• Wycieczka do Zamościa i Roztoczańskiego Parku Narodowego

  W dniach 13 i 14 maja klasa 4d razem z klasami: 4b i 5b oraz opiekunami, pojechała na wycieczkę do Zamościa. Pod szkołą zebraliśmy się o 7.00 spod naszej szkoły wyjechaliśmy o 7.30. Podróż trwała 4 godziny, ale była bardzo fajna. O 12.30 byliśmy w Zoo w Zamościu, tam dowiedzieliśmy się jakie jest przystosowanie zwierząt do życia w naturze i zwiedzaliśmy ogród zoologiczny. Około godziny 15.00 przejechaliśmy na Stare Miasto w Zamościu, tam zwiedzaliśmy i graliśmy w grę miejską. O godzinie 18.00 przejechaliśmy do punktu noclegowego. Tam zjedliśmy kolacje i poszliśmy do swoich pokoi przebrać się w cieplejsze ubrania, ponieważ szliśmy jeszcze na ognisko. Na śniadanie zeszliśmy o 8.00. O 9.30 spotkaliśmy się z przewodnikiem, razem pojechaliśmy do Zagrody Guciów, która mieści się w Zwierzyńcu w tej wsi kiedyś mieściła się letnia rezydencja Zamoyskich. W zagrodzie degustowaliśmy podpłomyki i zwiedzaliśmy starodawną zagrodę wiejską. Potem pojechaliśmy do muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego, tam w wielkich ciemnych salach oglądaliśmy dioramy, które opisywał nam Audio przewodnik. Po atrakcjach w muzeum poszliśmy piechotą na Bukową Górę, gdy doszliśmy na szczyt oglądaliśmy przepiękne widoki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na McDonalda. Do Siedlec wróciliśmy o godzinie 23.15, wycieczka podobała się wielu osobom wszyscy mamy nadzieję, że takich wycieczek będzie więcej.

 • Konkurs na najlepszego czytelnika roku szkolnego 2023/2024 został rozstrzygnięty.

  Konkurs na najlepszego czytelnika roku szkolnego 2023/2024 został rozstrzygnięty.

  Celem  konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów,  wyrabianie nawyku systematycznego czytania, promocja książki oraz zachęcenie do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej. Ocenie podlegała: aktywność i kultura czytelnicza, terminowość oddawania książek,  dbałość o wypożyczone książki i kultura zachowania na terenie  biblioteki.

  W kategorii klas I-III najwięcej książek przeczytali:

  📚 Gabriel Boruta 2c   - 92

  📚 Patrycja Ozygała 2b – 88

  📚 Natalia  Prokurat 3c – 84

  📚 Zofia Zdunek  3c - 55

  📚 Gabriela Szewczyk 1b -52

  W kategorii klas IV-VIII najlepszymi czytelnikami okazali się:
  📚 Krystian Onufrzak 4b - 96

  📚 Joanna Komorowska 4a - 90

  📚 Wiktoria Chybowska 4d -39

  📚 Alicja Łuniewska 4d - 39

  📚 Gabriel Sawicki 5a -37

   

 • Maj w świetlicy

  Maj w świetlicy upłynął nam bardzo aktywnie i słonecznie. Korzystając z pięknej pogody staraliśmy się jak najwięcej czasu przebywać na dworze. Wiele pozytywnych emocji dostarczyły nam zajęcia w plenerze. Odpoczywaliśmy na zielonej trawce, rysowaliśmy kredą, skakaliśmy przez skakankę, graliśmy w klasy i gumę, biegaliśmy i cieszyliśmy się swoim towarzystwem. Na szkolnym boisku rozgrywaliśmy świetlicowe mecze w piłkę nożną. Wiele majowych zajęć i aktywności poświęciliśmy przyrodzie. O wiośnie i przeżyciach związanych z jej pięknymi obliczami mogliśmy długo opowiadać. Nasz zachwyt wyrażaliśmy w słowach i w pracach plastycznych. W sali i na korytarzu pojawiły się najnowsze prace naszych świetliczaków. Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o jednym z najważniejszych dni w roku, czyli ,,Dniu Mamy”. Dzieci z tej okazji przygotowały wspaniałe laurki oraz lapbooki dla swoich mam. W wolnym czasie graliśmy w gry planszowe, układaliśmy puzzle w grupie oraz z różnych klocków tworzyliśmy przestrzenne konstrukcje. Nie zabrakło też zabaw muzyczno – ruchowych, wspólnego śpiewania i swobodnych prób choreograficznych przy dźwiękach ulubionych piosenek. 
  Zapraszamy do galerii zdjęć 😊

 • 1 czerwca - Dzień Dziecka

  1 czerwca - Dzień Dziecka
  Dzieci są jak motyle na wietrze.
  Niektóre potrafią latać wyżej niż inne,
  ale każde z nich lata najlepiej jak potrafi.
  Po co więc je porównywać?
  Każde z nich jest inne.
  Każde jest wyjątkowe.
  Każde jest piękne!
  Spełnienia marzeń każdemu dziecku!
 • Mama ❤️

  Miłość matczyna to miłość zdolna do największych poświęceń.
  Matka zrozumie, wybaczy, przytuli do serca.
  Dzień Matki jest wspaniałą okazją
  do podarowania Mamie pięknego bukietu kwiatów,
  kartki z magicznym słowem "dziękuję",
  do wyrażenia naszej wdzięczności i miłości.
  Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia,
  wielu powodów do radości i spełnienia marzeń.

 • ❤️❤️ Mamy SREBRO ❤️❤️

  "Cool Dance" wytańczył fantastyczne 2 miejsce w XXII Regionalnym Przeglądzie Tanecznym w Borkach Wyrkach. Nasi tancerze rywalizowali z formacjami tanecznymi z ośrodków kultury oraz prywatnych szkół tańca z: Mińska Mazowieciego, Sokołowa, Węgrowa, Wodyń oraz wielu innych. Nasza szkoła uplasowała się na najwyższym miejscu, jeżeli chodzi o szkoły państwowe biorące udział w konkursie z całego regionu. Jest to dla nas wielkie ZWYCIĘSTWO. Nasi tancerze byli NAJMŁODSI w swojej kategorii 8 - 12 lat, tym bardziej wielkie brawa!!! Opiekunami tej cudownej grupy są p. Anna Kruk i p. Monika Kowal.

 • II Międzyszkolne Dyktando z języka angielskiego

  II Międzyszkolne Dyktando z języka angielskiego

  23 maja nasza szkoła już po raz drugi gościła w swoich murach uczestników Międzyszkolnego Dyktanda z języka angielskiego dla uczniów I etapu edukacyjnego. 18 uczniów klas drugich i trzecich z 9 siedleckich szkół podstawowych zmierzyło się z dyktandem przygotowanym przez p. Agatę Michalak i Katarzynę Lichograj. Wszyscy młodzi angliści wykazali się świetną znajomością języka angielskiego, walka była niezwykle zacięta. Z przyjemnością informujemy o wynikach: 
  - 1 miejsce - Wiktoria Wierzbicka Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siedlcach
  - 2 miejsce - Adrian Maciejewski - Szkoła Podstawowa Nr 6 w Siedlcach
  - 3 miejsce - Mikołaj Stański - Szkoła Podstawowa Nr 7 w Siedlcach

  Serdecznie dziękujemy głównemu sponsorowi konkursu - Szkole Języków Obcych EUROSCHOOL za ufundowanie atrakcyjnych nagród w postaci voucherów na kursy nauki języków obcych. Dziękujemy również kinu HELIOS w Siedlcach i Wydawnictwu Macmillan za udzielone wsparcie.

 • Sukcesy naszych uczennic

  W ramach XXVIII FTDiM organizowanego przez MOK w Siedlcach został rozstrzygnięty konkurs poetycki dla uczniów klas V - VIII w kategorii Twórczość literacka.
  Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczennic:

  • II miejsce - Ewa Szczygieł - klasa 7 c
  • Wyróżnienie - Martyna Laprus - klasa 6 c

  Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy, pozostałym uczniom, którzy wzięli w nim udział w dziękujemy za aktywność twórczą. Wszystkim poetkom i poetom z naszej szkoły życzymy natchnienia. Szukajcie go na wakacyjnych szlakach, by w przyszłym roku szkolnym znowu wziąć udział w literackich spotkaniach. 
  Polonistki

 • Szkolna uroczystość z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja!

  30 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 3 A zorganizowali akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W przystępny sposób przedstawili koleżankom i kolegom z edukacji wczesnoszkolnej to jakże ważne wydarzenie w historii naszego kraju. Uczniowie pod kierunkiem p. Joanny Tokarewicz i p. Moniki Grochowskiej zrobili wszystko, by wszyscy widzowie zrozumieli, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Starali się odpowiedzieć na pytania, czym jest Ojczyzna, Naród, Wolność.
  Całość efektu dopełniła dekoracja wykonana przez p. Tadeusza Kośmidra.
  Wszystkim uczestnikom wtorkowej uroczystości dziękujemy za przygotowanie i piękny odbiór uroczystości.

 • Wycieczka do Warszawy

  W poniedziałek, 13.05 klasy 3 A i 3 D wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Korzystając z pięknej pogody uczniowie zwiedzili Łazienki Królewskie. Wybrali się także do Polskiego Radia, gdzie poznali jego historię, zapoznali się z pracą dziennikarza oraz mieli okazję wystąpić w programie na żywo. W programie wycieczki znalazł się również pobyt w Manufakturze Cukierków i udział w warsztatach własnoręcznego wykonania lizaków. 

 • Trop zuchowy „Strażacy” zdobyty!

  W dniu 23 maja w ramach cyklu zbiórek sprawnościowych udaliśmy się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Zuchy poznały tajniki służby strażaka, mogły obejrzeć wyposażenie wozów strażackich, nałożyć mundur i czapkę strażacką oraz być świadkami wezwania strażaków do autentycznej akcji ratunkowej. Najwięcej emocji wzbudziły mini zawody polegające na doprowadzeniu piłek do koszy za pomocą wody wydobywającej się pod ciśnieniem z węża strażackiego. Podczas spotkania zuchy mogły zadawać pytania, którym nie było końca. Wyprawa bardzo podobała się zuchom; niektóre z nich wyraziły chęć zostania w przyszłości strażakiem. W końcu jedną z głównych cech zarówno zucha, jak i strażaka jest odwaga! Czuj! Czuwaj! 

 • Harcerze w służbie przedszkolakom

  W dniu 21 maja harcerki 106. WPDH „Błękitna Szóstka” w ramach służby drugiemu człowiekowi udały się do przedszkola „Kraina Fantazji”. Dziewczęta przy akompaniamencie ukulele zaśpiewały harcerską  piosenkę oraz nauczyły dzieci kilku pląsów. Przedszkolaki na koniec spotkania mogły zagłosować na ulubiony pląs i pobawić się w niego jeszcze raz. Rola instruktora bardzo spodobała się naszym harcerkom. Przedszkolaki obdarowały starsze koleżanki słodkościami. Czuwaj!

 • Mamy laureata z historii

  Mamy laureata z historii

  Miło nam poinformować o sukcesie Szymona Wrony z kl.8a, który w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z historii uzyskał tytuł laureata.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:)

 • VII Turniej Szachowy "Szachy w mazowieckiej szkole" - sukces naszego ucznia!!!

  21.05.2024 roku w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach już po raz siódmy odbył się turniej szachowy dla uczniów w ramach projektu "Szachy w mazowieckiej szkole." Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Pola Kołtuniak, Michał Jurkowski, Weronika Wdowicz, Adam Zdanowski. Turniej zakończył się dużym sukcesem!!! W klasyfikacji klas trzecich Michał Jurkowski zajął II miejsce. Pozostali uczniowie również spisali się bardzo dobrze zajmując miejsca tuż za podium w swoich kategoriach wiekowych. Ich opiekunem był p. Michał Hryciuk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

 • Mamy LAUREATÓW z angielskiego

  Mamy LAUREATÓW z angielskiego

  Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS z języka angielskiego.

  Tytuł laureata otrzymało 8 uczniów:

  • Antoni Sosnowski 6c
  • Jan Jurkowski 6c
  • Kornelia Niewińska 6b
  • Michalina Kosiorek 6c
  • Tamara Kiełek 6c
  • Wiktoria Krasuska 7d
  • Mikołaj Chełminiak 8a
  • Szymon Jankowski 8a

  GRATULUJEMY!

 • Konkurs na logo naszej szkoły

  Konkurs na logo naszej szkoły

  Zapraszamy uczniów
  do udziału w konkursie
  na logo naszej szkoły.
  Prace wykonane piórem w formacie A4
  należy przynieść do pani Moniki Kwiatkowskiej
  do dnia 03.06.2024

 • Konkurs „Tadeusz Kościuszko – nasz patron”

  Biblioteka szkolna po raz drugi zorganizowała konkurs wiedzy o patronie – Tadeuszu Kościuszce. Wzięły w nim udział drużyny z klas szóstych i siódmych.  Konkurs składał się z 3 rund, w czasie których uczestnicy mogli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Ich zmagania oceniała komisja w składzie: pani wicedyrektor Beata Górska, pani Małgorzata Popek, oraz pni Ewelina Izdebska. 
  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą naszego patrona. Najwięcej punktów zdobyła drużyna z klasy VIb,  zajmując tym samym I miejsce.

 • Tydzień Bibliotek

  8 maja w ramach Tygodnia Bibliotek zostało zorganizowane wyjście do Biblioteki Pedagogicznej na spotkanie z podróżnikiem – Bartkiem Zobkiem. Wzięły w nim udział klasy 3a i 3d.
  Pan Zobek opowiadał o życiu dzieci na innych kontynentach.
  Uczniowie razem z nim przemierzali różne zakątki świata, poznawali egzotyczne miejsca, a nawet odtańczyli afrykański taniec.

 • Mamy ZŁOTO🏆🥇

  Informyjemy, że nasze pierwszaki z "Cool Dance" wytańczyły 1miejsce w XII Fetiwalu Kultury w Chodowie. Emocje sięgały zenitu🎊🎉🧨
  Opiekunami fantastycznej grupy są A. Kruk i M. Kowal,  w tym dniu wspierała nas również p. M.Tajak

 • Już jutro

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
  ul. Sekulska 10
  08-110 Siedlce,
 • +48 25 794 34 31;
  +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć