów zaprezentowanych przez naszych uczniów:

Projekt CHRISTMAS CARDS ONLINE

W ostatnich tygodniach klasy 6d i 7b pod opieką wychowawców A. Księżopolskiej i A. Michalak realizowały kolejny już projekt współpracy międzynarodowej e-Twinning "Christmas Cards Online". Celem projektu była wymiana tradycji na temat życia codziennego oraz tradycji bożonarodzeniowych z partnerami z Francji, Hiszpanii i Rumunii. Uczniowie realizowali trzy zadania:

1.Padlet z życzeniami świątecznymi oraz informacjami na temat swoich zainteresowań

2. Padlet z opisem tradycji bożonarodzeniowej w formie nagrań audio i video

​​​​​​​3. Wspólnie tworzona prezentacja multimedialna zawierająca kartki świąteczne w wersji online

Poprzez realizację projektu dowiedzieli się jak wiele ich łączy z kolegami z innych części Europy, dowiedzieli się mnóstwo informacji dotyczących spędzania Świąt w różnych kulturach jak również mieli okazję wykorzystać znajomość języka angielskiego w praktyce.

 

Bożonarodzeniowe życzenia od klasy 4a i wychowawcy

Życzenia świąteczne od wychowawców świetlicy dla Was

Mikołajkowe pozdrowienia klasy 2b

 

"Zdalna edukacja hejtu eliminacja"

Dnia 14 grudnia klasy siódme wzięły udział w projekcie  "Zdalna edukacja hejtu eliminacja".

KLASA 3 C PRZESYŁA MIKOŁAJKOWE POZDROWIENIA!!!

 

Mikołaj Dziękuję za pamięć i listy

Kartki dla medyków

Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć ZRKES wykonali kartki Bożonarodzeniowe, które zostaną przekazane siedleckim medykom w podziękowaniu za ich poświęcenie i trud podczas walki z pandemią

 

W hołdzie zmarłym Polakom

Listopad w naszej ojczyźnie, to miesiąc poświęcony pamięci o zmarłych.  Uczniowie klasy 6c i ich młodsi koledzy, chcąc oddać cześć bohaterom narodowym, wzięli udział w projekcie:  W hołdzie zmarłym Polakom.

7B i jej przyjaciele w zdalnym nauczaniu

Jednym z największych minusów zdalnego nauczania jest brak bezpośredniego kontaktu z kolegami i nauczycielami. Bywa, że siedząc przed ekranem komputera czujemy się samotni i nasze samopoczucie spada. Niektórzy jednak mają to szczęście, że nie są sami podczas lekcji i mogą liczyć na towarzystwo przyjaciela, który czasem się przytuli, czasem poliże, a czasem zje kawałek zeszytu 🙂 Mowa oczywiście o naszych zwierzakach! Podczas ostatniej godziny wychowawczej w klasie 7B zorganizowaliśmy oficjalne zapoznanie się naszych małych towarzyszy 🙂 Chomiki, króliki, koty i psy przejęły Teamsy 🙂 

Najserdeczniejsze życzenia Mikołajkowe,

Dużo uśmiechu i zdrowia życzą pedagodzy i psycholodzy 🙂

 

Misiowe święto w 1a

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia, uczniowie klasy 1 a również świętowali ten dzień.

Dzień Pluszowego Misia w klasie 1c

Od 2002roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Misie i pluszowe zabawki to nieodłączni towarzysze zabaw tych małych i tych całkiem malusich dzieci. Są one przytulankami, pocieszycielami i powiernikami sekretów. Przypomnijmy sobie jak to było jeszcze kilka latek temu...

Konkurs piosenki patriotycznej rozstrzygnięty!

Miesiąc listopad to miesiąc pamięci narodowej, w związku z tym w naszej szkole odbył się konkurs piosenki patriotycznej. Głównym celem konkursu było rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi. Była to także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych. Każdy uczestnik zaprezentował jeden utwór o treści patriotycznej. Młodzi soliści wykazali się wielkim zapałem i zaangażowaniem. Włożyli dużo trudu w przygotowanie muzyczne, interpretację utworów. Zadbali o odpowiedni strój oraz prezentację wybranych piosenek i pieśni. Oto wyniki konkursu.

Nagrodzeni:

W kategorii klas I:

  • I m. Maria Matysek z kl. 1 d za wykonanie utworu pt. „Co to jest niepodległość?”
  • II m. Maria Jakoniuk z kl. 1 d za wykonanie utworu pt. „Rozkwitały pąki białych róż”
  • III m. Justyna Łuniewska z kl. 1 d za wykonanie utworu pt. „Przybyli ułani pod okienko”

Wyróżnienie otrzymuje:

  • Liliana Tonkiel z kl. 1 d za wykonanie utworu pt. „Przybyli ułani pod okienko”

W kategorii klas II:

  • I m. ex aequo Martyna Soćko z kl. 2 d za wykonanie utworu pt. „Dziewczyna z granatem w ręce” oraz Gabriela Małycha z kl. 2 a za wykonanie utworu pt. „Rozkwitały pąki białych róż”
  • II m. Jakub Repczuk z kl. 2 c za wykonanie utworu pt. „Co to jest niepodległość”
  • III m. Justyna Dołęga z kl. 2 d za wykonanie utworu pt. „Rozkwitały pąki białych róż”

Wyróżnienie otrzymuje:

  • Jakub Kiryluk z kl. 2 d za wykonanie utworu pt. „Dziś idę walczyć mamo”

Dyplomy za udział w konkursie otrzymują:

  • Julia Niedźwiedziuk i Zofia Gozdecka z kl. 2 d za wykonanie utworu pt. „Uwierz Polsko”
  • Hanna Kowalczyk z kl. 2 d za wykonanie utworu pt. „Co to jest niepodległość?”
  • Ignacy Konaszuk i Eryk Skolimowski z kl. 2 d za wykonanie utworu pt. „Pałacyk Michla”
  • Karolina Kurowska z kl. 2 d za wykonanie utworu pt. „Piosenka młodego patrioty”


Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nagrody i dyplomy zostaną rozdane po powrocie do szkoły.

Galeria Sztuki Dzieci rusza ponownie :)

Miło jest nam poinformować, że Galeria Sztuki Dzieci rusza ponownie :) Co miesiąc będziemy publikowali tematy prac plastycznych do wykonania. Na osoby, które w ciągu roku szkolnego co miesiąc będą brały udział w konkursie czekają nagrody.
W tym miesiącu będziemy tworzyć „KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA MEDYKA”. Drodzy uczniowie, karty wykonujemy metodą dowolną, format karty również dowolny. Karty można zostawić w holu szkolnym (będzie ustawiony odpowiedni karton na pracę) ewentualnie przesłać na adres szkoły.
Kartka niech będzie podziękowaniem dla osób związanych z systemem opieki zdrowotnej walczących z chorobą COVID-19. Przed świętami Bożego Narodzenia przekażemy je do Szpitala Miejskiego w Siedlcach. Tym drobnym gestem będziemy mogli wyrazić wdzięczność za ich pracę.
Na kartki świąteczne czekamy do 16.12.2020r. Na karcie niech widnieje Wasze imię, nazwisko oraz klasa i szkoła.

Sukcesy naszych uczniów

Z wielką przyjemnością 🥰dzielimy się wspaniałą wiadomością o sukcesie uczniów naszej szkoły w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Siedlcach "Jestem bezpieczny na drodze."
W kategorii klas pierwszych:

  •  I miejsce zajął Damian Żurawski z kl. 1a, wychowawca P. Monika Kowal
  •  III miejsce - Wiktoria Chybowska z klasy 1d, wychowawca P. Magdalena Mężyńska

W kategorii klas trzecich:
 II miejsce Michał Skolimowski z klasy 3b, wychowawca P. Małgorzata Jakubowska
Nagrody, dyplomy i podziękowania przekazanie zostaną gdy tylko wrócimy do nauczania stacjonarnego.
Gratulujemy Wam sukcesu :)
Wszystkich Was, Drodzy uczniowie, zachęcamy do udziału w innych konkursach plastycznych.

21.11 to Międzynarodowy dzień życzliwości i pozdrowien

W związku z tym klasa 1C postanowiła go uczcić przesyłając pozdrowienia sobie nawzajem jak i wszystkim uczniom i nauczycielom..
W tym trudnym czasie dzieci tęsknią za sobą, za wspólnym czasem spędzonym razem..
A muzyka w tle chyba idealnie się wpasowuje...

Dni Języków Obcych dobiegają końca.

Na zakończenie przygotowaliśmy prezentację projektów plastycznych - idiomów w formie ilustrowanej oraz lapbooków dotyczących krajów europejskich.

Zapraszamy również do sprawdzenia swojej wiedzy w ostatnim już quizie, tym razem z zakresu idiomów angielskich>>>

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie w realizację projektów. Z dumą prezentowaliśmy efekty waszej kreatywności 🙂 

“Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus”

Języki obce odgrywają bardzo dużą rolę w życiu każdego człowieka. Mówi się, że znajomość  j. angielskiego jest już koniecznością, a dodatkowym atutem jest umiejętność posługiwania się innymi językami obcymi, np. j. niemieckim.
Podczas Dni Języków Obcych obchodzonych bardzo aktywnie w naszej szkole chcielibyśmy zachęcić wszystkich uczniów, a w szczególności tych najmłodszych do poznawania poprzez ruch i piosenkę drugiego języka obcego nauczanego w naszej szkole – języka niemieckiego. 
Przygotowując się do obchodów EDJO młodzież  wykazała się bardzo dużą odwagą, kreatywnością i otwartością, jak również talentem aktorskim, wokalnym i plastycznym. Gratulujemy świetnych pomysłów. 

Zachęcamy do obejrzenia części prac projektowych i wspólnej zabawy.>>>>

Poniżej przedstawiamy inne propozycje piosenek, które dostarczą wiele radości i ruchu, jak również pozwolą bardziej poznać z j. niemiecki. 

Singen Und Tanzen machen viel Spaß. Macht bitte mit!

Mamy świetnych pływaków!!

Matylda Niedziółka uczennica klasy sportowej 4c zdobyła I MIEJSCE w Otwartych Mistrzostwach Siedlec w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z wynikiem 38,54 sekund.

Również Jan Pawlak uczeń klasy 7a zajął wysokie bo III  miejsce w Otwartych Mistrzostwach Siedlec w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem klasycznym z wynikiem 41,88 sekund

GRATULUJEMY !!!

 

Dni Języków - makiety i kukiełki

Nasi uczniowie posiadają wiele nieodkrytych talentów. Dzięki zadaniom z okazji Dni Języków Obcych udaje się odkrywać kolejne niezwykle uzdolnione osoby. Dziś mamy przyjemność zaprezentować makiety budowli i kukiełki sławnych osób. Jest to tylko część prac wykonanych przez uczniów, gdyż wiele z nich znajduje się już szkole. Wszystkie, jak co roku, staną w naszej szkolnej galerii i będzie je można podziwiać na żywo po zakończeniu nauki zdalnej. Młodym architektom gratulujemy pomysłowości i kreatywności, a wszystkich zapraszamy to udziału w zadaniu konkursowym, które znajduje się w prezentacji.

Gotowanie na ekranie w języku obcym

Jednym z zadań w ramach Dni Języków Obcych było stworzenie przepisu kulinarnego. Umiejętności kulinarne, językowe i sceniczne uczniów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! Czyżbyśmy mieli w szkole następców Gordona Ramseya? 😊

Dni Języków w klasach 1-3

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również realizowali prace projektowe w ramach Dni Języków Obcych. Mieli okazję wykazać się kreatywnością, zdolnościami artystycznymi oraz scenicznymi. 

Młodzi artyści – jesteśmy z Was dumni! 
Wierzymy, że przez kolejne lata edukacji w Trójce będziecie rozwijać swoje talenty i umiejętności językowe.

Dni Języków Zabytki w Minecraft

Rozpoczynamy prezentację prac projektowych wykonanych z okazji Dni Języków Obcych. Jako pierwsze- makieta sławnego budynku w Minecraft. Wszystkim konstruktorom gratulujemy pomysłowości.
Zachęcamy do rozwiązania zadania dotyczącego zabytków, znajdującego się w prezentacji.

 

Dni Języków Obcych 16-20 listopada

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych - święta ustanowionego przez Radę Europy, w naszej szkole od kilku lat organizowane są Dni Języków Obcych. Są one okazją do promocji różnorodności językowej i kulturowej, propagowania nauki języków obcych poprzez pokazywanie korzyści płynących z ich znajomości, poszerzenia wiedzy z zakresu historii, geografii i kultury krajów Europy.

W naszej szkole Dni Języków to również sposób na rozwijanie kreatywności oraz odkrywanie i prezentacja własnych talentów poprzez projekty, które uczniowie realizują we wrześniu i październiku.
W tym tygodniu zapraszamy wszystkich do podziwiania efektów pracy naszych uczniów. Codziennie prezentowane będą prace z innej kategorii, pojawia się również konkursy i zadania dodatkowe. 
Na dobry początek zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej języków i krajów europejskich. Zachęcamy do podpisywania się z imienia i nazwiska. Najaktywniejsi uczniowie zostaną nagrodzeni na zakończenie Dni Języków!

Kahoot - nt. języków i krajów europejskich>>>>

Ogólnopolski Dzień Biblioterapii

14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Czytanie łączy”. Książki terapeutyczne określane także jako bajki – pomagajki, goszczą również na naszych bibliotecznych półkach. Są to historie niezwykłe, tak skonstruowane i napisane, by dzieci odnajdywały w nich cząstkę siebie, swoich uczuć, emocji, konkretnych problemów z którymi się borykają. Jak ogromna siła drzemie w książkach niektórych nie trzeba przekonywać, a niektórzy jeszcze tego nie odkryli ale jedno jest pewne książki łączą ludzi.

Energia, uśmiech i praca zespołowa 

Świetna praca "pierwszaczków"💚💚💚i niesamowita piosenka👌Energia, uśmiech i praca zespołowa sprawiły, że pierwsze efekty rozwijania pasji możemy już zobaczyć🤩 Nie możemy się już doczekać, aż zrobimy regularne zajęcia❤

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Z przyjemnością informujemy, że długo wyczekiwane szafki są już w szkole❣️

Zostały zamontowane i czekają na swoich użytkowników. W tym miejscu pragnę w imieniu Rady Rodziców serdecznie podziękować wszystkim 😘Rodzicom, gdyż to dzięki Wam udało się sfinalizować ten zakup. Cieszę się, że większość z Państwa, rozumiejąc sytuację i troszcząc się o bezpieczeństwo dzieci, szybko zareagowała i wsparła to ogromne przedsięwzięcie. Przydziału szafek dokonają wychowawcy klas przed powrotem dzieci do szkoły.
Przewodnicząca Rady Rodziców SP3

11 listopada klasy 4d 

11 listopada to dzień szczególny w polskiej historii. W tym roku obchodziliśmy to święto będąc w naszych domach. Klasa 4d wraz z wychowawcą uczciła to święto swoimi zdjęciami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii>>>

Sukces naszego zespołu "Pierwszaki z Trójki"

IX Ogólnopolski Konkurs Piosenki dla dzieci i młodzieży odbył się 23 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Zespół "Pierwszaki z Trójki" w składzie: Maria Jakoniuk, Maria Matysek, Maja Mika oraz Patrycja Paprocka, zajęły I miejsce w kategorii klas I-III. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć>>>>

Narodowe Święto Niepodległości

To święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 roku.
Wybór 11 listopada uzasadnione jest zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej, 10 listopada, przybył do Warszawy Józef Piłsudski. Nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.

"Mazurek Dąbrowskiego"

Ostatniego dnia w szkole, przed wprowadzeniem nauczania zdalnego, uczniowie klas I d oraz III a odśpiewali wspólnie "Mazurek Dąbrowskiego". Niech to nagranie zastąpi nam tradycyjne śpiewanie hymnu narodowego w murach szkoły.

Mamy laureatów  w Powiatowym Konkursie Plastycznym " Pocztówka - moja Niepodległa"

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Pocztówka - moja Niepodległa" został rozstrzygnięty.
Wśród 374 uczestników byli też uczniowie naszej szkoły.
Wyróżnienie otrzymali: Laskowski Bartosz kl. III a, Peryt Szymon kl. III a.
Laureatami zostali: Jakub Jankowski kl. II b, Olaf Stachowicz kl. II b.
Jesteśmy z Was bardzo dumni. 

 Medal Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 20 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach nauczyciel historii z naszej Szkoły, Pani Anna Charczuk, została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Doceniono w ten sposób jej zaangażowanie i wieloletnią pracę w krzewieniu wiedzy historycznej wśród młodzieży oraz przygotowanie wielu laureatów do konkursów z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Gratulujemy.

„Dla tych, którzy odeszli"

 Dla tych
którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze
kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
pod cmentarnym murem
i niebo jesienne
u góry

 Dla nich
harcerskie warty
i chorągiewek
gromada,
i dla nich ten dzień -
pierwszy dzień listopada.

Gellnerowa Danuta

Sleeveface – Pokaż się z książką

Październik to Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”.
Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na fotografię reklamującą książkę. Zdjęcia wykonane przez uczniów metodą sleeveface zachęcają w ciekawy i inspirujący sposób do przeczytania wybranej przez nich lektury.
Celem konkursu była szeroko pojęta promocja książki, zachęcenie do korzystania z zasobów biblioteki, rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz wyobraźni i kreatywności.
Uczniowie klas VII i VIII wykazali się pomysłowością, w oryginalny i interesujący sposób zaprezentowali ulubione powieści.
Za najlepsze prace uznano: 

  • „Pokój w kolorach szczęścia”  - Łucja Mączka, Natalia Pasek, Agnieszka Prochenka i Dawid Prochenka.
  • „Gwiazd naszych wina” – Kamila Łobesko, Maja Oknińska, Marta Jastrzębska.
  • „Był sobie pies” – Maja Lange.

Na wyróżnienie zasługują zdjęcia: „Dziewczyny z powstania” – Zofii Dmowskiej, „Ania z Zielonego Wzgórza” - Natalii Grochowskiej i Mai Lange oraz „Błahostka i Kamyk” – Antoniny Jankowskiej.
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć.  Więcej zdjęć w galerii>>>>

Znamy już wyniki konkursu „Maks Matematyczny”

W tym roku w konkursie udział wzięło 9 uczestników.

Najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskał Franciszek Radzikowski z klasy 2c, zajmując 7. miejsce w województwie oraz 14. w kraju. Jako nagrodę otrzymał bezpłatny udział w kolejnym XI konkursie Maks Matematyczny

Drugim nagrodzonym uczestnikiem jest Mikołaj Lech z klasy 2b, który zajął 20. miejsce w województwie, a w nagrodę czasopismo Logi – Mix.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w konkursie  i zachęcamy do treningu swoich umiejętności na stronie  https://mogalo.pl/zadania

Pasowanie na ucznia

13 października 2020 r. odbyło się pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.

Dzieci zaprezentowały krótkie występy artystyczne, a następnie złożyły uroczyste ślubowanie i tym samym zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3.

Bogata galeria zdjęć zapraszamy Galeria z pasowania >>>>

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Chłopców Klas 4-6

W sobotę 3 października na boisku szkolnym odbyły się zawody w piłce nożnej, które zorganizował p. Andrzej Matwiejczuk. Rywalizowały reprezentacje chłopców klas 4 - 6.

Zwyciężyła drużyna klasy 6A występująca w składzie: Marcel Postrzygacz, Krystian Troć, Mikołaj Wielogórski, Piotr Kozieł, Patryk Brzozowski, Jakub Michalak, Dawid Karczmarczyk, Jakub Sulej.
II miejsce zajęła klasa 5A  - Jakub Duszczyk, Nataniel Sosonowski, Turpal – Ali Ibragimov, Szymon Wrona, Mateusz Łupiński, Jakub Prochenka, Mikołaj Chełmniak, Daniel Prochenka.
III miejsce  - 4CDA – Dawid Chromiński, Igor Bartoszewicz, Aleksander Głuchowski, Filip Artwicht, Mikołaj Staniszewski, Igor Żero, Szymon Wrzosek, Mateusz Reczko, Sebastian Aleksejew, Paweł Matłacz, Paweł Chojecki.
IV miejsce- 6C – Bartosz Rychlik, Aleksander Ostaszewski, Marcel Brodacki, Mateusz Piechowicz, Miłosz Kowalczyk, Eryk Marciniak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!!

2 października obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W tym dniu uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie tabliczkę  mnożenia w ciekawy, niebanalny sposób. Nauczyciele podczas lekcji matematyki organizowali konkursy  i zabawy z  mnożenia.  Na tarasie  odbył się egzamin z tabliczki mnożenia. W role egzaminatorów wcielili się uczniowie z klas 4, którzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród trzecioklasistów. Za  pomyślnie zdany egzamin każdy uczeń otrzymał odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. 

„MegaMisja z fundacją Orange”

Uczniowie klasy 1d biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „MegaMisja z fundacją Orange”.  

Dzięki technologiom dzieci mogą uczyć się wielu nowych rzeczy, poznawać świat, rozwijać pasje. Często bardzo sprawnie posługują się tabletem, smartfonem i innymi sprzętami, ale techniczne umiejętności nie wystarczą, by bezpiecznie korzystać z internetu. 

Pierwszaki poznawały różne źródła informacji, jednak wiele z nich podały samodzielnie. Podkreśliliśmy, że zdobyte informacje warto sprawdzać w różnych źródłach, aby sprawdzić ich autentyczność. Dzieci wykazały się inwencją twórczą podczas malowania odpowiedzi na pytania zawarte na plakacie. Dużą radość sprawiło im odrysowywanie rówieśników na arkuszu. Czekają na kolejne przygody z bliźniakami Julką i Kubą. 

Lapbooki "Brzydkie kaczątko"

Uczniowie z klasy 2c na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej tworzyli lapbooki, w których umieszczali pliki w postaci informacji dotyczących lektury "Brzydkie kaczątko".  Znalazły się tam: metryczka lektury, plan wydarzeń, synonimy słowa smutne, przepięknie namalowane sceny z baśni, puzzle...i wiele innych ciekawostek. Dzieciom bardzo spodobała się taka forma omawiania lektury. Już myślimy o kolejnym lapbooku, tylko tym razem może o tematyce matematycznej...

Wrzesień na świetlicy

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszystkie dzieci stęskniły się za sobą nawzajem, radośnie witały się również z Paniami ze świetlicy. Po wakacjach pozostały jedynie wspomnienia. Dzieliliśmy się nimi podczas pierwszych dni września. Ciekawym opowieściom nie było końca... 

We wrześniu na świetlicy wiele się działo. Kilka chwil udało się nam uwiecznić na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia :) 

Świętowanie Dnia Kropki w klasie 2a


Klasa 2a spędziała ten dzień bardzo kreatywnie. Przy pomocy farb i własnych pomysłów uczniowie stworzyli piękne prace plastyczne pełne kolorowych kropek. Zobaczcie, jakie dzieła powstały. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

6b uczciła pamięć

Symboliczną minutą ciszy oraz zapaleniem białych i czerwonych zniczy uczniowie klasy 6B uczcili pamięć Bohaterów V i VI Brygady Wileńskiej oraz wszystkich, którzy walczyli z sowieckim agresorem.                  

 „Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie”  

George Santayana

Międzynarodowy Dzień Kropki - klasa 4d

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Klasa 4d także przyłączyła się do tego święta. 
Przedstawiamy galerię “kropkowych” prac klasy 4d. 

Międzynarodowy Dzień Kropki na świetlicy

15 września podczas zajęć w świetlicy szkolnej wspólnie celebrowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Świetliczaki miały okazję poznać historię związaną z tym świętem oraz wspólnie wykonać kropkową foto ramkę.

Nowy rok szkolny już rozpoczęty


1 września 2020r. uroczyście rozpoczął się rok szkolny. To  ważny dzień szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły - uczniów klas pierwszych. W Szkole Podstawowej nr 3 powitali ich serdecznie wychowawcy, nauczyciele wspierający. Mimo, że nie było uroczystej akademii w sali gimnastycznej Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Kupiński przywitał naszych nowych uczniów. Spotkała  się  z nimi  też kadra terapeutów. Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe klasowe zdjęcia, a następnie uczniowie i rodzice udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.  życzymy wszystkim owocnej pracy w nowym roku szkolnym

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć