Wydarzenia roku szkolnego 2012/2013

Witajcie w szkole :)

Dnia 3 września 2012 roku miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2012/2013 w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Tadeusza Kościuszki. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego. Następnie uczniowie udali się do szkoły, gdzie o 9.30 odbyła się akademia w sali gimnastycznej. Pan dyrektor odczytał wszystkim zgromadzonym list od prezydenta naszego miasta. Wysłuchaliśmy także piosenek oraz obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez młodzież ze starszych klas. Później otrzymaliśmy nowe legitymacje szkolne, które osobiście wręczył nam pan dyrektor. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami i odebrali przygotowane dla nich plany lekcji.

Międzynarodowy Dzień Filcu już za nami.

W dniu 4.10.2012 obchodziliśmy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Międzynarodowy Dzień Filcu. Tematem zaproponowanym przez Międzynarodową Organizację Filcarzy był Ogień. O pomoc w opracowaniu projektu poprosiłam Natalię z klasy 3g. Natalia zgodnie z moimi sugestiami naszkicowała nam obraz w czterech częściach. Było to nie lada wyzwanie, gdyż mimo kilku lat pracy z wełną po raz pierwszy realizowałam taki projekt. W zasadzie powinnam napisać, że zrealizowali go uczniowie, pani Edyta Burska oraz mama Patrycji Pachuty pani Maria. Ja służyłam radą i pomocą. Mimo obaw o to, że poszczególne części nie będą do siebie pasowały, wszystko udało się wyśmienicie. W końcówce pracy wsparła nas autorka obrazu, która poprawiła rysy twarzy.

Oprócz obrazu uczniowie i nauczyciele tworzyli kwiaty, kulki, dredy. Chłopcom najbardziej podobała się gręplarka, którą z dużą pieczołowitością czesali wełnę i tworzyli jej nowe kolory. Mam nadzieję, że takie spotkania w przyjaznej, twórczej atmosferze uda nam się zorganizować niejednokrotnie. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę przy projekcie. 

Ewa Wasążnik opiekun Koła Rękodzieła Artystycznego

Profilaktycznie przez sztukę ulicy.

W dniu 6 października 2012 r. (sobota) grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Warszawskiej Nocy Profilaktyki - pilotażu projektu planowanego do realizacji od 2013 roku na terenie całego kraju w oparciu o współpracę z lokalnym samorządem. Pomysł jest wzorowany na powodzeniu i społecznej akceptacji Nocy Muzeów, która z pomysłu grupy entuzjastów przekształciła się w masowe, ogólnopolskie wydarzenie kulturalne. Wzorując się na tym doświadczeniu organizatorzy proponują pilotażowe przeprowadzenie interaktywnych działań profilaktycznych w jednym czasie i miejscu (Plac Bankowy w Warszawie) w sposób atrakcyjny, dynamiczny i innowacyjny, oparty na profilaktyce rówieśniczej.

W początkowo pochmurny dzień Plac Bankowy w Warszawie zapełnił się młodzieżą z całej Polski, działającą w Programie Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Wybuchy radości podczas powitań dawno nie widzianych znajomych oraz ciekawość tego, co przyniesie dzień przyćmiły nieśmiałość. Setki młodych rąk pod kierownictwem Szefa Akcji insp. Grzegorza Jacha oraz liderów Programu PaT z całego kraju wkrótce ozdobiły Plac Bankowy banerami, plakatami, wszędzie trwały próby do happeningów przy pomnikach Juliusza Słowackiego, Stefana Starzyńskiego, spektakli, słychać było muzykę i śpiew towarzyszące próbom przygotowujących się do koncertu wokalistów pod kierownictwem Roberta Osama i Katarzyny Idzikowskiej, wybuchy śmiechu i radosne okrzyki. Towarzyszyli temu zatrzymujący się zdumieni przechodnie.

Oficjalny start Warszawskiej Nocy Profilaktyki poprzedził koncert orkiestry Komendy Stołecznej Policji. Noc Profilaktyki otwierali m.in.: Tadeusz Sławecki (wiceminister Edukacji Narodowej), Marek Michalak (Rzecznik Praw Dziecka), insp. Arkadiusz Letkiewicz (zastępca Komendanta Głównego Policji), Elżbieta Rusiniak (MSW, koordynator Rządowego programu „Razem bezpieczniej”) Jacek Kozłowski (Wojewoda Mazowiecki),Włodzimierz Paszyński (wiceprezydent Warszawy), prof. dr hab. Marek Konopczyński (rektor Pedagogium WSNS), Mariusz Dobijański (mazowiecki Wicekurator Oświaty), mł. insp. Piotr Idzikowski (przedstawiciel Komendanta Stołecznego Policji).

Wśród bogatej oferty atrakcji przygotowanych na ten dzień o zmierzchu swoje miejsce znalazł spektakl teatru ulicy „ODLOT!” zagrany między innymi przez uczniów naszego gimnazjum skupionych w Teatrze PRZEDSIONEK, którzy zagrali u boku aktorów Teatru FANUM, liderów Programu PaT z wielu miast oraz PaTowiczów z całej Polski. Spektakl „ODLOT!” jest to opowieść o młodym człowieku, który na płaszczyźnie duchowej oraz w świecie rzeczywistym toczy walkę pomiędzy życiową drogą dobra lub zła. Pomimo tego, że jego droga w spektaklu kończy się tragicznie - wyborem oferowanych mu przez zło narkotyków i jego śmiercią, to widz postawiony zostaje przed pytaniem, jaką drogę wybierze kolejna bohaterka, która w końcowej scenie staje przed wyborem podobnej ścieżki. Widowisko oparte na ruchu i towarzyszącej mu muzyce wyreżyserował autor scenariusza, absolwent naszej szkoły Hubert Prekurat, który od początku istnienia Teatru FANUM prowadzi grupę pod względem reżyserskim. Opiekę nad grupą sprawuje Magdalena Andrzejczyk.

Tekst: 
Magdalena Andrzejczyk (Koordynator Ogólnopolskiego Programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Hubert Prekurat (Krajowy Koordynator Liderów Ogólnopolskiego Programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”)

Zdjęcia:
Krzysztof Pawelec, Monika Kaiser-Maciejczak, Grzegorz Utnik, Grzegorz Kufel.

Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 8 października odbyły się otrzęsiny przygotowane przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani Izabeli Szostak W tym roku przebiegały one pod hasłem PG3 = Hogwart. Od rana nasze gimnazjum zmieniło się więc w szkołę magii.

Z każdej pierwszej klasy przynajmniej dwie osoby przebrały się za postaci z książek J. K. Rowling. Na sali znaleźli się m.in. Harry, Harmiona, Ron, oraz Bellatrix. Wszystkie klasy zaprezentowały swoje herby oraz hasła. Potem odbył się konkurs na dekorowanie mioteł. Uczniowie mieli na to tylko 5 minut. Następnie wychowawczynie ćwiczyły swoje umiejętności latania na miotle. Wszystkie zdały ten egzamin celująco.

W quizie na temat „Harrego Pottera” uczniowie wykazali się wiedzą o Hogwarcie. Później reprezentanci każdej z klas, motywowani magicznym eliksirem, musieli wykonać zadanie przydzielone im przez Voldemorta.

Poszczególne konkurencje pozwoliły uczniom, nie tylko zintegrować się, ale również świetnie się bawić. Wszystkie klasy pierwsze zaprezentowały się rewelacyjnie. Najwięcej punktów uzyskała klasa 1b i 1e, II miejsce zdobyła klasa 1d, a III klasa 1g.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

XIV Festiwal Kultury i Sztuki w SIEDLCACH

20 października na XIV Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbywał się w Sali Podlasie Miejskiego Ośrodku Kultury wystąpili uczniowie naszego gimnazjum: Alicja Artych, Magdalena Cieloch, Daria Dobrowolska, Aneta Litwińska, Joanna Męczyńska, Agata Popek, Joanna Rostkowska, Weronika Sołowińska, Piotr Borkowski, Jakub Patoleta, Maciej Szabłowski i Jakub Żuk.

Zaprezentowali oni program artystyczny pod tytułem „Tak jak to aranżowała Pani Adela,” przygotowany pod kierunkiem p. M. Popek, p. B. Popek i p. M. Korytowskiej.

Występy młodzieży poprzedził wykład dr Marii Obrębskiej z instytutu Biologii UPH, w czasie którego przybliżyła ona zebranym postać Adeli Klain - wieloletniej nauczycielki Szkoły Powszechnej nr 3 oraz założycielki Koła Miłośników Przyrody w tejże szkole.

Dzień Języków Obcych 2012

II Szkolny Turniej Szachowy

26.10.2012 r. w naszym gimnazjum odbył się II Szkolny Turniej Szachowy. Zawody miały na celu wyłonienie najlepszego szachisty w naszym gimnazjum. Mistrzem szkoły po raz drugi z rzędu został Robert LipińskiII miejsce zajęła Joanna Męczyńska, a III miejsce Damian Niedziółka. Tuż za podium uplasował się Piotr Dzido, który zajął IV miejsce. Każdy z zawodników mógł sprawdzić swoje umiejętności, mile spędzić wolny czas i przy okazji dobrze się bawić. Głównym założeniem organizowanego turnieju jest popularyzacja sportu szachowego wśród młodzieży naszej szkoły. Organizatorem turnieju był p. Michał Hryciuk -opiekun koła szachowego.

Delegacja uczniów i nauczycieli z Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie

 Od 8 do 11 listopada 2012 r. gościliśmy w naszej szkole delegację uczniów i nauczycieli z Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie.

W czwartek, po przyjeździe do Siedlec, goście z Litwy zostali serdecznie powitani przez dyrekcję i samorząd szkolny. Następnie nasi uczniowie, aby stworzyć miłą atmosferę, zaprosili przybyłych na występ kabaretu. Po kolacji młodzież i ich opiekunowie udali się na odpoczynek.

Piątek był dniem pełnym wrażeń. Rano odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Później nasi goście uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych i spotkaniach z rówieśnikami. Po południu z niecierpliwością oczekiwaliśmy na występy artystów z Wileńszczyzny. Zaprezentowali oni ludowe tańce i piosenki, dzięki którym mogliśmy się przekonać jak blisko związani są z Polską.

Około dwudziestej, wspólnie z młodzieżą z Litwy uczestniczyliśmy w wieczornicy harcerskiej. Przy tej okazji lepiej poznaliśmy się i zintegrowaliśmy. Wieczór był bardzo udany.

W sobotę pogoda dopisywała, więc uczniowie naszego gimnazjum mogli pokazać gościom miasto. Wieczorem wzięli udział w Jubileuszowym Koncercie Zespołu Caro Dance w sali Centrum Kultury i Sztuki.

11 listopada wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i miejskich obchodach Święta Niepodległości. O godzinie 14.00 zespół „Jutrzenka”, "Kapela Podwileńska" oraz chór „Weteranów Wileńszczyzny” zaprezentował się mieszkańcom Siedlec w sali widowiskowej Podlasie. Ich występ wywarł ogromne wrażenie na publiczności i został nagrodzony owacjami.

W niedzielę nasi goście musieli niestety wracać. Była to niezapomniana wizyta, dzięki której mogliśmy lepiej poznać tradycje i kulturę naszych rodaków żyjących na Litwie.

Występy naszych gości dla uczniów

Dzień Niepodległości

Wigilia w Naszej Szkole

Rocznica Powstania Styczniowego

Warsztaty taneczne w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

W ostatnim tygodniu przed świętami po raz piąty odbyły się warsztaty taneczne w „Reymontówce”. Uczniowie pod kierunkiem Anny Jaroszyńskiej i Marzeny Tymińskiej poznawali kroki i układy taneczne tańców latynoamerykańskich cha-chy i jiva. Tańce będą prezentowane podczas projektu szkolnego w dniu 24 stycznia. Zimowa aura dodawała uroku przepięknej scenerii dworku.Po kilkugodzinnej próbie tańca młodzież chętnie podziwiała uroki okolicy. Korzystając z obfitego opadu śniegu odbyliśmy bitwę „na śnieżki”i zmęczeni, ale wzbogaceni przeżyciami udaliśmy się na nocleg.

Interdyscyplinarny Projekt ENIGMA

"Nazywam się miliard"

W walentynki kobiety na całym świecie wyszły na ulice i zatańczyły w ramach akcji Nazywam się Miliard - ponieważ miliard kobiet na naszej planecie padło ofiarą przemocy.

W akcję w naszym mieście zaangażowała się płeć piękna naszej szkoły: uczennice, nauczycielki oraz rodzice i inne osoby z naszego miasta.

Przygotowania do akcji trwały przez całe ferie. Spotkania odbywały się w sali gimnastycznej naszego gimnazjum.

Głównymi organizatorkami akcji w naszym mieście były p. Iwona Bobryk, p. Marta Pawlak oraz p. Urszula Borkowska.

Finał akcji miał miejsce na placu gen. Józefa Sikorskiego o godzinie 17.00.

Wszystkim uczestnikom i tym którzy wsparli akcję: Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, p. Adamowi Bobrykowi, Policji Siedleckiej, Firmie Oświetleniowej "Asaj" szczególnie p. Marcinowi Rerpczukowi, mediom lokalnym, p. Andrzejowi Nasiłowskiemu a przede wszystkim naszemu panu dyrektorowi Dariuszowi Kupińskiemu, który wspierał naszą akcję czynem i duchem serdecznie dziękujemy.

Wolontariusze w Dmu nad Stawami

W naszej szkole działa 10-osobowa grupa wolontariuszy, która w soboty odwiedza pensjonariuszy Domu nad Stawami. 24 lutego uczniowie spotkali się z mieszkańcami i zaproponowali robienie serwetek z farbowanej wełny. Zajęcie to bardzo spodobało się starszym osobom. Chłopcy i dziewczęta pomagali wszystkim w razie trudności w wykonywaniu robótek. Starsi ludzie z przyjemnością rozmawiali z młodzieżą. Dwie godziny minęły bardzo szybko, a każdy ma na pamiątkę własne dzieło z wełny.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Garnizonowym, odprawiona w intencji niepodległościowego podziemia. Następnie złożono wiązanki kwiatów pod Pomnikiem V i VI Wileńskiej Brygady AK na Skwerze Wileńskim. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. W dalszej części obchodów złożono wieńce pod tablicą „Szesnastu” znajdującej się na budynku przy ul. Piłsudskiego 4, która upamiętnia pomordowanych w nocy z 12/13 kwietnia 1945 roku działaczy podziemia.

Teatr Przedsionek - Wdowy

Przypadający 8 marca Dzień Kobiet pracownicy naszej szkoły uczcili w sposób wyjątkowy. Święto to upłynęło mianowicie w towarzystwie Melpomene – muzy teatru. Panie pracujące w naszej szkole działające od kilku miesięcy w Teatrze PRZEDSIONEK, prowadzonym przez Teatr FANUM, przygotowały dla swoich koleżanek (i kolegów) spektakl – niespodziankę. Widzowie zgromadzeni liczne w świetlicy szkolnej mogli zobaczyć „Wdowy” wg Sławomira Mrożka.
W spektaklu w reżyserii absolwenta naszego gimnazjum, założyciela i reżysera Teatru FANUM - Huberta Prekurata, brawurowo zagrały panie: Urszula Borkowska, Agnieszka Majewska, Magdalena Andrzejczyk, oraz Agnieszka Księżopolska. Spektakl spotkał się z żywą i bardzo przychylną reakcją publiczności rozbawionej humorem sytuacyjnym czarnej komedii Sławomira Mrożka. Podczas spektaklu wielokrotnie rozbrzmiewały wybuchy śmiechu. 
Podczas pracy nad spektaklem Teatr PRZEDSIONEK był aktywnie wspierany pod względem artystycznym przez Teatr FANUM i osoby z nim współpracujące. Autorem scenografii jest Elżbieta Szajko, natomiast muzykę skomponował Bartłomiej Kowalski, zaś afisz do spektaklu zaprojektowała Aleksandra Krzysztoń.

Tekst: Magdalena Andrzejczyk, opiekun Teatru FANUM

Kabaret uczniowski na dzień kobiet „…czym by bez nich był ten świat…”

Samorząd Szkolny z okazji Dnia Kobiet przygotował kabaret pt.: „ Baby, ach te baby ”. Swoje zdolności aktorskie zaprezentowali uczniowie z klasy III a. Skecze z przymrużeniem oka przedstawiały damsko - męski świat.

Dzień kropek i kokardek w naszej szkole

Dzień Teatru

 Dnia 27 marca 2013 roku w naszej szkole obchodzilśmy Dzień Teatru.  Na górnym korytarzu została przygotowana prezentacja postaci aktorów teatralnych i telewizyjnych. Krótka relacja fotograficzna.

Egzaminy gimnazjalne

Tegoroczne egzaminy gimnazjalne już za nami. Przygotowania do nich trwały długo, a czas ich trwania dla wielu z nas był stresującym przeżyciem. Mimo to.. pomiędzy poszczególnymi częściami egzaminu znaleźliśmy chwilę na uwiecznienie siebie i swoich kolegów na zdjęciach.

222 rocznica - uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początku uroczystości głos zabrał pan dyrektor D. Kupiński, który uświadomił uczniom czym jest współczesny patriotyzm. Następnie obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy 3g pod kierunkiem p. A. Jaroszyńskiej i p. V. Nasiłowskiej. Wystąpił także chór szkolny, w wykonaniu którego usłyszeliśmy takie piosenki jak: „Polonez 3 Maja”, „Ojczyzna” oraz „Nadzieja”.

Miejskie uroczystości rocznicowe odbyły się 3 maja. Wzięła w nich udział liczna grupa uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum.
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą w siedleckiej katedrze odprawił biskup Zbigniew Kiernikowski. Następnie w kolumnie prowadzonej przez Orkiestrę Wojskową udano się na Skwer Kościuszki. Trębacz z wieży ratuszowej odegrał hejnał „Witaj majowa jutrzenko”, a następnie głos zabrał Prezydent Miasta - p. Wojciech Kudelski. Po przemówieniu, pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki wieńce i wiązanki kwiatów złożyły władze samorządowe, przedstawiciele środowisk kombatanckich, instytucji, organizacji społecznych, szkół i uczelni wyższych. Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zakończył koncert w wykonaniu Orkiestry Garnizonowej Miasta Siedlce.

Szkolny Turniej Piłki Stołowej

 26.04.2013r. w naszym gimnazjum odbył się turniej piłki stołowej tzw. "piłkarzyki".
W zawodach wzięło udział 9 klas (1a, 1c, 2a, 2b, 2c, 2e, 2g, 3e, 3g). Każda klasa mogła wystawić drużynę składającą się z dwóch zawodników. Po pasjonującym finale I miejsce zajęła klasa 2a, którą reprezentowali Adrianna Szymaniuk i Rafał Troć. II miejsce zajęła klasa 2c - Katarzyna Gołęgowska i Damian Niedziółka. Natomiast III miejsce zajęła klasa 2g - Patrycja Hałucha i Konrad Wielgosz. Każdy z zawodników mógł sprawdzić swoje umiejętności i przy okazji dobrze się bawić. Organizatorem turnieju był p. Michał Hryciuk.

Serdecznie gratulujemy!!

VI Jarmark św. Stanisława

W dniach od 10 do 11 maja już po raz szósty odbywał się Siedlecki Jarmark Św. Stanisława. Ta impreza o charakterze targowo - wystawienniczym cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Siedlec jak i okolic.

Pierwszego dnia, jak co roku podczas Targów Edukacyjnych placówki oświatowe prezentowały swój dorobek i ofertę edukacyjną. W naszym namiocie wystawione zostały najcenniejsze puchary, statuetki oraz kroniki. Można było również zapoznać się kołami zainteresowań działającymi w PG nr 3, zajęciami pozalekcyjnymi oraz projektami realizowanymi na terenie szkoły.

Nasza szkoła miała też możliwość zaprezentowania się na scenie. Wystąpił zespół wokalno -taneczny w składzie: Agata Popek, Daria Dobrowolska, Agnieszka Skup, Adrianna Medak, Małgorzata Lech, Magdalena Szyszkowska, Artur Owsianko, Michał Urban i Maciej Kowalczyk.

Dnia 23 stycznia 2014 odbył się kolejny finał Projektu Zdrowie.

Celem tego projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia, zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa związane z używkami i nieprawidłowym odżywianiem, zwrócenie uwagi na aktywne spędzanie wolnego czasu. Uczniowie klas I – III przez dwa miesiące wykonywali przydzielone im zadania: plakaty, prezentacje multimedialne, zawody sportowe i fitness, zdjęcia oraz filmy. Efekty tych działań oceniali nauczyciele, przyznając punkty wg. schematu:

  • Plakaty 10 pkt – p. M. Popek
  • Prezentacje multimedialne 20 pkt – p. U. Borkowska i p. D. Kozioł
  • Autorefleksja 10 pkt – p. D. Gajewska i p. E. Burska
  • Zawody BOCCIA 10 pkt – p. M. Miatkowski
  • Pokaz fitness 10 pkt – p. A. Arciuch i p. A. Szyszkowska
  • Taniec towarzyski 10 pkt – p. M. Pawlak
  • Zdjęcia i film 20 pkt – p. J. Grudziński

Zestawienie wyników Projektu Zdrowie r.szk. 2013/2014

Klasy I – do uzyskania miały 40 pkt

  • I A – 30 pkt
  • I B – 32 pkt
  • I C – 6 pkt
  • I D – 33 pkt
  • I E – 10 pkt
  • I F – 26 pkt

Klasy II – do uzyskania miały 50 pkt

  • II A – 29 pkt
  • II B – 20 pkt
  • II C – 48 pkt
  • II D – 31 pkt
  • II E – 14 pkt
  • II F – 21 pkt
  • II G – 32 pkt

Klasy III – do uzyskania miały 30 pkt

  • III A – 19 pkt
  • III B – 16 pkt
  • III C – 16 pkt
  • III D – 22 pkt
  • III E – 21 pkt
  • III F – 19 pkt
  • III G – 13 pkt

PODSUMOWANIE

KL I KL II KL III
miejsce I– kl I D
miejsce II – kl I B
miejsce III – kl I A
miejsce I – kl II C
miejsce II – kl II G
miejsce III – kl II D
miejsce I – kl III D
miejsce II – kl III E
miejsce III – kl III A oraz kl III F

O godzinie 9 w sali gimnastycznej zaprezentowali się zwycięzcy poszczególnych kategorii. Indywidualne wyróżnienia otrzymali uczniowie:

  • Martyna Zdanowska kl I A oraz Weronika Vodickowa kl I D – za wykonanie prezentacji multimedialnej
  • Korneliusz Kochan kl II G – za wykonanie plakatu
  • Izabela Suplewska kl III B – za napisanie autorefleksji na temat „Dbanie o zdrowie nie jest trudne”.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom.

Badanie ekosystemu zalewu siedleckiego

Dnia 15 maja uczennice naszej szkoły D. Królikowska, D. Paskudzka, M. Miłobędzka, N. Kubiak pod opieką U. Borkowskiej wzięły udział w warsztatach „Badanie ekosystemu zalewu siedleckiego”. Zajęcia te zostały przygotowane przez metodyka biologii p. Agnieszkę Sempruch, a poprowadziła je p. Małgorzata Strzałek z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska.

Podczas zajęć uczestnicy korzystając z klucza do oznaczania roślin wodnych i nadwodnych rozpoznawali roślinność naszego zalewu a także pobrana została próbka wody, którą uczennice oglądały pod mikroskopem rozpoznając występujące tam mikroorganizmy.

Ten rodzaj zajęć bardzo podobał się uczennicom, były zainteresowane i zaangażowane.

Bardzo dziękujemy p. Agnieszce Sempruch oraz p. Małgorzacie Strzałek za interesujące warsztaty.

Ostatni egzamin na kartę motorowerową

W dniu 24 października 2012 r. odbył się egzamin praktyczny na kartę motorowerową. Wcześniej zdaliśmy egzamin teoretyczny w szkole u p. Tadeusza Kośmidra i p. Marka Madziar, a następnie pod opieką tych nauczycieli poszliśmy na plac manewrowy szkoły jazdy „Wałowa”.

Egzamin z jazdy przeprowadzał policjant siedleckiej drogówki p. Janusz Cabaj. Z naszej szkoły przystąpiło do niego ponad 30 osób. Manewry na placu nie sprawiały większej trudności, nieliczni mieli problemy z "ósemką". Nie obyło się również bez drobnych potknięć. Większość osób przystępujących do egzaminu zdała go, a nieliczni, którym się to nie udało mieli przygotować się do egzaminu poprawkowego.

Delegacja naszych uczniów na Litwie

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Gimnazjum nr 1 im. K. Parczewskiego w Niemenczynie. W dniach 4-7 maja odbyła się wycieczka na Litwę,. Już pierwszego dnia po przybyciu na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie Wilna. Podziwialiśmy jego piękną panoramę z Góry Trzech Krzyży. Przeszliśmy się malowniczymi ulicami miasta, obserwując różnice kulturowe. Mieliśmy też okazję obejrzeć wiele cudownych kościołów, które są wspaniałą lekcją historii, gdyż pokazują przeróżne style w architekturze i sztuce. Drugiego dnia pojechaliśmy do Niemenczyna, gdzie obejrzeliśmy występy zespołów tanecznych i wokalnych, przygotowane z okazji Dnia Matki. Na scenie zaprezentowała się także uczennica naszej szkoły Agnieszka Skup. Wieczorem udaliśmy się do galerii Akropolis, gdzie wesoło spędziliśmy wolny czas.

Trzeciego dnia gościliśmy w gimnazjum w Niemenczynie. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci przez uczniów i nauczycieli. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Szczególnie podobały się nam lekcje języka litewskiego.

Po powrocie do Wilna udaliśmy się na Cmentarz Rossy. Później zwiedziliśmy Uniwersytet Wileński i celę Konrada z trzeciej części „Dziadów”. Po południu wjechaliśmy na 190 metr wieży telewizyjnej, gdzie zachwycaliśmy się roztaczającymi się stamtąd widokami. Wieczór ponownie spędziliśmy w Akropolis. Ostatniego dnia przespacerowaliśmy się z Domu Polskiego do centrum miasta. Po raz ostatni podziwialiśmy Starówkę, na dłużej zatrzymaliśmy się też pod pomnikiem Adama Mickiewicza.

Około godziny 11.00 musieliśmy pożegnać Wilno. W drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek w Trokach i w miejscowej gospodzie spróbowaliśmy litewskiego specjału - kibinów.

Do domu powróciliśmy około godziny 22.00. Wyjazd na Wileńszczyznę przyczynił się do lepszego poznania piękna ojczyzny Mickiewicza i Miłosza oraz prezentacji osiągnięć artystycznych uczniów naszego Gimnazjum.

II Gimnazjalny Piknik Integracyjny 3 czerwca 2013 r.

W poniedziałek 3 czerwca w naszej szkole odbył się piknik integracyjny. Tego dnia uczniowie i nauczyciele brali udział w różnych konkurencjach: sportowych, warsztatach plastycznych, turnieju "Kocham Cię Szkoło", harcerskiej grze terenowej, szkolnym meczu piłkarzyków oraz II Szkolnym Przeglądzie Talentów.  Zabawa była wspaniała.

Bal III klas

Zielona Szkoła - Słowacki Raj 5-9 czerwca 2013 r.

Zakończenie klas III

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć